מדוע מומלץ להיוועץ עם עו”ד?

הסכם גירושין הוא העסקה הגדולה ביותר והיקרה שיעשה אדם במהלך חייו. הליך הגירושין לעיתים מדומה לנהר סוער, ארוך ומייגע. אך אין זה כורח המציאות, שהרי באותה המידה יכול ההליך להיות קצר ומוצלח, ויכול לחסוך בזמן, בממון ובעינוי הנפש.

יתרה מכך, מיתוסים רבים כגון “עדיף לאישה לתבוע בביהמ”ש למשפחה ולגבר בבית דין רבני” אינם נכונים במקרים רבים.

על מנת לצלוח את הליך הגירושין בדרך הטובה והמהירה ביותר, מומלץ ורצוי להיוועץ עם עו”ד. היוועצות זו מעניקה ביטחון ומונעת מפח נפש, הוצאות וזמן מיותרים.

בהליכים בתחום זה, מעורבות אמוציות רגשיות חזקות אשר מונעות מאיתנו לקדם את עניינו על הצד הטוב ביותר. לאדם, אשר אינו מומחה בתחום, אין אפשרות לעמוד על כל זכויותיו וחובותיו. היוועצות עם עו”ד מנטרלת אמוציות, תעניק לכם הבנה טובה יותר לגבי זכויותיכם, ותגרום לתכנון המהלכים בצורה אסטרטגית לקראת המטרה.

יתרה מכך, לעו”ד מנגנון של אנשי מקצועי נוספים לרבות: משרדי עורכי דין, אזרחיים ומסחריים, רואי חשבון, פסיכולוגים, אקטוארים, חוקרים פרטיים ועוד, אשר לעיתים הכרחיים בהליך הגירושין.

בעולם העסקים, אדם סביר לא יעז לחתום עסקה ללא היוועצות עם עו”ד, לא היה עולה על הדעת לרכוש או למכור דירה ללא רכישת שירותי עו”ד. “עסקת גירושין” עוסקת ברוב המקרים בסכומים גבוהים יותר מאשר עסקת מכר/רכישת דירה. הליך הגירושין משלב עימו נושאים כספיים מהותיים וגדולים שהשלכתם על חייך הם משמעותיים לא פחות. כך לדוגמא, כאשר אנו עוסקים במזונות ילדים הרי שמדובר בסכום המגיע לכמה מאות אלפי שקלים עד לבגירתם של הילדים. כך לדוגמא, אם נפסקו מזונות שני ילדים, בגיל ממוצע של 7 ו- 9, מזונות ממוצעים עבור שניהם בסך של 4,000 ש”ח, מדובר עד בגרותם בסכום כולל של 480,000 ש”ח. דירה ממוצעת בארץ שוויה כיום כמיליון שקלים לערך. זכויות סוציאליות שנחסכו ע”י מי מבני הזוג או שניהם, מגיעות גם הן בחלק מן המקרים, לעשרות או למאות אלפי שקלים. אנו עוסקים אם כן בזוג ממוצע ש”עסקת הגירושין” הגירושין שלו מגיעה- אם מתייחסים לסכות המזונות שישולם לעתיד, לחלוקת הדירה ולחלוקת הכספים, כדי מיליון וחצי ש”ח. אדם סביר, אינו עושה עסקה אף קטנה בהרבה ללא היוועצות עם עו”ד.

זכרו, נשקם של החלשים הוא שגיאותיהם של הסבורים שהם חזקים, לפיכך אל נא תנסו לחסוך כעת לבל תשלמו כפליים ויותר מאוחר יותר- פנו לעו”ד אשר בקיא בתחום, אפילו לצורך התייעצות בלבד, והשיגו עבורכם את הפתרון הטוב ביותר!

רוצים להתייעץ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

צריכים עורך דין לענייני משפחה/גירושין?

לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות

מלאו את הפרטים שלכם | נחזור אליכם בהקדם

עוד בנושא

החלטה חריגה של בית המשפט המחוזי הביאה לפסילת חוות דעתו של מומחה בתחום הנפשי והחלפתו במומחה חילופי, נוכח עבודה רשלנית משהו. בהחלטה הנוגעת לפסילת מומחה התנהל מאבק עז בין ההורים אודות קטין פעוט, כאשר האם עתרה להגבלת המפגשים ועתרה להערכה פסיכיאטרית, ואילו האב טען שאין לכך כל הצדקה עניינית, וכי העבר שאליו מתייחסת האם, שייך […]

שיהוי בתוך תקופת ההתיישנות השתהות בהגשת תביעה אינה, כשלעצמה, שיהוי כמובנה המשפטי.   שיהוי בתוך תקופת ההתיישנות נוצר מקום שיש בהשתהות בפנייה לבית-המשפט משום שימוש לא נאות בזכות התביעה הנתונה לתובע ופגיעה בציפייה הלגיטימית של הנתבע שלא להיתבע.  במקרים בהם שימוש המגיע כדי ניצול לרעה של ההליך השיפוטי  יביע על כך בית המשפט ביקורת. ישנם מקרים […]

ברוב המקרים הבעל הוא זה שהינו המפרנס העיקרי וזה שמביא את מירב האמצעים לכלכלת המשפחה, ועדיין הדברים נכונים בשנת 2023 במאה הנוכחית. אמנם אין ספק שיש נשים יזמיות ומרשימות ביכולות שלהן אך אחוזן הוא נמוך, וכאמור הגבר הוא זה שאחראי על אספקת אמצעי הקיום למשפחה, ובין היתר ישנם גברים המנהלים חברות, בין גדולות ובין קטנות. […]

דילוג לתוכן