מרכז גישור בדיני משפחה

א’ - ה’ : 18:00 - 09:00
050-969-3850
תובל 40, רמת גן
עו"ד אלינור ליבוביץ

מחפשים עורך דין לענייני משפחה?

הגעתם למקום הנכון אלינור ליבוביץ עו"ד גישור, גירושין, דיני משפחה, צוואות וירושות

  גירושין בהסכמה

  גירושין בהסכמה – מהם השלבים בהליך של גישור

  עת נשמעת המילה גירושין – עולה בלב כולנו קונוטציה שלילית, וסצינות עגומות מן הסרטים מצטיירות בדמיוננו…. אך גירושין אינם תמיד דבר שלילי. גירושין יכולים לפתוח צוהר לפרק ב' באהבה – אהבה בוגרת, המבוססת על נושאים משותפים, כבוד והדדיות. פרק ב' המבוסס על כל אלה יכול שיהא עדיף אלפי מונים על פני נישואין אומללים. נישואין לא מאושרים, הרצופים מריבות או לחילופין שתיקות הדדיות של חודשים מאמללים לא רק אתכם אלא גם את ילדיכם.

  העובדה כי גירושין יכולים להתבצע בהסכמה תוך שמירה על כבוד הדדי ויחסים טובים קיימת, אך אינה ידועה לכל, ויש רבים שאינם מביאים בחשבון כי אפשר להגיע להסכמות בגירושין, ללא צורך בהליכים משפטיים כואבים ומייגעים.

  משרד עורכי דין "אלינור ליבוביץ" טיפל והביא לכדי גירושין בהסכמה, במהלך 24 שנות קיומו, מאות זוגות אשר בחרו לשמור על יחסים תרבותיים ותקינים, לנוכח היותם הורים לילדים משותפים וכמו גם מתוך כבוד הדדי ודרך ארץ.

  אין חולק כי גירושין הינו תהליך רגשי קשה, ויחד עם זאת מהווה הוא פרשת דרכים בחיים. לדרך ניהול התהליך, כאשר דרך ההסכמה עדיפה – ישנה חשיבות מכרעת על המשך חייכם.

  על מנת לעבור בהצלחה פרק זה בחייכם, ללא "השקעת" סכומי עתק, זמן ומכאובים מיותרים, לכם וליקירכם, מומלץ לבחור בדרך המלך- גירושין בהסכמה!

  הליך זה, הינו הרבה יותר פשוט ממה שנדמה לאדם הלא מיומן בגירושין, יותר זול, יותר מהיר וגם הרבה יותר ידידותי. מחקרים מצביעים על כך שהסיכויים לקיומו של הסכם שנחתם מתוך רצון, גבוהים יותר מאשר קיום וכיבוד של פסק דין שניתן על ידי שופט, כאשר צד אחד מן הצדדים המתגרשים, מרגיש ניזוק ואינו מרוצה מן התוצאה. הסיכוי לקיום של הסכם שהושג בגישור בדרך של גירושין בהסכמה, אם כן, גבוה יותר.

  גירושין בהסכמה הוא פתרון שיכול להתאים לרבים מן הזוגות, אם כי לא לכולם.

  החלטתם על גירושין בהסכמה – מדריך למתחילים:

  המטרה:

  גירושין תוך הסכמות הדדיות, מניעת נזק לילדים, חסכון בזמן יקר וחסכון בעלויות מיותרות.

  האמצעי:

  גירושין בהסכמה- הסכם גירושין כולל באמצעות משרד עו"ד לגירושין ודיני משפחה, המתמחה בגישור, אשר הינו בעל ניסיון והצלחות מוכחות.

  שלב ראשון – פנייה למשרד עו"ד העוסק בגירושין ובדיני משפחה, המתמחה בגישור

  גישור הוא הליך המאפשר לבני זוג בהליכי גירושין להגיע להסכמות מחוץ לכותלי בית המשפט, ולעגן בהסכם את כל הנושאים הרלוונטיים לגירושין כמו: חלוקת רכוש, מזונות ילדים, משמורת ילדים, הסדרי ראיה, פירוק שיתוף, זכויות סוציאליות, תשלומי איזון ועוד.

  הגישור נעשה מתוך בחירה בלבד ומרצון חופשי, וגם הסכם הגירושין המתגבש נעשה מתוך רצון משותף של שני הצדדים גם יחד.

  כאשר מדובר בגישור בתחום דיני משפחה, המגשר הינו פסיכולוג או עורך דין המתמחה בדיני משפחה, בעל ניסיון מוכח בשטח. על המגשר לעבור קורס גישור באחד מן המכונים המוכרים, ולקבל תעודת גמר שהינה ספציפית לדיני משפחה. המדובר בקורס גישור של 60 שעות המשלב בחובו תיאוריה ופרקטיקום.

  כיצד מבוצע תהליך הגישור בגירושין בהסכמה?

  המגשר נפגש עם שני בני הזוג ביחד וכן עם כל אחד מהם בנפרד לפי הצורך ועל לפי החלטה משותפת של המגשר ושל בני הזוג.

  על הליך הגישור, יש חסיון וכל מידע שנמסר למגשר במהלך הגישור או עולה בשיחה חסוי ואין לעשות בו שימוש כלשהו. גם מידע שנמסר על ידי אחד מן הצדדים למגשר הינו חסוי בפני בן הזוג השני, ואין אפשרות להקליט את המפגשים או לצטט מן השיחות שנערכו במהלך הגישור.

  במהלך הפגישות, המגשר והצדדים מנסים ללבן את הנושאים השנויים במחלוקת ביניהם ולהגיע לפתרונות מוסכמים המקובלים על הבעל והאישה גם יחד.

  המגשר מעלה הצעות יצירתיות לפתרון הבעיות והמחלוקות. המגשר מביא בחשבון את האינטרסים של הצדדים, הצרכים שלהם, את טובת הילדים וצרכיהם, ואת האופציות הקיימות ומציג בפני הצדדים את כל האלטרנטיבות.

  שלב שני – גיבוש הסכם גירושין

  בסופו של ההליך, מנסח המגשר – במידה והוא עורך דין – עבור הצדדים הסכם גירושין ויחסי ממון. המגשר מכין טיוטה ראשונית, ונפגש עם הצדדים על מנת לקבל את הערות כל אחד מהם לטיוטת ההסכם, וללבן את המחלוקות. לאחר משא ומתן בניהולו של המגשר מתגבש הסכם סופי לשביעות רצון הצדדים.

  מודגש כי ההסכם צריך לנבוע מהסכמות הצדדים ומהבנתם את המצב העובדתי והמשפטי גם יחד.

  במידה והליך הגישור נעשה על ידי פסיכולוג או בעל מקצוע אחר – אין הוא מוסמך לערוך הסכם גירושין ורצוי מאד שלא לוותר על השירות המשפטי שכן פסיכולוג או עו"ס, יהיה מנוסה ככל שיהא – אין הוא משפטן ואין הוא מודע לדקויות שונות, להלכות ולפסיקות בתי המשפט בנושאים שונים, כמו גם לתקדימים ולחידושים שונים בתחום זה.

  המדובר בתחום דינמי ביותר שעבר שינויים ועדכונים רבים בשנים האחרונות, ועל כן רק עורך דין יכול לערוך את ההסכם, כאשר עורך הדין צריך להיות מודע לכל ההתפתחויות החדשות בתחום דיני המשפחה.

  כאשר בני זוג חותמים הסכם גירושין בניהם, יסבוב הסכם זה סביב הנושאים הבאים:

  הקטינים

  בהסכם הגירושין, תעוגן זכות אחזקת הילדים, תוך קביעת הסדר ראייה הוגנים לבן הזוג שלא קיבל חזקה על הילדים.

  בהסכם, יש לעגן גם את נושא הסדרי הראיה עם ההורה שאינו משמורן.

  ההסכם צריך לכלול את חלוקת האחריות בין ההורים, וכן את חלוקת החופשים והחגים ביניהם.

  דמי מזונות ילדים

  במידה ולבני הזוג ילדים, יש לקבוע את גובה התמיכה החודשית של ההורה שאינו משמורן בילדיו והסדרת הוצאות חריגות אשר מזמנים לנו החיים, כמו: שיעורים פרטיים, הוצאות בריאותיות, פסיכולוג, יישור שיניים, קייטנות ועוד'.

  רכוש וממון

  על הסכם גירושין טוב לכלול את פירוט נכסיהם המשותפים של בני הזוג, ואת חלוקתם המדויקת בתום הגירושין, לרבות נכסי קריירה, מוניטין, זכויות סוציאליות, פנסיה כיוצ"ב.

  כמו כן, על הסכם כזה לכלול התייחסות לנושא דירת המגורים של הצדדים.

  הסדרת גט

  על הסכם גירושין לכלול את הסכמתם לגירושין בהסכמה.

  ההסכם צריך להתייחס לנושאים נוספים כמו: תשלום או אי תשלום בגין הכתובה, דמי מזונות לאישה-עד הגט ולאחריו כמזונות שיקומיים, ונושאים נוספים המשתנים מזוג למשנהו.

  כמו כן, יש ליתן את הדעת למקום מגורי הילדים בעתיד, זרם חינוכם, ודרך קבלת ההחלטות על ידי ההורים בנוגע לילדים.

  בהסכם הגירושין, יש ליתן את הדעת על חלוקת המטלטלין כמו הרכוש המצוי בבית הצדדים, מכוניות, וכספים בבנקים.

  שלב שלישי – אישור הסכם הגירושין

  על פי הוראות חוק יחסי ממון בין בני זוג (1973), יש לאשר כל הסכם יחסי ממון בין בני זוג ע"י ביהמ"ש לענייני משפחה או בית הדין הרבני.

  עד קבלת אישור זה, אין כל תוקף משפטי מחייב להסכם הגירושין. בנושא זה נבדל הסכם גירושין בצורה ברורה מחוזה רגיל הנחתם בין שני צדדים, בו די בחתימת שני הצדדים כדי לתת לחוזה תוקף מחייב.

  כאשר בית משפט לענייני משפחה מאשר הסכם גירושין, האישור שריר לגבי כל סעיפי ההסכם, להוציא הסעיפים אשר נוגעים לעצם הסכמת הצדדים להתגרש, נוכח העובדה כי לבד"ר סמכות עניינית ייחודית לעסוק בנושא הגירושין עצמם. על כן, לשם אישור סעיפי הגירושין, יש להגיש את הסכם הגירושין אל ביה"ד הרבני, והוא זה שיוציא פסק דין גירושין.

  שלב רביעי ואחרון- טקס סידור הגט

  טקס הגירושין משלב בתוכו דרישות מהותיות במסגרתן מבקשים הדיינים להיות בטוחים בכוונותיכם ובמוּדעוּתכם לצעדים שאתם נוקטים, ביחד עם דרישות טקסיות.

  הטקס הנערך בבית הדין מתבצע בארבעה שלבים: בירור השמות, ביטול המודעות, כתיבת הגט ומסירת הגט.

  משרד עורכי דין "אלינור ליבוביץ" הינו מן המובילים בארץ בתחום הגירושין ובעל ניסיון עשיר של למעלה מ- 24 שנים בניהול תיקי גירושין וגישור של מאות זוגות אשר בחרו בגירושין בהסכמה.

  משרדנו מונה שתי מגשרות מוסמכות: עוה"ד אלינור ליבוביץ- בעלת המשרד ומייסדו, ועוה"ד רויטל רוטנשטיין- מגשרת מוסמכת ומגשרת בתחום המשפחה בפרט.

  הצוות המקצועי והמסור שלנו מודע היטב למקום ולתפקיד המשמעותי שיש לו בחיי הלקוחות, הנובע מהעיסוק הרגיש בתחום "דיני הנפשות".

  משרדנו ישמח ללוות אתכם יד ביד בכל אחד משלבי הגירושין, להעניק לכם ליווי אישי וצמוד תוך שימת דגש על מקצועיות, יחס אישי, דיסקרטיות מרבית והקניית תחושת ביטחון.

  זכרו! ניתן להתגשר כדי להתגרש!

  הליך גירושין בהסכמה

  בעוד הליך גירושין מסורתי מתנהל בין כותלי בית המשפט או בית הדין הרבני, כמאבק בין שני בני הזוג הממתינים להכרעה בעניינם, הליך גירושין בהסכמה נעשה מתוך שיתוף פעולה. במילים אחרות, בני הזוג יושבים עם עורך דין גירושין שמנסח הסכם גירושים שעליו הם מסכימים. בית המשפט משתתף בתהליך רק בשלב אישור ההסכם ומתן תוקף משפטי. משרד עורכי דין ונוטריון אלינור ליבוביץ מתמחה בתחום הגירושין מעל 30 שנה ובעל ניסיון של אלפי תיקים במגוון הנושאים שבתוך התחום הרחב הזה.

  הליך גירושין בהסכמה – מה הוא דורש ומה הוא נותן

  הליך גירושין בהסכמה מאפשר חיסכון בזמן ובכסף, מפחית את המתח הרגשי – ואף משאיר מקום וזמן למחשבה ולדיוק של ההסכמים. הליך כזה מעניק כבוד לצרכיו של כל אחד מבני הזוג ומאפשר להגיע להסכמות בדרכי שלום, לשמור על יחסי ידידות ובעיקר – להפחית את הפגיעה בילדים.

  בין הנושאים העיקריים שחשוב לכלול בהסכם גירושין:

  • מזונות – לקבוע סכום הוגן לשני הצדדים
  • זמני שהות ומשמורת משותפת על הילדים – לתכנן את הנושא לפרטי פרטים כדי לוודא תאום ציפיות ולמנוע מריבות בהמשך
  • חינוך – מה הערכים שחשובים לכל אחד מההורים
  • חלוקת רכוש מפורטת והוגנת

  לצורך הליך מוצלח של גירושין בהסכמה, יידרשו שני בני הזוג לגייס את כל סבלנותם וקור רוחם, את כישורי המשא ומתן הטובים שלהם וכמובן – לזכור שמטרת ההליך היא להגיע להסכם הוגן עבור שני הצדדים.

  הליך גירושין בהסכמה – להיות בטוחים שעשיתם הכול בדרך הנכונה

  גירושין בהסכמה הם הדרך הנוחה יותר לעבור את הליך הגירושין, כשהתנאים מאפשרים. לעיתים ניתן לעבור את התהליך בליווי עורך דין אחד שייצג את שני הצדדים. הוא צריך להיות, כמובן, מומחה לדיני משפחה אבל גם בעל ידע בניסוח חוזים. עורך דין מומחה ממשרד אלינור ליבוביץ, יסייע לכם להפוך את המשבר להזדמנות או לפחות לעניין הרבה פחות כואב. מומלץ לקבל יעוץ מקצועי ויסודי, שיסביר לכם את מצבכם העובדתי והמשפטי בגירושין. משרד עורכי דין ונוטריון אלינור ליבוביץ מתמחה בדיני גירושין ובדיני משפחה ובעל ניסיון רב של למעלה מ-30 שנה.

  רוצים להתייעץ?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!
   חווים אלימות במשפחה? אני כאן כדי לעזור!

   לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות

   מלאו את הפרטים שלכם | ונחזור אליכם בהקדם

    הליך גירושין בהסכמה

    בעוד שהחלטה על נישואין היא בדרך כלל משותפת ורצויה, הן לגבר והן לאישה, כאשר צץ ועולה עניין הגירושין, הדברים יותר מסובכים. בהרבה מקרים צד אחד מאמין יותר שהגיע הזמן להתגרש והצד השני לא סבור כך. אולם, גם כאשר נדמה שישנם פערים משמעותיים בין הצדדים ואפילו כאשר נדמה שהסכסוך מאפיל על כל האהבה שהייתה בעבר, עדיין אפשר לחתור לשיח אחר, ועדיין אפשר לחתור אל גירושין בהסכמה. עו"ד אלינור ליבוביץ תשמח לייעץ לכם בנושא ואם גירושין בהסכמה נראים לכם מוזרים או לא ברורים, קחו בחשבון את העובדות הבאות.

    יותר סכסוכים נפתרים בגישור

    פעם, המקום המרכזי שבו נידונו מרבית העניינים הקשורים לגירושין היה בית המשפט. כיום, הרבה יותר זוגות מגיעים למסקנה כי גירושין בהסכמה, בליווי של מגשר או מגשרת זה הדבר הרצוי והעדיף.

    הסכמי גירושין בהסכמה

    הסכמה עובדת לטובת הילדים

    הסכמה לא בהכרח אומרת שנגמרו כל הבעיות, הכל מושלם בזוגיות או שאפשר להגיע להסכם גירושין בין רגע. גירושין בהסכמה, זה בעצם אומר שיש הסכמה על כך שעדיף לפתור את הדברים ברוח טובה, מאשר מתוך ניהול של סכסוך מר וממושך. אפילו אם לא מסכימים כמעט על שום דבר אחר, אפשר להסכים על כך שלטובת הילדים, כדאי להגיע ליותר הסכמה ויותר שיתוף פעולה.

    יש מחיר לחוסר הסכמה

    סכסוך ללא שמץ של הסכמה הולך ומתארך ובסופו של דבר עולה יותר, לשני הצדדים. הוא עולה יותר מבחינה חומרית (בכסף) והוא עולה יותר מבחינה נפשית ורגשית. כמעט תמיד שיתוף פעולה ומציאת מכנה משותף בנקודות מסוימות מקנים רווח ניכר. עד לגירושין סביר להניח שתשלמו פחות כסף ותישארו עם אנרגיות יותר בריאות.

    גירושין בהסכמה ברבנות

    לא תסכימו? בית המשפט עשוי לכפות

    הרבה עורכי דין ערים למציאות הנוכחית וחותרים לסייע ללקוחותיהם להגיע לגירושין עם כמה שיותר הסכמה. עורכי דין שהם גם מגשרים פועלים על מנת להניב תוצאה טובה ורצויה יותר, תוך הנמכת גובה הלהבות. ומעבר לזה, זוג שמתגרש לא יכול שלא להסכים על שום דבר. אחרי הכל, הסכם גירושין חייב לקבל את אישור בית המשפט. אם ההסכם מקפח או לא הוגן, בית המשפט עשוי שלא לאשרו ולכפות משהו אחר. הנכם מוזמנים לפנות לייעוץ אל משרד עורכי דין ונוטריון אלינור ליבוביץ – המתמחה בגירושין, ודיני משפחה.

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים