מרכז גישור בדיני משפחה

א’ - ה’ : 18:00 - 09:00
050-969-3850
תובל 40, רמת גן
עו"ד אלינור ליבוביץ

מחפשים עורך דין לענייני משפחה?

הגעתם למקום הנכון אלינור ליבוביץ עו"ד גישור, גירושין, דיני משפחה, צוואות וירושות

  מתי מתאפשר לבצע משמורת משותפת?

  הליכי גירושין כוללים מסגרת הורית די חדשה לילדים וגם לזוגות המתגרשים, כאשר לצד מגוון המחלוקות גם זמני הפגישות עם כל הורה ישתנה, המיקום ולעיתים אפילו אופי הבילוי. אך בשנים האחרונות על מנת להתגבר על אותה מסגרת חד הורית שהייתה נהוגה עד היום, אשר במרבית הפעמים העבירה את אחראיות גידול הילדים אל האם, נעשה כיום שינוי בדמות משמרות משותפת. סוג זה של מפגשים מאפשר קשר רציף וקבוע יותר בין ההורים לבין הילדים, תוך כדי גמישות גובהה בזמני השהות ובעוד מגוון פרמטריים המתקשרים גם לגידול בריא יותר וגם ליחסי כל המעורבים. ובדיני משפחה סבוכים, מומלץ להיוועץ עם משרד עורכי הדין אלינור ליבוביץ', המעניק ייעוץ משפטי מעולה לכל הסוגיות המשפחתיות ועוד.

  לא מעט הורים מאמינים כי משמרות משותפת יכולה להתאים גם לאורך החיים שלהם, על כן מומלץ לדעת כי בכדי למצוא סידור הולם ומדויק ישנה שלושה תנאים שיהפכו את הסידור הזה לאפקטיבי ויעיל גם לקשר עם הילדים וגם לשאר החיים. ראשית חשוב שתתקיים מערכת יחסים תקינה בין בני הזוג, אשר תכלול לא רק סיכום מסגרת זמן כללית וחלוקה, אלא גם יכולת לענות על צרכי הילד במקרה ואחד ההורים חולה או לא פנוי למועד שנקבע. תנאי שני אשר יקל על משמורת משותפת הוא כמובן מגורים קרובים בין ההורים, כך יוכלו הילדים לשמור על שגרת בית הספר, חוגים, חברים וכו'. תנאי נוסף הוא כמובן זמינות ומסוגלות של ההורה מבחינה רגשית וזמן.

  משתנים נוספים

  לעיתים משמורת משותפת יכולה להתקיים גם ללא אישור אחד הצדדים ולרבות האם, כאשר האב או האם מוכיחים כי ביכולתם למלא את אחריותם כהורים במשמרות משותפת ובכך יכולה להינתן מסגרת שכזו גם ללא אישור של אחד ההורים. עם זאת חשוב לזכור כי הסדר זה תקף החל מגיל שש בשל חזקת גיל הרך, אך כאשר קיימת הסכמה הדדית בין ההורים תאפשר החלה של הסדר שכזה גיל מגילאי שלוש. ועבור מקרי גירושין או גישור, מומלץ לפנות אל משרד עורכי הדין אלינור ליבוביץ'.

  רוצים להתייעץ?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!
   חווים אלימות במשפחה? אני כאן כדי לעזור!

   לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות

   מלאו את הפרטים שלכם | ונחזור אליכם בהקדם

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים