מרכז גישור בדיני משפחה

א’ - ה’ : 18:00 - 09:00
050-969-3850
תובל 40, רמת גן
עו"ד אלינור ליבוביץ

מחפשים עורך דין לענייני משפחה?

הגעתם למקום הנכון אלינור ליבוביץ עו"ד גישור, גירושין, דיני משפחה, צוואות וירושות

  גישור

  גישור גירושין או טיפול זוגי??

  מתי כדאי לגשת לטיפול זוגי ומתי כדאי לפנות לגישור לגירושין?

  פעמים רבות מגיעים בני זוג לגישור במשרדי, כאשר אין כל סיכוי לשיקום הנישואין, והפתרון הטוב ביותר, או נכון יותר, הרע במיעוטו – הוא הפתרון של גירושין בהסכמה בהליך של גישור. בחלק ניכר של המקרים בני זוג פונים לעזרה כאשר מאוחר מידי, וכאשר המשקעים הם כה קשים ועמוקים, שגם טיפול זוגי ומשפחתי, הטוב ביותר שיש, לא יוכל לסייע להם. זאת מאחר ובני הזוג פנו בשלבים מתקדמים מידי של הסכסוך, כאשר העלבונות עמוקים, החוויות קשות, והילדים כבר פגועים ומעדיפים כי ההורים יתגרשו, על פני האפשרות כי ימשיכו לחיות יחד ויאמללו את עצמם ואת הילדים.

  כאשר בני זוג מודעים לבעיות בנישואיהם ושוקלים בדעתם האם להתגרש, הם נדרשים לשאול את עצמם האם המענה לקשיים שהם חווים כבני זוג טמון בפרידה ובגירושין או שקיים סיכוי לעשות ברור עם עצמם, במישור הטיפולי אצל מאמן זוגי, מטפל משפחתי או אצל פסיכולוג. התשובה לכך משתנה כמובן ממקרה למקרה ומזוג לזוג.

  בעיקרון אפשר לומר, כי לזוג החווה קשיים אין מה להפסיד אם הצדדים יקדימו ויפנו לטיפולי זוגי או משפחתי על מנת לברר שאלות אלו ביסודיות טרם פנייתם להליך הצופה פני גירושין, בין אם מדובר בגישור לגירושין ובין אם מדובר בהגשת תביעות בבתי המשפט לענייני משפחה ובבית הדין הרבני.

  לצורך פניה לטיפול זוגי ולשיקום התא המשפחתי, יש צורך ברצון אמיתי ועז של שני הצדדים ולמרבה הצער בשלב בו מי מהצדדים פונה לזולתו לצורך הצעה כזו – מדובר בשלב מאוחר מידי שבו אחד מן הצדדים כבר הרים ידיים והתייאש מחיי הנישואין. על כן מומלץ לנסות טיפול זוגי לא כשאפסה כל תקוה אלא קודם לכן, כאשר הקשיים מתחילים לצוץ ובלבו של מי מבני הזוג עולים פקפוקים באשר לרצון לפתור בעיות וקיימת העדפה ברורה לגירושין.

  והאמת צריכה להיאמר – גם גירושין לא פותרים את כל הבעיות. אמנם נכון, שעדיף לחיות לבד על פני חיים אומללים עם בני זוג. נכון גם שכאשר נפרדים מבן זוג אשר החיים עמו קשים ואומללים (ולא משנה מהי הסיבה לכך) קיימת תמיד תקוה וסיכוי לפגוש בן/בת זוג אחרים מתאימים. נכון גם שהמסר המועבר לילדים נכון יותר ובונה יותר אם מראים להם שאין צורך להשלים עם חיים קשים אומללים ומאמללים, וראוי לתת דוגמא לילדים של יחסים המבוססים על אהבה חברות וכבוד על פני דוגמא של חיים בשקר.

  יחד עם זאת, יש להביא בחשבון כי גירושין הינם עסקה כלכלית גרועה בדרך כלל לכל אחד מהצדדים, כי יש סיכוי להישאר לבד, ובדרך כלל אנו בנויים לחיות בזוג, וכי אין ערובה לכך שאדם מתגרש יהיה מאושר יותר מזה הנשוי בנישואין לא מאושרים. גם כאן התשובה משתנה מזוג לזוג ומאדם לאדם, ומה שנכון לאחד אינו נכון לאחר ולהיפך.

  תהליך גישור גירושין

  ראשית, גישור במהותו הינו הליך קצר מועד, שמטרתו לסייע לצדדים להגיע להסכם גירושין כולל ממוסכם, הכולל התייחסות לכל הנושאים הרלוונטיים בגירושין כמו: גט פיטורין, מזונות אישה וילדים, המשמורת בילדים, הסדרי הראייה וחלוקת הרכוש המשותף, הדירה, החסכונות, החובות אם קיימים, הזכויות הסוציאליות והמוניטין האישי.

  יתר על כן, הגם שפניה למגשר נעשית בדרך כלל לאחר שזוג הסכים על הגירושין עקרונית, למרות זאת, בזכות הליך הגישור שהינו רגוע מהיר ולא לוחמני, אפשר בכל שלב להחליט בעזרתו של מגשר על "ניסיון לשלום בית", לפנות לטיפול זוגי, לעשות ניסיון אמיתי לשקם את התא המשפחתי, ובהסכם הגירושין להכניס פרק על ניסיון לשלום בית קודם לגירושין- כך שתוכלו לעשות עם עצמכם קודם כל ברור אמיתי מהי האלטרנטיבה הטובה ביותר בשבילכם. היתרון הגדול הוא – השקט הנפשי שהדבר נותן לכל אחד מבני הזוג, שכן אם הניסיון לשיקום לא עלה יפה – תנאי הגירושין ברורים כבר מראש ולא צריך ל"הילחם" עליהם מחדש.

  כידוע, הגישור, הינו הליך מהיר יחסית, המסתיים בשבועות ספורים, לכל היותר, זול יחסית לעלויות של הליכים משפטיים, ומאפשר לבני הזוג לשמור על יחסים תקינים ביניהם, גם לאחר הגירושין, ובמיוחד מאפשר תקשורת ודיאלוג לטובת הילדים.

  הסכם גישור גירושין

  הליך גישור גירושין המתנהל בבתי המשפט, יכול להימשך שנים, להיות יקר מאוד ולהותיר את הצדדים כואבים וכועסים, מנצחים לעומת מפסידים. גישור מאפשר לצדדים לחסוך בהוצאות, הוא קצר הרבה יותר ואין בו מנצח או מפסיד. במשרד עורכי דין ונוטריון אלינור ליבוביץ  מאמינים בגישור ובהסכמים, כחלק מתפיסת עולם שלמה; תפיסה על פיה יש לעשות כל מאמץ על מנת לסיים סכסוך משפחתי בהסכם כולל ולהמעיט ככל שניתן בהליכים משפטיים.

  גירושין מול גישור לפני גירושין

  גישור ידוע מזה שנים רבות כדרך מקובלת ליישוב סכסוכים ומחלוקות. אם בעבר הגישור נחשב לדרך אלטרנטיבית לפתרון מחלוקות, כל זה השתנה – כשגם מערכת המשפט החלה להיעזר בו.

  מתוך הבנה שהליך גישור יכול להציל את המשפחה מפירוק מוחלט ולפעמים אף להביא לשלום בית ובגלל העומס הגדול בבתי המשפט, הוחלט לקדם הליכי גישור לפני תביעות גירושין. למעשה, כיום לפני הגשת תביעת גירושין לבית הדין הרבני או לבית המשפט לענייני משפחה, בני הזוג מחויבים על פי חוק להגיש בקשה ליישוב סכסוך.

  הגישור מאפשר לבני הזוג להתנהל ללא הלחצים הנלווים להליך משפטי, להרגיש שהם פעילים בקבלת ההחלטות ושמכבדים את רצונם. בגלל כל אלה, הליכי גישור זוכים לאחוזי הצלחה גבוהים וגם הילדים יוצאים נשכרים.

  אם כך, למה לא מתנהלים כל תיקי הגירושין בהליכי גישור?

  ראשית, מירוץ הסמכויות עדיין מתקיים ויש משמעות גדולה להקדים ולהגיש ראשונים את הבקשה לישוב סכסוך – אצל הערכאה שעשויה לשרת טוב יותר את עניינו של מגיש הבקשה – בין אם בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה.

  דבר נוסף הוא העילות השונות לגירושין – אם אחד מבני הזוג מתנהל שלא בתום לב, מואשם בבגידה או שצפוי להתנהל מאבק על זמני שהות ומזונות – ייתכן שעדיף לקחת את תיק הגירושין לאחת הערכאות.

  ליווי מקצועי לגישור גירושין

  משרד עורכי דין ונוטריון אלינור ליבוביץ  עוסק בגישור ובהסכמים, כחלק מאמונה שיש לעשות הכול כדי לסיים הליך גירושין בהסכם כולל ולהמעיט ככל שניתן בהליכים משפטיים.

  צוות המשרד פועל במומחיות בניהול תיקי משפחה מורכבים במיוחד, הדורשים יצירתיות ויכולת שליטה בנתונים קשים ומורכבים ומסייע לזוגות לצלוח את התהליך.

  גישור גירושין

  בשנותיהן הראשונות, זוגות רבים חיים את הזוגיות שלהם בצורה טובה מתוך כבוד הדדי. עם זאת, בהמשך הם חווים משברים שבאים לידי ביטוי ברצון להתגרש. זאת תופעה הולכת ומתפתחת אשר מקשה על אנשים רבים לחזור לתלם. כדי לנסות ולהחיות את מערכת היחסים שלהם, ולתקן את הקרעים שנוצרו במהלך הזמן, ישנם זוגות רבים הפונים לטיפול זוגי או לתהליך גישור לפני גירושים. תהליך הגישור מתבצע על ידי מגשר מוסמך ורצוי שיהיה גם עורך דין לגירושין, המאפשר לכל אחד מבני הזוג למצות את התקשורת עם בן הזוג השני ולנסות להחזיר את החיים לתלם. לפרטים נוספים, צרו קשר עם משרד עורכי דין ונוטריון אלינור ליבוביץ.

  כל מה שצריך לדעת על תהליך גישור גירושין

  בבואכם להיכנס לתהליך גישור לפני גירושים, רצוי לוודא כי אתם עובדים תחת שלושה פרמטרים חשובים שיהפכו את התהליך להצלחה:

  • פתיחות – התאמצו להגיע לחדרו של המגשר כאשר אתם נכונים לדבר עם בן הזוג שלכם בכנות ולהביא את כל התחושות שאתם מסתובבים איתן כבר זמן רב. ככל שתצליחו להיות יותר כנים אחד עם השני, ולהעלות על פני השטח את כל הבעיות שיש לכם במערכת היחסים, כך תצליחו להביא לפתרונות טובים יותר ביחד עם המגשר. במרבית המקרים זוגות שהיו מוכנים לחשוף את עצמם אל מול המגשר הצליחו להתגבר על המכשולים ולחזור לחיי זוגיות תקינים.
  • נכונות להקשיב – מן העבר השני כאשר בן הזוג שלכם מעלה איזו שהיא טענה, גם אם היא לא נוחה לכם או שאתם לא מאמינים בה, אתם חייבים לכבד אותו ולתת לו את המקום להביע את הרגשות שלו. רק כך אתם תבנו מחדש את יחסי האמון ביניכם ותיצרו אינטימיות מכבדת.
  • מגשר מיומן – כאשר אתם פונים לתהליך גישור לפני גירושים אתם חייבים לפנות למגשר מורשה בעל תעודת הסמכה של קורס מגשרים. רק ככה אתם תהיו בטוחים שאתם עובדים מול איש מקצוע שיכול להביא לכם את התוצאות הדרושות. רצוי שהמגשר יהיה גם עורך דין למשפחה על מנת שלא רק יביא אתכם להסכמות אלא גם יוכל לנסח את ההסכם עבורכם.

  ניסיון אחרון לפני שמפרקים את המשפחה

  לא תמיד זוגות שמגיעים לבית הדין הרבני ומגישים תביעות רוצים להתגרש, באמת עומדים מאחורי הרצון הזה. לעיתים רבות מדובר באקט של תסכול שניתן במהירות למגר על ידי תהליך גישור לפני הגירושים. אז אם מערכת היחסים שלכם חשובה, ואתם רוצים להבטיח את שלמות המשפחה לטובת הילדים ובן הזוג שלכם, אתם יכולים וצריכים לפנות למגשר מומחה שיעזור לכם להתגבר על הבעיות האישיות.

  רוצים להתייעץ?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!
   חווים אלימות במשפחה? אני כאן כדי לעזור!

   לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות

   מלאו את הפרטים שלכם | ונחזור אליכם בהקדם

    גישור גירושין ברבנות

    גישור הינו דרך טובה ויעילה לפתור סכסוכים, שלא באמצעות כפיה. מדובר הרבה פעמים בחלופה להליך משפטי מסובך ויקר. שני הצדדים שעוברים הליך של גישור עשויים לעשות זאת בהסכמה מלאה ולעיתים מתוך עידוד מטעם בית המשפט או גורמים אחרים. לאחר שהוכח שהנתיב הזה יכול לייעל ולחסוך כסף בתחום העסקי, הוא הולך ונעשה נפוץ למדי גם בתחומים אחרים, בפרט בסכסוכים משפחתיים וכמובן בגירושין. למידע נוסף פנו אל עו"ד אלינור ליבוביץ, המשמשת גם כמגשרת.

    האם גישור זה תמיד התשובה

    לגישור יתרונות רבים, אולם חייבים להודות שלא תמיד הוא הפתרון המתאים ביותר. למשל, כאשר אחד הצדדים או שניהם למעשה לא מעוניינים אפילו בשיתוף פעולה מינימלי והמטרה היא "למשוך זמן". זאת ועוד, במקרה של גירושין חשוב שלא לתלות בגישור תקוות שאינן במקומן. חשוב להבהיר כי גישור איננו דומה לתהליך של ייעוץ זוגי. במידה ובני הזוג סבורים כי יש מה לשקם במערכת היחסים ואין גמירת דעת להגיע לפרידה מוחלטת, יתכן שעדיף לפנות לייעוץ זוגי. אולם, במידה וקיימת החלטה להתגרש, גישור מאפשר להשלים את התהליך ולחתור להסכם גירושין מאוזן למדי, תוך מניעת משקעים מיותרים, קיצור ההליך, הסכמות מאוזנות בנושאי משמורת, ממון, מזונות וכיוצא בזה. משרד עורכי דין ונוטריון אלינור ליבוביץ, ישמח לסייע לכם. משרדנו מתמחה בגירושין, ודיני משפחה ובין היתר גם בגישור.

    מהם היתרונות של גישור בכלל וגישור גירושין בפרט

    לגישור יתרונות מגוונים:

    • הנמכת גובה הלהבות – מאבק משפטי ללא גישור מתנהל לרוב תוך נטייה להקצנה ותוך הגבהת גובה הלהבות. אם רוצים לנהל את הסכסוך בצורה יותר רגועה, זו הדרך.
    • רציונליות במקום סערת רגשות – מגשרים חותרים להבין את נקודת המבט בצורה מאוזנת, של שני הצדדים. מטרת ההליך היא להכניס רציונליות ולהקטין כמה שאפשר את סערת הרגשות.
    • קצר וממוקד – גישור בדרך כלל שואף להיות קצר וממוקד. זה לא טיפול ארוך טווח כמקובל בבריאות הנפש. ניתן לנהל את ההליך בצורה הרבה יותר מהירה וידידותית לעומת ניהול סכסוכים בבית המשפט.
    • חיסכון כספי – לעומת חלופות אחרות, ניהול סכסוכים בדרך כזאת כמעט תמיד הרבה יותר זול וחסכוני.
    • חזרה לחיים מאוזנים יותר – מעצם טבעו של גישור, הוא מסתיים בצורה שלא סוגרת תקשורת וממזערת משקעים. לאחר מכן, יותר קל "לאסוף את השברים" ולהמשיך הלאה בחיים.
    גישור בין בני זוג

    על מנת להגיע להסכם גירושין בר תוקף, יש לקבל את אישורו של בית המשפט. מסיבה זו ומסיבות נוספות, מקובל להתגרש בליווי של עורך דין המטפל בנושאים משפחתיים. אולם, עצם העובדה שבית המשפט מעורב ואף עשוי להתערב אם לדעתו נפל פגם בהסכם, לא שוללת גישור. אפשר כמובן לפנות לעו"ד שהוא גם מגשר/ת, לדוגמת עו"ד אלינור ליבוביץ. נציג כמה מהמאפיינים והיתרונות של גישור גירושין.

    טובת הילדים וטובת ההורים

    מקובל להסכים כי גישור גירושין, הינו דרך טובה לשאוף ולהשיג במידה רבה את טובת הילדים. מאוד מועיל להגיע להסכמה בנושאי משמורת, כאשר הדבר נעשה מול מגשר. שלושת הדברים החשובים ביותר, משמורת והסדרי ראיה, מזונות וחלוקת רכוש, מקבלים מקום תוך שיקולים ארוכי טווח ומתוך שיתוף פעולה ככל האפשר. יתר על כן, לאחר השלמת הגישור והגעה להסכם גירושין, תהליך הריפוי הנפשי של כל המעורבים קל יותר שכן מתמודדים עם פחות משקעים לא רצויים. משרד עורכי דין ונוטריון אלינור ליבוביץ, הוא משרד מוביל המתמחה בגירושין, תוך הישגים בתחום וכן עוסק גם בגישור גירושין.

    גישור – לטובת שני הצדדים

    גירושים שמתנהלים בצורה של סכסוך נטו, תמיד יגרמו להשפעות לא רצויות. בסכסוך משפטי, כך נדמה, יש צד "מנצח" וצד "מפסיד". זה אמנם לא חייב להיות כך, אך זו התפיסה הרווחת וזה משפיע על ניהול הסכסוך. לעומת זאת גישור גירושין בהגדרתו, לא מתנהל כסכסוך. גישור, שהוא תהליך די ממוקד וקצר טווח, שואף להוריד את הטונים, להכניס אלמנט של יישוב הדעת, להכניס תחושה ממשית של שיתוף פעולה, שנמצא מעבר לקשיים הבולטים. התהליך נועד בהגדרה לתת מקום לשאיפות ולרצונות של שני הצדדים, מתוך חתירה לאיזון ותוך הבנה שגם אם כל אחד לא מקבל את מלוא רצונותיו, מתבצע איזון ראוי והוגן ככל האפשר.

    משרד עו"ד גישור – חיסכון בכסף וזמן

    ברוב המוחלט של המקרים, גישור גירושין מאפשר לשני הצדדים לחסוך זמן רב וכסף. לעומת ניהול סכסוך בבית המשפט, עם עומס ובירוקרטיה, גישור הינו הליך יותר גמיש, מהיר ונוח. יש כמובן נהלים וסדר, אבל קיימת גמישות לעומת הליכים משפטיים וסדרי הדין המקובלים. פתרונות מהירים למדי, שמיושמים בצורה הוגנת וטובה, משאירים יותר כסף שמתחלק בין הגבר לאישה וכמובן מגיע גם לילדים המשותפים (אם ישנם).

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים