מרכז גישור בדיני משפחה

א’ - ה’ : 18:00 - 09:00
03-6969916
ויצמן 2, תל אביב יפו
עורך דין גירושין אלינור ליבוביץ

מעוניינים להתגרש וזקוקים לעזרה?

מלאו את הפרטים שלכם | ונחזור אליכם בהקדם

  עו"ד צוואות מומחה

  עורך דין צוואות מתמחה בפעילות בנושאי ירושה, עיזבון וצוואות. הוא יכול לבוא לעזרתו של כל אדם אשר מעוניין לתכנן את חלוקת עיזבונו לאחר פטירתו. זאת בנוסף לעזרה ליורשים על פי הצוואה או על פי דין, חוק הירושה, לממש את זכותם לרכוש אשר הן זכאים לו על פי חוק הירושה או על פי צוואה.

  עורך דין צוואות – סוגי צוואות

  • צוואה בכתב יד – זו נכתבת על ידי המצווה. על מנת שצוואה זו תקבל תוקף חוקי, ותהא תקפה עליה להיות כתובה על ידי המצווה בלבד, לשאת תאריך עריכת הצוואה וחתימה של המצווה. צוואות מסוג זה הן שכיחות ויכולות לתאר את רצונותיו של המצווה באופן הטוב והמדויק ביותר, אם כי יש לציין כי אם הן נכתבות ללא יעוץ משפטי, הן יכולות להיות חסרות וליצור בעיות כשבאים לממש צוואה בכתב יד.
  • צוואה בעדים – צוואה זו יכולה להיות מודפסת או בכתב ידו של אדם אחר, היא כוללת חתימה של המצווה בצירוף חתימות של שני עדים. תפקידם לאשר בגוף הצוואה שהם עדים לה וכי המצווה הצהיר בפניהם כי זו צוואתו. סוג זה של צוואה הוא הנפוץ ביותר כיוון שעורך דין צוואות לרוב בוחרים לערוך צוואה צוואה בעדים.
  • צוואה בפני רשות – צוואה זו נערכת בפני שופט או נוטריון, על מנת שצוואה זו תקבל תוקף חוקי יש צורך לומר את דברי הצווי בפני השופט או נוטריון. הם יעלו את הדברים על כתב ויוסיפו את חתימתם, דבר אשר יעניק לה תוקף חוקי.
  • צוואה בעל פה – צוואה מסוג זה יכולה להתבצע על ידי אדם אשר נמצא בפני מוות כגון אדם אשר גוסס, עומד בפני ניתוח מסוכן או נכנס למצב של סכנה קשה. במקרה זה המצווה יגיד את עיקרי הדברים לשני עדים, כאשר מי שנעשתה בפניו צוואה בעל פה מחויב להפקיד את זיכרון הדברים אצל הרשם לענייני הירושה. צוואה זו מתבטלת לאחר 30 יום, בהנחה שהמצווה לא נפטר.

  צו קיום צוואה

  לאחר הפטירה, מומלץ לפנות אל עורך דין ירושה וצוואות על מנת להגיש בקשה בקבלת צו קיום ירושה. משרד עורכי דין ונוטריון אלינור ליבוביץ עוסקים בדיני ירושות וצוואות מזה מעל שלושה עשורים. אנו נלווה אתכם בהליך זה עד תומו וקבלת אישור של צו קיום הירושה.

  חווים אלימות במשפחה? אני כאן כדי לעזור!

  לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות

  מלאו את הפרטים שלכם | ונחזור אליכם בהקדם

   חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים