מרכז גישור בדיני משפחה

א’ - ה’ : 18:00 - 09:00
050-969-3850
תובל 40, רמת גן
עו"ד אלינור ליבוביץ

מחפשים עורך דין לענייני משפחה?

הגעתם למקום הנכון אלינור ליבוביץ עו"ד גישור, גירושין, דיני משפחה, צוואות וירושות

  מי מתעסק בתחום דיני הירושות והצוואות?

  מהי ירושה? ירושה בהגדרתה היא כל העברה של מאפיין כלשהו בין אדם לאדם. ירושה יכולה להיות מתכון סודי או מפעל. עקרון יסוד הירושה בישראל מבוסס על "החופש לצוות", דהיינו, קיים לכל אדם החופש להחליט עבור מי הוא מוריש כל דבר באמצעות צוואה. על פי חוק הירושות קיימת הגדרה מי הם היורשים הטבעיים של האדם.

  דיני הירושה נחשבים למורכבים בעולם המשפט. לכן לפני כל מהלך מומלץ להתייעץ עם עורך דין צוואות וירושות. חשוב להבין שיש כאן היבטים רבים כמו השאלה מי יכול לרשת? מה קורה עם החובות שהשאיר הנפטר? ישנם 2 דרכים לקבל ירושה על פי דין, מכח החוק או מכח תקפותה של צוואה. בכל אחד מהמקרים הטוען לירושה צריך להגיש בקשה לרשם הירושות.

  כיצד נדע מי כשיר לקבל ירושה על פי חוק?

  על פי הדין הישראלי המבחן לקבלת הירושה, זה מעגל הקרבה לנפטר. אשתו וילדיו יורשים אותו לפני הוריו והוריו יורשים לפני הוריהם. גם ילדים מאומצים נכללים במעגל היורשים. כאשר אדם כותב צוואה היא זו שקובעת גם אם החליט שהוא אינו מוריש את הונו לבני משפחה קרובים.

  כיצד כותבים צוואה?

  צוואה יכולה להיכתב בכל שלב בחייו של האדם. הוא צריך לקבל החלטה למי הוא מוריש את ההון שצבר ושיצבור בעתיד ולאחר מכן לציין זאת בכתב. על המסמך שנכתב להכיל את הכותרת "צוואה" בנוסף לפירוט הנכסים ופרטי היורשים. את הצוואה החתומה בכתב ידו של המצווה, מפקידים אצל הרשם לענייני ירושה. מכיוון שצוואה היא מסמך משפטי, מומלץ לרשום אותה בסיוע עורך דין המתמחה בצוואות וירושות. כך ניתן לוודא כי המסמך יהיה ברור ותקין מבחינת ניסוח ויכלול התייחסות מלאה לכל הפרמטרים הנדרשים.

  עורכת הדין אלינור ליבוביץ מתמחה בדיני משפחה, בינהם בענייני צוואות וירושות מעל ל 32 שנים. עורכת הדין וצוות משרדה מלווים בעלי ירושות ויורשים במתן ייעוץ משפטי מקצועי תוך הגנה מלאה על האינטרסים האישיים .

   

   

   

  רוצים להתייעץ?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!
   חווים אלימות במשפחה? אני כאן כדי לעזור!

   לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות

   מלאו את הפרטים שלכם | ונחזור אליכם בהקדם

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים