סימנים לבגידה

מהם הסימנים לבגידה?

עו”ד אלינור ליבוביץ, מומחית בגירושין גישור ודיני משפחה

מנהלת את פורום הגירושין בוואלה! מנהלת ובעלים של אתר gerushin.co.il

על פי הדין, יש משמעות רבה לבגידה של בן או בת הזוג.  יש לכך השלכות גם על החבות במזונות, גם על הרכוש, על החיוב או העדר חיוב בכתובה, ועל שיתוף ברכוש.  יש לכך גם השלכה על הנישואין העתידיים של האשה עם המאהב וכשירות ילדיה שלעתיד.

מאחר ויש לכך השלכות פסיכולוגיות וכלכליות – חשוב בהליך של גירושין לדעת האם בן או בת הזוג בוגדים, ואלו הישגים משפטים וכלכליים אפשר להשיג אם יש ראיות לבגידה.

ומהם סימנים מקובלים לבגידה?

התנהגות תמוהה ושונה בכל הנוגע לטלפון הנייד

דיבור שקט ואף חשאי בטלפון הנייד או הימנעות משיחה בנוכחות בן/בת הזוג יש בהם כדי לעורר חשד שמא בן או בת הזוג מנהלים מערכת יחסים כפולה. זכור לי מקרה בו בעל גילה שאשתו בוגדת בו כאשר היא נטתה ללכת לחדר הכביסה כדי לשוחח בטלפון הנייד, או אז חשד הבעל שיש דברים בגו, והניח מכשיר הקלטה בחדר הכביסה, וגילה כי לאשתו יש מאהב. הפגיעה שחש אותו בעל הביאה לתיק מלחמתי ביותר שהיה כרוך במאבק קשה עבור שני הצדדים.

כאשר בני זוג חוששים כי הצד השני יציץ ביומן השיחות נכנסות או יוצאות או שמא יעיין בהודעות שנשלחו או התקבלו בטלפון הנייד – הם לא מניחים לטלפון הנייד גם כאשר הולכים להתקלח, לשירותים אף לא לשנייה אחת, וגם כאשר הם ישנים – הם צמודים לנייד.

כאשר בני הזוג עושים קוד לשימוש בנייד נראה כי יש להם מה להסתיר. עצם מחיקת אס אמ אסים מצביעה על חשש שיש מה להסתיר וכי קיים סיכוי לגילויו של רומן אהבים ו/או סטוץ.

ישנם אנשים שנוהגים לחטט כדבר שבשגרה בטלפון הנייד של בן/בת זוגם, לאו דווקא בניסיון לגלות רומן אלא כדי להתחקות אחר מעשיהם ולשלוט בפעולותיהם.  בני זוג אלו מיומנים בחיטוט מהיר בטלפון הנייד, ועל כן מי שמעוניין להסתיר חיים כפולים – צריך להיזהר.

כך או כך התנהגות תמוהה בנוגע לנייד וכמו כן חריגה מהשגרה ביחס אליו – יש שיהוו בסיס לחשד אמיתי וקיים לקיומה של מערכת יחסים מחוץ לנישואין.

האם בני הזוג החלו לשנות הרגלים קיימים מימים ימימה?

כאשר מתנהל רומן, יש שינוי מהותי בהתייחסות של אחד מבני הזוג להופעה שלו, לתזונה, להיגיינה וכיוצ”ב.

אישה שיש לה רומן לא תגיע למפגש עם שערות על הרגליים.  גבר יקפיד יותר על ריח גוף טוב ואולי גם ינסה להסיר או להסתיר את הכרס….

בני זוג בוגדים בדרך כלל אם כי לא תמיד מטפחים את ההופעה החיצונית שלהם.

תסרוקת שונה, צבע שיער שונה, גיוון מהיר יותר ואינטנסיבי בתספורת יכולים להעיד על בגידה.

רצון לעשות ניתוח לייזר לעיניים לצורך הורדת משקפיים (הנתפסים כ”חנוניות”), טיפוח הופעה חיצונית בניגוד לעבר, דיאטה קיצונית, רכישת שירותים של דיאטנית, מריטת שיער מכל הגוף, הורדת שיער בלייזר או בטיפולים חדשניים אחרים, שאיבת שומן, דאודורנט, אפטר שייב או בושם חדש, ניתוחים קוסמטיים כגון, הגדלת חזה, שאיבתשומן מהבטן – כאשר הם מפתיעים ולא תואמים את ההיסטוריה – יש שיצביעו על קיום רומן ובגידה בבן הזוג.

כך גם רכישת ביגוד אופנתי, רכישת שירותי סטייליסטית, סגנון חדש בלבוש, רכישת תכשיטים ייחודיים, אימון כושר, הצטיידות במאמן כושר, רישום לחדר כושר, וגם הליכה ארוכה – כל אלו סימנים שיכולים להעיד על שינוי בהרגלים מתוך מודעות לבריאות או לחיצוניות, אך גם יכולים להעיד על מאהב/ת ועל קיומה של בגידה בין בני זוג נשואים!

האם בן הזוג החל להוציא כספים במזומן מהכספומט, או שהוא פותח חשבון חדש בתואנה שמקום העבודה מחייב אותו לפתוח חשבון בבנק מסוים?

החזקת מאהבת כרוכה בהוצאות של בילוי, ביגוד, שכירת דירה, קניות, מסעדות, פאבים ועוד ועוד.

היות וחשבון הבנק בהרבה מן המקרים הינו משותף – הגיוני יותר להוציא במזומן מהכספומט.  בדרך כלל בן זוג בוגד לא ישתמש בכרטיס אשראי על מנת לשלם לבית מלון או למסעדה שאליה לא לקח את בת זוגו, אלא את מאהבתו. מאחר ובכרטיס אשראי יש פירוט של כל הוצאה לסוגיה – יעדיף בן הזוג להוציא כספים מן הכספומט ולשלם במזומן ולא לחייב את כרטיס האשראי שלו, דבר שיש בו תיעוד ברור ופשוט.

אם בן או בת הזוג משנים את החשבון המשותף לחשבון אישי או פותחים חשבון נוסף בבנק אחר, שלשלם הם מפקידים את משכורתם – יכול הדבר לנבוע בין היתר מרצון להעלים פעולות מסוימות ועל מנת שלא לאפשר לבן הזוג מעקב אחרי הפעולות המבוצעות החוטאות לחיי הנישואין.

האם בן הזוג מבקש לנסות תנוחות חדשות במיטה וממציא חידושים והפתעות? מגלה נועזות מינית? יצירתיות ומקוריות שבמשך שנים לא היו? האם בן הזוג מתחמק מקיום יחסים אינטימיים?

בדרך כלל ירידה בתשוקה, התחמקות מקיום יחסים, בתואנות שונות ומשונות, שינוי דפוס התנהגות מינית – מצביעים על קבלת הסיפוק המיני במקום אחר.  כך גם עודף רצון ליחסי מין עם רצון לחידושים וגיוונים בתחום זה.

נכון ששינויים בהרגלים של יחסי האישות יכולים להעיד גם על דברים נוספים כמו מצב רוח, שינוי בגיל, או נטילת טיפול תרופתי, אך גם יכולים הם להעיד על בגידה.

האם לבן הזוג יש חברים חדשים עמם הוא יוצא? האם לבן הזוג יש חוגים חדשים/תחומי עניין חדשים ושונים?

בדרך כלל, בן זוג בוגד מנסה למצוא לו תירוצים ליציאה מן הבית בשעות לא מקובלות, שכן לא כל אחד יכול לחמוק בשעות העבודה לשעה או שעתיים של בילוי. אם בן הזוג משתמש בתואנות חדשות ליצירה מהבית בשעות לא שגרתיות יש לבחון את העניין.  לעיתים הנימוק הוא של השתלמויות, חוגים, מפגשים עם חברים, אירוע בעבודה יש שיהיה נימוק אמיתי אך הדבר צריך להדליק נורות אדומות אצל בן הזוג האחר.

האם בן הזוג שוהה שעות רבות ליד מחשב?

תמרור האזהרה הראשון הוא שהיה מוגברת ליד ואל מול המחשב וגם בשעות הקטנות של הלילה.  לא אחת נתקלתי במקרים בהם בן זוג בוגד החל את פרשיות האהבים שלו בבגידות וירטואליות שמהר מאד הפכו לבגידה ממשית.

כאשר אחד מבני הזוג מנהל קשר רומנטי, הוא מרבה בדרך כלל להשתמש במחשב.  ככלל, אנשים מוצאים בני זוג לצרכים אינטימיים או רומנטיים הרבה מאד פעמים דרך המחשב, באתרי הכרויות שונים , בפורומים ועוד.

בו זוג בוגד מקפיד שלא להשאיר את המחשב פתוח או זמין לצפייה של בן הזוג האחר, והוא מוגן בקוד כניסה.  בן/בת הזוג סוגר אחריו הדלת, מוחק קבצים, מוחק היסטוריית גלישה, ומשתמש בהגנות שונות.  סיטואציה כזו מצביעה בדרך כלל אם כי לא תמיד – על קיום קשר אחר עם בן בת זוג אחרים.

האם בן הזוג טוען שהעבודה מחייבת באופן פתאומי לשעות נוספות? דבר שלא היה מעולם?

אחת הדרכים לנהל רומן אל מחוץ לחיי הנישואין היא לגייס זמן פנוי בתואנה שהעבודה מצריכה השקעה מרובה יותר ויש לעבוד בשעות נוספות.  נימוק זה יכול שיהיה אמיתי ואולם יש ויהיה פיקטיבי ובכל מקרה שינוי בהרגלי העבודה יכול שיהווה תמרור אזהרה.

סימנים נוספים – כאשר אין זו רשימה ממצה:

בן/בת  הזוג המשנה מהרגליו כמו למשל, מתקלח בבוקר בעוד שבעבר היה מתקלח בערב.

בן/בת הזוג החל להביא מתנות מפתיעות בעוד שבעבר לא היה עושה כן, דבר המעיד על ייסורי מצפון ועל רצון לפצות את בן הזוג הנבגד

לבן/בת הזוג יש מצב רוח מרומם, אופטימי, הוא מפזם לעצמו, ומחייך לעצמו במסתורין ללא כל סיבה נראית לעין, כאשר אין שינוי במצב או בעובדות ואין “הצדקה” למצב רוח טוב במיוחד.

במידה ובן/בת הזוג מסתובבים עם חברים חדשים שהינם פנויים או גרושים והם מביעים התפעלות מאורח חייהם וניתן להרגיש קנאה מבצבצת.

גילויים של עודף בטחון עצמי בייחוד ביחס לעבר יכולים להצביע על קיומו של רומן ועל בגידה בין בני זוג. רומן מעלה את הביטחון העצמי פלאים, ואם אין לכך סיבה שאפשר להצביע עליה – יכול בטחון עצמי גבוה בניגוד לבעבר להצביע על קיום רומן.

רוצים להתייעץ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

ניב יחזקאלי
קרא עוד
לפני שאתחיל קודם כל חשוב לי לומר שאלינור בנאדם. כבר מהפגישה הראשונה היה לי חיבור וכימיה איתה. היא מאוד סובלנית, קשובה, נעימה, ישרה לא חיפשה לקחת את התיק אלא ללכת בדרך היפה בלי משפטים ובלאגן. היה לי מענה לכל שאלה שרק רציתי בכל שעה ובכל זמן אלינור עורכת דין מהשורה הראשונה. אבל צנועה שאין להסביר עורכת דין מנוסה עם סופררר הבנה וניסיון במה שהיא עושה אלינור הביאה אותי למקום אחר בחיים ואיפשרה לי להתחיל את החיים שלי מחדש ממקום בטוח וחזק.
יובל גולדברגר
קרא עוד
משרד מצוין. מקצועי מיומן וישר עם ניסיון של עשרות שנים
דרור דקל
קרא עוד
מקצועית, אמינה, מחירים הוגנים מאוד
אורי דן
קרא עוד
כשיצאתי לפנסיה, הבנתי שאני נכנס לפרק חדש בחיי - וזהו השלב שעליי להתכונן לעתיד. שלב זה כלל עריכת צוואה. כדי להבטיח שכל בני המשפחה יקבלו את המגיע להם, פניתי אל משרדה של עו"ד אלינור ליבוביץ. תודה על העזרה והסיוע המשפטי והמקצועי.
דנה לוין
קרא עוד
פרידה מבן הזוג היא לא פשוטה אף פעם. עם זאת, הצוות המקצועי של עו"ד אלינור ליבוביץ ליווה אותי ברגישות לאורך כל הליך הגירושין, סייע לי, תמך בי ועזר לי בכל שלב. אין ספק, הם סייעו והביאו לתוצאות הטובות ביותר עבורי ועבור משפחתי. תודה רבה על המקצועיות והרגישות!
ליה ברקוביץ
קרא עוד
כדי להבין האם בעלי ואני אכן צריכים להתגרש, פניתי אל עו"ד אלינור ליבוביץ - והתחלנו בהליך גישור. כך, הצלחנו לגשר על הפערים, להתכונן לעתיד המשותף - ולהבין כיצד נבנה את הפרק הבא בחיינו היטב ומבלי לפגוע בילדים המשותפים שלנו. תודה!
י עוז
קרא עוד
עורכת דין מנוסה בטירוף בדיני משפחה, יודעת להבחין בין העיקר לטפל. הראתה מסירות ורגישות יוצאת דופן לכל פרט ופרט בתיק שהסתיים בהצלחה. תודה רבה
שירה צדיק
קרא עוד
תותחית-על, מקצועית, כמו אנציקלופדיה בתחום דיני משפחה. יודעת הכל ונותנת מעצמה תמיד מכל הלב. תודה רבה על האדיבות והנכונות!
הקודם
הבא
צריכים עורך דין לענייני משפחה/גירושין?

לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות

מלאו את הפרטים שלכם | נחזור אליכם בהקדם

עוד בנושא

החלטה חריגה של בית המשפט המחוזי הביאה לפסילת חוות דעתו של מומחה בתחום הנפשי והחלפתו במומחה חילופי, נוכח עבודה רשלנית משהו. בהחלטה הנוגעת לפסילת מומחה התנהל מאבק עז בין ההורים אודות קטין פעוט, כאשר האם עתרה להגבלת המפגשים ועתרה להערכה פסיכיאטרית, ואילו האב טען שאין לכך כל הצדקה עניינית, וכי העבר שאליו מתייחסת האם, שייך […]

שיהוי בתוך תקופת ההתיישנות השתהות בהגשת תביעה אינה, כשלעצמה, שיהוי כמובנה המשפטי.   שיהוי בתוך תקופת ההתיישנות נוצר מקום שיש בהשתהות בפנייה לבית-המשפט משום שימוש לא נאות בזכות התביעה הנתונה לתובע ופגיעה בציפייה הלגיטימית של הנתבע שלא להיתבע.  במקרים בהם שימוש המגיע כדי ניצול לרעה של ההליך השיפוטי  יביע על כך בית המשפט ביקורת. ישנם מקרים […]

ברוב המקרים הבעל הוא זה שהינו המפרנס העיקרי וזה שמביא את מירב האמצעים לכלכלת המשפחה, ועדיין הדברים נכונים בשנת 2023 במאה הנוכחית. אמנם אין ספק שיש נשים יזמיות ומרשימות ביכולות שלהן אך אחוזן הוא נמוך, וכאמור הגבר הוא זה שאחראי על אספקת אמצעי הקיום למשפחה, ובין היתר ישנם גברים המנהלים חברות, בין גדולות ובין קטנות. […]

עורכת דין אלינור ליבוביץ’ – מחלוצות עורכי הדין לענייני משפחה וגירושין בישראל, עם ניסיון מקצועי עצום של 37 שנים (!) ברציפות

למשרד ניסיון מצטבר של טיפול באלפי תיקים בדיני משפחה, גירושין וירושה – כולל הצלחות תקדימיות בשורת תחומים, לרבות: מזונות, משמורת, ידועים בציבור, ניכור הורי ועוד.

עו”ד ליבוביץ’ ניהלה במשך שנים ארוכות בהצלחה את פורום דיני משפחה וגירושין באתר “וואלה!”. היא העבירה הרצאות במסגרת רשמית של לשכת עורכי הדין למאות עו”ד וחנכה דורות של עורכי דין בתחום לאורך השנים.

במשרד חיים ונושמים כל ניואנס של דני המשפחה. ראינו כבר את כל הסרטים. טיפלנו בכל הסוגיות. פירקנו את כל סוגי המוקשים ועמדנו בכל אתגר – מה שהקנה למשרד מעמד מיוחד של אוטוריטה בתחום.

אלינור ליבוביץ' עורכת דין גירושין ומשפחה
דילוג לתוכן