מרכז גישור בדיני משפחה

א’ - ה’ : 18:00 - 09:00
050-969-3850
תובל 40, רמת גן
עו"ד אלינור ליבוביץ

מחפשים עורך דין לענייני משפחה?

הגעתם למקום הנכון אלינור ליבוביץ עו"ד גישור, גירושין, דיני משפחה, צוואות וירושות

  בחירת עורך דין לניהול הליך הגירושין

  עו"ד אלינור ליבוביץ, מומחית בגירושין גישור ודיני משפחה

  מנהלת את פורום הגירושין בוואלה! מנהלת ובעלים של אתר gerushin.co.il

  מיהו עורך הדין לגירושין ההולם עבורכם ביותר?

  הלוחמני אשר משאיר אדמה חרוכה, הפשרני המוכן לוותר כמעט על הכל כדי למנוע עימות או זה אשר נוקט בדרך הביניים, ויודע היכן לנהוג בכוחניות והיכן צריך להתפשר?

  קשה מאד לבחור את עורך הדין או עורכת הדין לגירושין שייצגו אותך בהליך כה מורכב, מסובך ורגשי, שההיגיון מתערבב בו עם הרגשות. חשוב עד מאד לסמוך על עורך הדין שלך, המייצג אותך בהליך הגירושין, לשמוע לעצותיו, ולנהל איתו שיחה והיוועצות בכל נושא שהוא רלוונטי להליך הגירושין.

  תהליך הבחירה של עורך הדין שינהל את הליך הגירושין חשוב עד מאד, כמעט כמו ניהול הליך הגירושין עצמו.

  לכל אדם מתאים עורך דין מסוג אחר ועם אופי אחר. לאחד מתאים  עורך דין אגרסיבי, שכן הוא רוצה לנקום ולא מעניינת אותו התוצאה. גם אם זה כרוך בהפסד לשני הצדדים – מוכן אותו אדם לנקוט בגישה של "תמות נפשי עם פלישתים", והעיקר שיגרום לצד השני סבל. אדם כזה מונע מרגשות של פגיעה עזה ומצורך בנקמה, ומתאים לו עורך דין אגרסיבי וכוחני, שיתרונו הוא ביכולת לפגוע בצד השני, גם אם המשמעות של זה היא "אדמה חרוכה", וכי מערכת היחסים בין בני הזוג תגיע לקרע עמוק בלתי ניתן לאיחוי. ישנם מקרים בהם גישה כזו הינה נכונה ומתאימה, ותשיג את התוצאות הראויות עבור הלקוח, אך ברוב המקרים אין היא מומלצת היות ומדובר בבני משפחה אשר צריכים להמשיך ולתקשר זה עם זה בשלב כזה או אחר בין אם מדובר בסכסוך גירושין בין בעל לאישה ובין אם מדובר בסכסוך ירושה בין אחים..

  הקיצון של עורך דין כזה הוא עורך הדין הפשרני, הממליץ ללקוח להתפשר כמעט בכל נושא ועניין, מתוך ראייה והשקפת עולם, שלא כדאי להילחם גם אם מפסידים, מאחר ומדובר במשפחה וכסף פחות חשוב.  גישה כזו אינה גורמת לצד השני לכבד אותך ולהעריך אותך, ולעיתים עודף פשרנות גם הוא חסרון, שכן אתה עלול למצוא עצמך עם הרבה פחות מאשר מגיע לך או ממה שיכולת להשיג בהליך גירושין בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני. רק לעיתים נדירות גישה כזו תהא נכונה ומתאימה, והיא הולמת רק אדם שיש לו הרבה מה להסתיר וחושש מגילוי האמת ברגע שיתחילו ההליכים או אדם מאד חלש ושביר נפשית שעצם ניהול ההליכים יכול למוטט אותו ולהביאו חו"ח לאשפוז פסיכיאטרי.

  הסוג השלישי של עורך הדין הוא זה המתאים את עצמו לסיטואציה, זה שאינו רק אגרסיבי או רק פשרן, היודע מה מתאים לאיזה מקרה ולאיזה לקוח. זה אשר יכול להיות גם לוחמני ואגרסיבי, גם פשרן ונוח – וגם משהו בין זה לבין זה. עורך דין העוסק בדיני גירושין הוא כפסיכולוג, אשר עליו להבין את נפש האדם, ולנסות להתחבר לרגשות של הלקוח, לגלות אמפטיה, ולנסות ולגלות מה נכון עבורו ולהתאים עצמו תמיד למצב.

  אנו במשרד מאמינים בדרך המלך. לעיתים, צריך להתחיל, בו זמנית לתחילת ההליכים המשפטיים בהצגת כוח ועוצמה, ליצור אסטרטגיה וגישה כוחנית משהו, כדי שהצד השני יבין שלא יוכל להשיג את מטרתו בקלות ולא יוכל לצאת כשידו על העליונה. זו ההתחלה.  מרגע שקיבעת את עצמך גבוה – אתה מגיע למקום של משא ומתן מעמדת כוח ומנקודת מוצא גבוהה – ואז אתה יכול לנהל מו"מ והליכי פשרה בסיוע עורך הדין שלך ממקום טוב, ולא ממקום נחות.

  אנו מנסים מחד להציג כוח ולוחמניות אך גם לדעת מתי כדאי להתפשר.  אנחנו לא מנהלים מלחמה בכל מחיר אם התועלת שולית וקטנה מחד והנזק למשפחה רב, ומנגד אם יש עניינים עקרוניים (למשל כאלו הנוגעים לילדים (משמורת וכיוצ"ב) או במקרה של הברחת רכוש מאסיבית על ידי הצד השני) – לא נהסס לנקוט בכל אמצעי חוקי ולגיטימי על מנת להשיג את המטרה המשותפת לנו ולכם.

  במקביל, בכל שלב נשאף ונעשה מאמצים לסיים את ההליכים במשא ומתן, בגישור או בדרך של פשרה.

  רוצים להתייעץ?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!
   חווים אלימות במשפחה? אני כאן כדי לעזור!

   לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות

   מלאו את הפרטים שלכם | ונחזור אליכם בהקדם

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים