מרכז גישור בדיני משפחה

א’ - ה’ : 18:00 - 09:00
050-969-3850
תובל 40, רמת גן
עו"ד אלינור ליבוביץ

מחפשים עורך דין לענייני משפחה?

הגעתם למקום הנכון אלינור ליבוביץ עו"ד גישור, גירושין, דיני משפחה, צוואות וירושות

  עו"ד גירושין

  בחירת עורך דין לצורך הליך הגירושין או למטרה של הסכם פירוד וממון, הוא צעד חשוב ומשמעותי עבורכם, ויש לעשות אותו בו זמנית לפתיחת ההליך, ואף קודם לכן, כאשר עליכם להתכונן מראש להליך הגירושין, בבחינת "החפץ בשלום ייכון למלחמה".

  חשיבות בחירת עורך הדין ההולם את צרכיכם עם פתיחת ההליכים ואף קודם להם נובע מכך שהגירושין הינם העסקה הכלכלית הגדולה ביותר שעשיתם מימיכם. כך לדוגמא, באם עסקינן במזונות ילדים בלבד, אף ללא התייחסות לחלוקת רכוש וכספים, הינה עסקה כלכלית ממוצעת של כ- 300,000 ₪!!!

  ההחלטה על בחירת עורך דין לגירושין לטיפול בחלק או בכל הליך גירושין ולמתן יעוץ משפטי אשר ילווה אתכם בכל הליך הגירושין והפירוד – היא אחת ההחלטות החשובות ביותר שתעשו בחייכם.

  המדובר בעסקה כלכלית גדולה, ברוב המקרים יותר מאשר ברכישת דירה. כשם שלא היה עולה על דעתכם לערוך עסקת מקרקעין ללא עורך דין, בשל חשיבות העניין, כך גם לא סביר לפתוח בהליך גירושין או לערוך הסכם גירושין בלא שימוש בליווי צמוד של עורכי דין המתמחים בדיני משפחה ובענייני הגירושין.

  במקרים רבים, פתיחת ההליך והטקטיקה הננקטת בסיוע ובליווי עורכי הדין לגירושין, וכן ההכנה הראשונית והמוקדמת הנעשית לאחר קבלת יעוץ מעורכי דין לגירושין – היא זו שתכריע בשאלה האם דרככם לניצחון או לתבוסה, והאם ההליך יהיה מהיר או מתמשך.

  יש צורך לבחור עורכי דין גירושין אשר ההתמחות היחידה שלו הינה בדיני משפחה וגירושין!

  בחירת עורכי הדין לגירושין וההחלטות הראשוניות חשובות ביותר לצורך השגת המטרה והיעד באופן מיידי ומהיר.

  יודגש כי עורכי דין שונים מנהלים הליכי גירושין בדרכים שונות. יודגש כי יש לבחור בעורכי דין המתמחים בדיני משפחה וגירושין או העוסקים בגישור באופן יומיומי ובלעדי.

  אין זה נכון לבחור בעורך דין או בעורכי דין המתמחים בקשת רחבה של תחומים כמו: נזיקין, משפט אזרחי, מקרקעין, מסחרי וכיו"צב. תחום המשפחה הינו ייחודי ביותר וישנם עורכי דין המתמחים ומתמקצעים אך ורק בתחום הגירושין ודיני המשפחה, ותהיה זו טעות לבחור במי שאינו עוסק אך ורק בתחום ספציפי זה של גירושין ודיני משפחה.

  טקטיקת הגירושין תלויה הרבה מאד בעורך הדין

  ישנם עורכי דין המגישים תביעות שגרתיות ואינם עושים מעבר לכך, ונותנים להליך להתגלגל מעצמו, וישנם עורכי דין העוסקים בתכנון אסטרטגי מחושב מראש המתאים ללקוח ספציפית.

  וודאו כי עורך הדין לא יקבל החלטה עקרונית כלשהי בלעדיכם, ודרשו לקרוא את המסמכים המוגשים לבית המשפט ו/או לעורך הדין של הצד השני קודם להגשתם ולהמצאתם לצד השני.

  עלויות עורכי הדין לגירושין

  אנשים רבים מתייחסים בצורה לא נכונה לעלויות עורך הדין בהליך הגירושין ומייחסים חשיבות יתירה למחיר שעליהם לשלם לצורך שכירת עורכי דין לגירושין.

  אנשים רבים מנסים לשכור עורך דין לפי עלותו. תפיסה זו שגויה, שכן שירות טוב והשגת המטרות שלכם באופן מהיר ומיידי, מגלמת בתוכה את עלותו של עורך הדין ובוודאי את ההפרשים בין עורך דין אחד למשנהו.

  עלותו של עורך הדין שתשכרו בענייני הגירושין בטלה בששים אל מול התועלת שהוא עשוי להביא לכם, התמיכה והביטחון שהוא נוסך בכם.

  כך למשל, אם נחזור לדוגמא בנושא מזונות ילדים הרי שפער של 500 ₪ במזונות ילדים לאורך תקופה, תביא לכם למעלה מ- ,000 50 ₪ נוספים, סכום שעורך דין טוב יוכל להשיג עבורכם בין אם מדובר בעורך דין המייצג גבר שאמור לצמצם את סכום המזונות ובין אם מדובר בעורך דין המייצג אישה שמטרתו להשיג עבורה את המזונות המקסימליים.

  איך לבחור עורך דין?

  ישנן דרכים מספר לבחירת עורך דין, אך הטובה ביותר היא לסמוך על האינטואיציה שלכם ועל הכימיה שלכם עם עורך הדין בפגישת הייעוץ.

  אתם יכולים להתבסס על המלצות חברים ובני משפחה אך אין די בכך. סמכו על תחושותיכם שלכם והפעילו שיקול דעת עצמאי.

  אל תקבלו החלטה לפני פגישת יעוץ, שבה נבחן המקרה הספציפי שלכם, מוצגות לכם דרכי פעולה, והוצג לכם ניתוח של המקרה, סיכויים וסיכונים. התרשמו מעורך הדין, מהזמן המוקדש לכם, ומהפתרונות שהוא מציע.

  להמחשת חשיבות היישום המקצועי של עריכת הדין, נביא מספר דוגמאות פשוטות:

  (1) לניסוח ועריכת כתבי הטענות הפותחים את ההליך המשפטי, קיימת חשיבות אסטרטגית עליונה, אשר לעיתים הלקוחות אינם ערים לה, ואשר חשוב מאוד להקפיד ולהיזהר בהם.

  פעמים רבות ניסוח העתירה (הדרישה) מצמצם את הסוגיה השנויה במחלוקת ובתי המשפט לא יאפשרו לעורכי הדין להרחיב חזית ולבקש דברים שלא התבקשו בכתב התביעה, גם אם המקרה שלכם מתאים לכך. כך לדוגמא אם אישה תבעה חלוקת רכוש בתביעתה לבית המשפט וביקשה חלוקתו שווה בשווה בית המשפט לא ישעה לבקשתה מאוחר יותר לחלק את הרכוש באופן לא שוויוני כפיצוי על כך שהשתכרותה נמוכה יותר.

  (2) מעבר לכך, על עורך הדין להיטיב להתנסח בעל פה ולדעת לשטוח את טיעוניו בבית המשפט, באופן רהוט ושוטף, לא פחות טוב מאשר הוא יודע לכתוב אותם בנחת במשרדו. דרך ההתבטאות בפני בית המשפט חשוב לא פחות מאשר כתבי הטענות.

  רבים הם המקרים בהם עורכי הדין מוגבלים וקצובים בזמן, במהלך הופעותיהם בבתי המשפט, ועל עורך הדין לדעת לכלכל נכון את סדר והיקף הטיעון, על מנת שלא תוחמץ שום טענה מטענות הלקוח ועל מנת שבית המשפט יהיה סבלני ויאפשר לו לומר את מלוא דבריו.

  (3) בנוסף, על עורך הדין להיות ערוך ומוכן לכל הפתעה או "שפן" מן הכובע, שעלולים לצוץ במהלך הדיון המשפטי, ולפעול נכון בזמן אמת. הניסיון המקצועי מאפשר זאת ולשם כך יש צורך לבחור בעורך דין מנוסה בעל "קילומטראז' בהופעות בבית המשפט.

  עורך הדין צריך להיות ער לדינמיקה באולם המשפט, המשתנה משופט לשופט בבית המשפט לענייני משפחה, ולהתאים עצמו אליה מבלי ליצור אנטגוניזם. עורך הדין צריך לעמוד על שלו מחד ומאידך לא ליצור אצל השופט תחושת עוינות. עורך דין מנוסה יודע ללכת בין הטיפות ולייצג את הלקוח נאמנה ולשטוח את טענותיו וזאת מבלי להרגיז את בית המשפט.

  קריטריונים אלה ועוד, עוזרים לנו לבדוק האם אתה כלקוח מצוי בידיים מקצועיות וטובות, כמו גם מנוסות וותיקות.

  סיכומו של עניין, עריכת הדין היא אמנות שאין להקל בה ראש, ודווקא על רקע ריבוי עורכי הדין, הבחירה בעורך דין מקצועי ומנוסה לצורך הליך הגירושין אינה משימה פשוטה ואולם אם תקשיב לעצמך ולאינטואיציה שלך ותתרשם ישירות מעורך הדין – תוכל לקבל החלטה נכונה.

  אל תבחרו עורך דין רק מהטעם שהוא ותיק מאד במקצוע שכן הוותק יכול להביא לעייפות החומר, לקיפאון מחשבתי ולידע מיושן.

  חשוב להבין כי בימינו ידע נרכש במיוחד ביכולת השימוש במאגרי מידע ממוחשבים, ספרים מחקרים מקצועיים בתחום הגירושין, ומקריאת ספרים בנושא הגירושין והגישור.

  אל תבחרו עורך דין צעיר רק משום שהוא פנוי מאד, מפאת מיעוט העבודה שיש לו או משום שהוא מתלהב ומתנהל בצורה מלחמתית ולוחמנית. בתי המשפט אינם מתרשמים ולעיתים אינם אוהבים עורך דין קולני וצעקן.

  השילוב המנצח הוא משרד שבו עורכי דין ותיקים וצעירים העובדים במקביל, המאפשרים שילוב של ניסיון חיים וניסיון מקצועי וכן יכולת לנקוט בשיטות עבודה ממוחשבות ומתקדמות כמו גם חשיבה רעננה ולא מקובעת.

  כל אלו יאפשרו עבודת צוות, סיעור מוחות, החלפת רעיונות ומידע במשרד, שילוב שיסייע לכם לנצח ולהשיג את מטרותיכם בזמן קצר

  אין תחליף לניסיון חיים ולניסיון מקצועי כמו גם וותק רב וייצוג של שנים בבתי המשפט, במקביל לידע טכנולוגי ויכולת שימוש במאגרי מידע ובטכנולוגיה שמזמן לנו העולם המתקדם והמודרני בו אנו חיים.

  אל תתפתו להבטחות שאין מאחוריהן דבר, ובמיוחד כאלו שאינן בשליטתו של עורך הדין המבטיח. עורך דין אשר מבטיח הישגים שונים – מטעה אותכם שכן אין שום בטחון שיעלה בידיו להשיג את מטרותיכם וגישה זו מצביע על חוסר רצינות. עורך דין אינו יכול להבטיח לכם דבר מלבד התחייבותו לעשות את המקסימום עבורכם.

  חשוב שתדעו שלא כל מה שעורך דין מבטיח ביכולתו לקיים. חמור מזאת – מי שמבטיח לכם משהו שאינו תלוי בו, אלא בנסיבות משתנות ובאנשים אחרים אינו נוהג עמכם ביושר ואין להתייחס להבטחותיו. עורך דין רציני ובעל ניסיון אינו יכול להבטיח דבר אלא להשתדל עבורכם ולעשות את המיטב שהוא יודע ויכול.

  עורך דין גירושין

  רוצים להתייעץ?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!
   חווים אלימות במשפחה? אני כאן כדי לעזור!

   לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות

   מלאו את הפרטים שלכם | ונחזור אליכם בהקדם

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים