מי מתעסק בתחום דיני הירושות והצוואות?

מהי ירושה? ירושה בהגדרתה היא כל העברה של מאפיין כלשהו בין אדם לאדם. ירושה יכולה להיות מתכון סודי או מפעל. עקרון יסוד הירושה בישראל מבוסס על “החופש לצוות”, דהיינו, קיים לכל אדם החופש להחליט עבור מי הוא מוריש כל דבר באמצעות צוואה. על פי חוק הירושות קיימת הגדרה מי הם היורשים הטבעיים של האדם.

דיני הירושה נחשבים למורכבים בעולם המשפט. לכן לפני כל מהלך מומלץ להתייעץ עם עורך דין צוואות וירושות. חשוב להבין שיש כאן היבטים רבים כמו השאלה מי יכול לרשת? מה קורה עם החובות שהשאיר הנפטר? ישנם 2 דרכים לקבל ירושה על פי דין, מכח החוק או מכח תקפותה של צוואה. בכל אחד מהמקרים הטוען לירושה צריך להגיש בקשה לרשם הירושות.

כיצד נדע מי כשיר לקבל ירושה על פי חוק?

על פי הדין הישראלי המבחן לקבלת הירושה, זה מעגל הקרבה לנפטר. אשתו וילדיו יורשים אותו לפני הוריו והוריו יורשים לפני הוריהם. גם ילדים מאומצים נכללים במעגל היורשים. כאשר אדם כותב צוואה היא זו שקובעת גם אם החליט שהוא אינו מוריש את הונו לבני משפחה קרובים.

כיצד כותבים צוואה?

צוואה יכולה להיכתב בכל שלב בחייו של האדם. הוא צריך לקבל החלטה למי הוא מוריש את ההון שצבר ושיצבור בעתיד ולאחר מכן לציין זאת בכתב. על המסמך שנכתב להכיל את הכותרת “צוואה” בנוסף לפירוט הנכסים ופרטי היורשים. את הצוואה החתומה בכתב ידו של המצווה, מפקידים אצל הרשם לענייני ירושה. מכיוון שצוואה היא מסמך משפטי, מומלץ לרשום אותה בסיוע עורך דין המתמחה בצוואות וירושות. כך ניתן לוודא כי המסמך יהיה ברור ותקין מבחינת ניסוח ויכלול התייחסות מלאה לכל הפרמטרים הנדרשים.

עורכת הדין אלינור ליבוביץ מתמחה בדיני משפחה, בינהם בענייני צוואות וירושות מעל ל 32 שנים. עורכת הדין וצוות משרדה מלווים בעלי ירושות ויורשים במתן ייעוץ משפטי מקצועי תוך הגנה מלאה על האינטרסים האישיים .

 

 

 

רוצים להתייעץ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

ניב יחזקאלי
קרא עוד
לפני שאתחיל קודם כל חשוב לי לומר שאלינור בנאדם. כבר מהפגישה הראשונה היה לי חיבור וכימיה איתה. היא מאוד סובלנית, קשובה, נעימה, ישרה לא חיפשה לקחת את התיק אלא ללכת בדרך היפה בלי משפטים ובלאגן. היה לי מענה לכל שאלה שרק רציתי בכל שעה ובכל זמן אלינור עורכת דין מהשורה הראשונה. אבל צנועה שאין להסביר עורכת דין מנוסה עם סופררר הבנה וניסיון במה שהיא עושה אלינור הביאה אותי למקום אחר בחיים ואיפשרה לי להתחיל את החיים שלי מחדש ממקום בטוח וחזק.
יובל גולדברגר
קרא עוד
משרד מצוין. מקצועי מיומן וישר עם ניסיון של עשרות שנים
דרור דקל
קרא עוד
מקצועית, אמינה, מחירים הוגנים מאוד
אורי דן
קרא עוד
כשיצאתי לפנסיה, הבנתי שאני נכנס לפרק חדש בחיי - וזהו השלב שעליי להתכונן לעתיד. שלב זה כלל עריכת צוואה. כדי להבטיח שכל בני המשפחה יקבלו את המגיע להם, פניתי אל משרדה של עו"ד אלינור ליבוביץ. תודה על העזרה והסיוע המשפטי והמקצועי.
דנה לוין
קרא עוד
פרידה מבן הזוג היא לא פשוטה אף פעם. עם זאת, הצוות המקצועי של עו"ד אלינור ליבוביץ ליווה אותי ברגישות לאורך כל הליך הגירושין, סייע לי, תמך בי ועזר לי בכל שלב. אין ספק, הם סייעו והביאו לתוצאות הטובות ביותר עבורי ועבור משפחתי. תודה רבה על המקצועיות והרגישות!
ליה ברקוביץ
קרא עוד
כדי להבין האם בעלי ואני אכן צריכים להתגרש, פניתי אל עו"ד אלינור ליבוביץ - והתחלנו בהליך גישור. כך, הצלחנו לגשר על הפערים, להתכונן לעתיד המשותף - ולהבין כיצד נבנה את הפרק הבא בחיינו היטב ומבלי לפגוע בילדים המשותפים שלנו. תודה!
י עוז
קרא עוד
עורכת דין מנוסה בטירוף בדיני משפחה, יודעת להבחין בין העיקר לטפל. הראתה מסירות ורגישות יוצאת דופן לכל פרט ופרט בתיק שהסתיים בהצלחה. תודה רבה
שירה צדיק
קרא עוד
תותחית-על, מקצועית, כמו אנציקלופדיה בתחום דיני משפחה. יודעת הכל ונותנת מעצמה תמיד מכל הלב. תודה רבה על האדיבות והנכונות!
הקודם
הבא
צריכים עורך דין לענייני משפחה/גירושין?

לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות

מלאו את הפרטים שלכם | נחזור אליכם בהקדם

עוד בנושא

החלטה חריגה של בית המשפט המחוזי הביאה לפסילת חוות דעתו של מומחה בתחום הנפשי והחלפתו במומחה חילופי, נוכח עבודה רשלנית משהו. בהחלטה הנוגעת לפסילת מומחה התנהל מאבק עז בין ההורים אודות קטין פעוט, כאשר האם עתרה להגבלת המפגשים ועתרה להערכה פסיכיאטרית, ואילו האב טען שאין לכך כל הצדקה עניינית, וכי העבר שאליו מתייחסת האם, שייך […]

שיהוי בתוך תקופת ההתיישנות השתהות בהגשת תביעה אינה, כשלעצמה, שיהוי כמובנה המשפטי.   שיהוי בתוך תקופת ההתיישנות נוצר מקום שיש בהשתהות בפנייה לבית-המשפט משום שימוש לא נאות בזכות התביעה הנתונה לתובע ופגיעה בציפייה הלגיטימית של הנתבע שלא להיתבע.  במקרים בהם שימוש המגיע כדי ניצול לרעה של ההליך השיפוטי  יביע על כך בית המשפט ביקורת. ישנם מקרים […]

ברוב המקרים הבעל הוא זה שהינו המפרנס העיקרי וזה שמביא את מירב האמצעים לכלכלת המשפחה, ועדיין הדברים נכונים בשנת 2023 במאה הנוכחית. אמנם אין ספק שיש נשים יזמיות ומרשימות ביכולות שלהן אך אחוזן הוא נמוך, וכאמור הגבר הוא זה שאחראי על אספקת אמצעי הקיום למשפחה, ובין היתר ישנם גברים המנהלים חברות, בין גדולות ובין קטנות. […]

עורכת דין אלינור ליבוביץ’ – מחלוצות עורכי הדין לענייני משפחה וגירושין בישראל, עם ניסיון מקצועי עצום של 37 שנים (!) ברציפות

למשרד ניסיון מצטבר של טיפול באלפי תיקים בדיני משפחה, גירושין וירושה – כולל הצלחות תקדימיות בשורת תחומים, לרבות: מזונות, משמורת, ידועים בציבור, ניכור הורי ועוד.

עו”ד ליבוביץ’ ניהלה במשך שנים ארוכות בהצלחה את פורום דיני משפחה וגירושין באתר “וואלה!”. היא העבירה הרצאות במסגרת רשמית של לשכת עורכי הדין למאות עו”ד וחנכה דורות של עורכי דין בתחום לאורך השנים.

במשרד חיים ונושמים כל ניואנס של דני המשפחה. ראינו כבר את כל הסרטים. טיפלנו בכל הסוגיות. פירקנו את כל סוגי המוקשים ועמדנו בכל אתגר – מה שהקנה למשרד מעמד מיוחד של אוטוריטה בתחום.

אלינור ליבוביץ' עורכת דין גירושין ומשפחה
דילוג לתוכן