מרכז גישור בדיני משפחה

א’ - ה’ : 18:00 - 09:00
050-969-3850
תובל 40, רמת גן
עו"ד אלינור ליבוביץ

מחפשים עורך דין לענייני משפחה?

הגעתם למקום הנכון אלינור ליבוביץ עו"ד גישור, גירושין, דיני משפחה, צוואות וירושות

  עורך דין ירושה

  עורך דין לענייני ירושה

  המציאות בה אנו חיים אומרת כי כל אחד מאתנו, בשלב זה או אחר במהלך חייו, יחווה פטירה של קרוב משפחה. ברגע שמצב קשה זה מתרחש, ישנו צורך להסדיר את האופן בו רכושו של המנוח יחולק, בין אם מדובר בצוואה או על ידי ירושה מכוח הדין, בתהליך זה יוכל לעזור לכם עורך דין ירושה. משרד עורכי דין ונוטריון אלינור ליבוביץ הינו בעלי הידע, הניסיון והרגישות המקצועית המספקת על מנת להבין את התהליכים המורכבים והמסובכים הקשורים לתחום דיני המשפחה.

  עורך דין לענייני ירושה מציג בפניכם את כל המידע

  אף אדם אינו יודע את גורלו, המיטב שנוכל לעשות הוא לדאוג להשאיר צוואה אשר תעזור לחלק את עיזבוננו לפי רצונותינו. לעיתים, אין הנפטר משאיר אחריו צוואה. במצבים אלו, כאשר האדם נפטר ללא צוואה תקפה וחוקית, קובע חוק הירושה את זהות היורשים של המנוח על פי דין.

  חוק הירושה קובע את ברירת המחדל של חלוקת עיזבונו של אדם באופן הבא:

  • אדם יורש את בן זוגו, גם זוגות נשואים וגם זוגות אשר אינם נשואים אך מוכרים כידועים בציבור.
  • במידה והנפטר משאיר אחריו ילדים, בן/בת הזוג יורש מחצית מהירושה והחצי השני מתחלק שווה בשווה בין הילדים.
  • במידה ואין ילדים, ההורים או אחי המנוח יורשים מחצית מהירושה והחצי השני עובר לבן הזוג.
  • במידה ואין הורים או ילדים לנפטר, הירושה עוברת להוריו של הנפטר וילדיהם.
  • בהיעדר קרובים, תירש את המנוח מדינת ישראל.

  עורך דין לענייני ירושה לבקשה לצו ירושה

  על מנת שהיורשים על פי דין יוכלו לקבל את עיזבונו של המנוח, עליהם להגיש בקשה לצו ירושה לרשם לענייני ירושה. צו זה יצהיר עליהם בתור יורשים על פי דין. בכדי לבצע פעולה זו חשוב לפנות למשרד עורכי דין מקצועי כמו משרדה של אלינור ליבוביץ. אנו בעלי וותק של מעל 31 שנה בתחום דיני המשפחה, וניסיון בתיקים רבים בתחומי הגירושין, שלום בית וצוואות וירושות. עורך דין ירושה אשר ינומה לתיק שלכם, ילווה אתכם בכל שלבי התהליך כאשר הקו המנחה יהיה שמירה על זכויותיו וטובתו של הלקוח.

  עורך דין ירושה

  עורך דין לענייני ירושה מומלץ

  פטירה של קרוב משפחה היא לעולם אינה עניין קל ונוח. על הקושי הרגשי שבפטירה, נוספים אתגרים והתמודדויות נוספות – כדוגמת ארגון הלוויה וחלוקת הירושה. בין אם מדובר בצוואה או על ידי ירושה מכוח הדין, בתהליך זה יוכל לעזור לכם עורך דין ירושה מומלץ. משרד עורכי דין ונוטריון אלינור ליבוביץ הינו בעלי הידע, הניסיון והרגישות המקצועית המספקת על מנת להבין את התהליכים המורכבים והמסובכים הקשורים לתחום דיני המשפחה.

  תפקידיו של עורך דין לענייני ירושה

  בתוך המערכת המשפטית, עורך דין לענייני ירושה ממלא כמה תפקידים חשובים: מסייע בכתיבת צוואה מנוסחת היטב, חוקית ותקינה, כולל התייחסות לרכוש עתידי בעת כתיבת הצוואה ומסייע ליורשים פוטנציאלים במימוש כתב הצוואה, או הוצאת צו ירושה.

  בכל מקרה – המטרה היא למנוע או לצמצם ככל האפשר את הסכסוכים העלולים להתרחש במשפחה מתוך רצון לרשת את רכוש הנפטר.

  צוואות נערכות בכל מיני מצבים משפחתיים – חלקם מאוד לא שגרתיים – צוואות לאנשים בהליך גירושין, צוואה בעדים, או ניהול עיזבון כשקטינים מעורבים או כאשר יש מחלוקות בין היורשים. מטרתן היא להסדיר את נושא הירושה, למנוע מחלוקות קשות בתוך המשפחה ולוודא שמכבדים את רצון הנפטר. לעיתים, אין הנפטר משאיר אחריו צוואה. במצבים אלו, כאשר האדם נפטר ללא צוואה תקפה וחוקית, קובע חוק הירושה את זהות היורשים של המנוח על פי דין.

  חוק הירושה מפרט מצבים שונים, ביניהם זוגות שאינם נשואים, זוגות ללא ילדים, נפטר שאין לו בן זוג או ילדים, ואפילו עבור נפטר שאין לו כלל קרובי משפחה. בכל המקרים האלה – חוק הירושה קובע באיזה אופן יחולק הכסף ולמי.

  יורשים הרוצים לממש את זכותם לפי צו הירושה – צריכים להגיש בקשה לצו ירושה, באמצעות עורך דין, שיאפשר להם לממש את זכותם לירושה על פי חוק.

  אז מה הדרך הטובה ביותר לטפל בענייני ירושה?

  הפתרון הוא לפנות לעורך דין מנוסה לענייני ירושה, ממשרד עורכי דין ונוטריון אלינור ליבוביץ – אם לניסוח צוואה חוקית ותקינה, שלא משתמעת לשתי פנים, אם לצורך התייחסות למקרים חריגים, סיוע למימוש צוואה, הוצאת צו ירושה, או התנגדות לצוואה, עורכי הדין שלנו מכירים הנושא על בוריו וישמחו לעמוד לרשותכם בכל שלב.

  עורך דין סכסוכי ירושה

  במקרה המצער בו אחד ההורים שלכם הלך לעולמו, ואתם נאלצים להתמודד עם האובדן, קשה מאוד להתעסק בעניינים כספיים. יחד עם זאת, כאשר ההורים משאירים לכם ירושה, אתם חייבים לטפל במסמכים ובתהליך המימוש בהקדם האפשרי, על מנת לקבל את הרכוש שמגיע לכם. בכדי לעבור את תהליך מימוש הירושה בשלום, אתם צריכים להיעזר בשירותיו של עורך דין לענייני ירושה, אשר מכיר את כל רזי החוק ויכול לקדם את ההליך המשפטי שלכם במהירות ולצמצם נזקים. כאשר כל מה שעובר לכם בראש הוא לחזור לחיים שגרתיים ולנסות להתמודד עם האובדן של ההורים, אתם חייבים איש מקצועי ומיומן לצדכם שייקח את האחריות על המשימה המורכבת הזו ויאפשר לכם לקבל קצת נחת בגזרת הבירוקרטיה. לפרטים נוספים, צרו קשר עם משרד עורכי דין ונוטריון אלינור ליבוביץ.

  עורך דין לענייני ירושה – מלווה אתכם בדרך למימוש הצוואה

  כאשר הצוואה מגיעה אליכם, ואתם פונים לעזרתו של עורך דין לענייני ירושה, השלב הראשון יהיה פניה לרשם הירושות בבקשה למתן צו קיום צוואה על מנת להתחיל להפעיל את תהליך מימוש הירושה שלכם. במידה ותוגש התנגדות לצוואה, הדיון במימוש הירושה שלכם עובר להתנהל בין כותלי בית המשפט. רשם הירושות עוצר את ההליך ומאפשר לכל מי שיש לו התנגדות לקיום צוואה להגיש עתירה מסודרת בה ידון בית המשפט.

  במהלך הדיונים בבית המשפט, יהיה צורך להציג הוכחות ועדים על מנת לשכנע כי יש לקיים את הצוואה. אם אתם הצד המתנגד יהיה צורך לעשות שימוש בהוכחות ובעילות התנגדות על מנת שהצוואה תיפסל. על פי רוב, בתי המשפט בישראל נוטים שלא להתערב בדרישה לקיום צוואות, ומותירים את ההחלטה של המנוח על מקומה. אלא אם כן ישנן עדויות משמעותיות אשר הופכות את התמונה לחלוטין, ומחייבות התייחסות משפטית מורכבת יותר.

  טיפול מיומן בהתנגדויות

  בכדי להתמודד עם התנגדויות לקיום צוואה, יש לשכור עורך דין לענייני ירושה שיוכל לייצג אתכם כראוי אל מול שופט בבית המשפט. בצורה כזו, תגיעו לבית המשפט עם אסטרטגיה מצוינת שיכולה להגן על הרכוש שלכם ולאפשר לכם לקיים את רצון ההורים. זאת תוך כדי שעורך הדין שלכם מנהל את המאבק בשבילכם.

  רוצים להתייעץ?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!
   חווים אלימות במשפחה? אני כאן כדי לעזור!

   לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות

   מלאו את הפרטים שלכם | ונחזור אליכם בהקדם

    עורך דין לצו ירושה

    חוק הירושה מגדיר את היורשים על פי דין לאחר פטירתו של אדם. היורשים על פי דין, יכולים להיות משפחה או קרובים של הנפטר על פי הקבוע בחוק. כאשר המנוח השאיר צוואה הירושה מוגדרת כירושה על פי צוואה. במקרה זה החלוקה מתבצעת על פי הכתוב בה בלבד.

    מהו צו ירושה?

    מדובר בצו משפטי מטעם הרשם לענייני ירושה, שתפקידו להסדיר את החלוקה של נכסי הנפטר. הצו אינו דן באופן החלוקה בפועל, אלא רק מציין את זכויות הירושה והיורשים. צו ירושה ניתן לקבל בבית דין רבני או אן דרך הרשם לענייני ירושה. את הבקשה יש להגיש באמצעות טופס בקשה לצו ירושה חתום המאומת בידי עורך דין, נוטריון או שופט. יש לצרף נספחים שכוללים תעודת פטירה, ייפוי כח, הודעת ליורשים.

    מהי צוואה?

    הצוואה מאפשרת לאדם לקבוע כיצד ינוהל הרכוש שבבעלותו לאחר מותו. קיום צוואה מאפשר לשלוט באופן חלוקת הרכוש בצורה מדוייקת. ניתן לפצל את הירושה גם עבור אנשים שאינם קרובי משפחה או יורשים טבעיים. עריכת צוואה מומלצת בעיקר כאשר לא קיימים יורשים טבעיים.

    ישנם 4 סוגי צוואות-

    1. צוואה הערוכה וכתובה בכתב ידו של המצווה וחתומה על ידו .
    2. צוואה באמצעות עדים, כאשר הצוואה נערכת ונחתמת על ידי המצווה בנוכחות עדים להם הוא מצהיר על קיום צוואתו.
    3. עריכת צוואה בעל פה בפני שופט, רשם לענייני ירושה, בית דין רבני או נוטריון.
    4. בנסיבות מסויימות ( על ערש דווי) ניתן לאמר את דברי הצוואה בעל פה מול 2 עדים.

     צוואה בפני עורך דין ירושה

    הדרך הטובה ביותר לערוך צוואה, היא בפני עורך דין בייחוד כאשר מדובר בצוואות מורכבות. לאחר מכן יש להפקידה אצל רשם הירושות. עורכת הדין אלינור ליבוביץ וצוות משרדה המומחים בענייני צוואות וירושות, יאפשרו לכם לערוך צוואה מדוייקת ולקבל שירות משפטי מקצועי שיבטיח את קיום מבוקשכם תוך שמירה על האינטרסים האישיים שלכם.

    עורך דין צו ירושה

    אדם בעל נכסים מעוניין להסדיר את אופן חלוקתם וניהולם לאחר מותו. ניתן לבצע זאת בצורה באמצעות צו ירושה. מדובר בצו משפטי מטעם הרשם לענייני ירושה שתפקידו להסדיר את החלוקה של נכסי הנפטר. אך הצו אינו דן באופן החלוקה אלא רק מציין את הזכויות של היורשים. אם רוצים להיות מדוייקים יותר בחלוקת הרכוש יש לערוך צוואה. הצוואה מאפשרת לאדם לשלוט באופן חלוקת הרכוש, הן עבור יורשים טבעיים והן עבור אנשים נוספים לפי החלטתו.

    תפקיד עורך דין לענייני ירושה

    עורך הדין לענייני ירושה מאפשר לנסח צוואה בצורה ברורה שאינה משתמעת לשתי פנים. הוא מנסח בצורה מדוייקת את הדרך בה יחולק רכושו ומנחה אותו לאילו פרמטרים עליו להתייחס בעת כתיבת הצוואה. לדוגמא מה ניתן לעשות עם רכוש עתידי. צוואה שמנוסחת בצורה נכונה וכוללת את על הפרטים הנדרשים, תקל מאד על היורשים בשעת הצורך. ביכולתה של צוואה ברורה למנוע מחלוקות וסכסוכים, כך שהיורשים יודעים שמדובר ברצונו של הנפטר ואין להם כל יכולת לשנות זאת.

    מה צריך לדעת לפני עריכת צוואה?

    לעורך דין לענייני ירושה אין אפשרות להחליט מה יעשה עם הרכוש. מדובר בהחלטתו של המצווה בלבד. בנוסף על המצווה להפקיד את הצוואה בפני הרשם לענייני ירושות שבאזור מגוריו בצירוף תעודת זהות. במהלך חייו יכול אדם לשנות את צוואתו ככל שירצה. הוא יכול לחתום עליה בנוכחות עדים או עורך דין כדי שתקבל תוקף. כאשר קיימות מספר צוואות האחרונה ביותר שנכתבה היא זו שתקפה. לאחר הפטירה בכדי לממש את הצוואה יש צורך להמציא צו קיום צוואה מרשם הירושה.

    עו"ד ירושה

    ירושה על פי דין היא אופציית ברירת מחדל. כדי להוריש בצורה מדוייקת לפי רצונו של בעל הנכסים מומלץ לכתוב צוואה. ניסוח נכון של צוואה מחייב עורך דין לענייני ירושה. עורכת הדין אלינור ליבוביץ וצוות משרדה, מומחים בענייני צוואות וירושות ויאפשרו לכם לערוך צוואה מדוייקת ולקבל ייעוץ משפטי מקצועי שיבטיח לכם ראש שקט ושמירה על האינטרסים האישיים שלכם.

     

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים