פליליים במשפחה

המידע נכתב על ידי עו”ד עדי קידר העוסק, עורך דין פלילי העוסק במקרים בהם הליכי גירושין נוגעים גם בתחום הפלילי.

נושאים לליווי , יעוץ וייצוג משפטי:

  • יעוץ והכנה לחקירה משטרתית
  • הגשת תלונה במשטרה
  • הליכים טרום משפטיים – סגירת תיקים , עיכוב הליכים.
  • שחרור ממעצר
  • ייצוג משפטי בבית המשפט
  • ענישה מופחתת, ביטול ומניעת הרשעות.

סכסוכים בין בני זוג אינם מסתכמים בהליך משפטי בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה .

פעמים רבות הסכסוכים מלווים באלימות פיזית או מילולית ואזי עובר הסכסוך למגרש הפלילי על כל המשתמע מכך.

גבר העומד בפני גירושין עשוי למצוא עצמו מתגונן כנגד תלונה שהוגשה על ידי אשתו בגין איומים ואלימות. לעיתים התלונות אמיתיות ולעיתים הינן טקטיקה הננקטת במשפט גירושין.

ההמלצה הרווחת , כי רצוי תמיד שאדם יהיה מיוצג על ידי עורך דין בהליך משפטי, מקבלת משנה תוקף שמדובר בהליך הפלילי שבו ההשלכות העתידיות יכולות להיות הרות אסון למי שהוחשד או הורשע בפלילים. הדבר עשוי אף להשפיע בעתיד על המפגשים ומערכת היחסים עם הילדים.

הכוונה היא בעיקר לענישה שיכולה להיות מחמירה עד לריצוי מאסר ממשי בין כתלי הכלא וגם במקרים הקלים התוצאה יכולה להיות קשה ויכולה להזיק בדרכים אחרות כדוגמת קנסות ומאסרים על תנאי שגם להם ישנה משמעות מכרעת בהמשך חייו של אדם בשעה שנמנעת ממנו הזכות לתעודת יושר עובדה שסוגרת בפניו דלתות רבות בתחום העיסוק והפרנסה.

במקרים לא מעטים האינטרס של אחד מבני הזוג להתגרש מוביל אותו להגיש תלונות סרק ועלילות במשטרה.

מהשלב שאדם מקבל הזמנה לחקירה משטרתית ובמקרים מסויימים וחמורים יותר אף נעצר, נדרש ליווי משפטי צמוד על מנת שהנחקר/עצור ידע את זכויותיו וחשוב מכל יקבל את הייעוץ המתאים איך להגיב לחשדות נגדו.

זהו רק קצהו של הליך מתמשך של חקירות, מעצרים, שחרורים, התכתבות עם הרשויות, בקשות לסגירת תיקים ודיוני הוכחות בבית המשפט שבהם נדרשת עבודת הכנה שאינה פחותה מזו של כל תיק פלילי אחר, ולפעמים אף מורכבת יותר בהתאם ליחסים בין בני הזוג.

על מנת שבן זוג העומד להתגרש לא ימצא עצמו מעבר להליך הלגיטימי של גירושין במצב שבו כל חייו משתנים לפתע מקצה לקצה , מומלץ כי את צעדיו בהליך סבוך זה יעשה בליוויו של עורך דין מטעמו על מנת שיוכל למנוע הפתעות שאינם רצויות.

לרשותנו, עומדים עורכי דין שהתמחותם הייחודית הינה ייצוג ויעוץ בפלילים במשפחה.

לייעוץ נוסף בנושא פלילים במשפחה פנו למומחי האתר!

רוצים להתייעץ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

צריכים עורך דין לענייני משפחה/גירושין?

לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות

מלאו את הפרטים שלכם | נחזור אליכם בהקדם

עוד בנושא

החלטה חריגה של בית המשפט המחוזי הביאה לפסילת חוות דעתו של מומחה בתחום הנפשי והחלפתו במומחה חילופי, נוכח עבודה רשלנית משהו. בהחלטה הנוגעת לפסילת מומחה התנהל מאבק עז בין ההורים אודות קטין פעוט, כאשר האם עתרה להגבלת המפגשים ועתרה להערכה פסיכיאטרית, ואילו האב טען שאין לכך כל הצדקה עניינית, וכי העבר שאליו מתייחסת האם, שייך […]

שיהוי בתוך תקופת ההתיישנות השתהות בהגשת תביעה אינה, כשלעצמה, שיהוי כמובנה המשפטי.   שיהוי בתוך תקופת ההתיישנות נוצר מקום שיש בהשתהות בפנייה לבית-המשפט משום שימוש לא נאות בזכות התביעה הנתונה לתובע ופגיעה בציפייה הלגיטימית של הנתבע שלא להיתבע.  במקרים בהם שימוש המגיע כדי ניצול לרעה של ההליך השיפוטי  יביע על כך בית המשפט ביקורת. ישנם מקרים […]

ברוב המקרים הבעל הוא זה שהינו המפרנס העיקרי וזה שמביא את מירב האמצעים לכלכלת המשפחה, ועדיין הדברים נכונים בשנת 2023 במאה הנוכחית. אמנם אין ספק שיש נשים יזמיות ומרשימות ביכולות שלהן אך אחוזן הוא נמוך, וכאמור הגבר הוא זה שאחראי על אספקת אמצעי הקיום למשפחה, ובין היתר ישנם גברים המנהלים חברות, בין גדולות ובין קטנות. […]

דילוג לתוכן