מרכז גישור בדיני משפחה

א’ - ה’ : 18:00 - 09:00
050-969-3850
תובל 40, רמת גן
עו"ד אלינור ליבוביץ

מחפשים עורך דין לענייני משפחה?

הגעתם למקום הנכון אלינור ליבוביץ עו"ד גישור, גירושין, דיני משפחה, צוואות וירושות

  מזונות גרושה / מזונות משקמים

  האם עדיף לחיות בכלוב של זהב או לרדת ברמת חיים ולקוות לאושר?

  עדנה הנשואה לקובי, ואינה מאושרת מחיי הנישואין, מתלבטת כבר תקופה ארוכה האם לפתוח כנגד קובי בהליכי גירושין או להמשיך ולסבול ….

  לעדנה ולקובי ילדים בוגרים אשר כבר עזבו את הבית. קובי, עצמאי, המכין פרוטזות לנכים, משתכר היטב מעבודתו ומפרנס את עדנה ברמה גבוהה. עדנה איננה עובדת מאז נולדו הילדים, ואינה מעוניינת לחזור למעגל העבודה.

  באחד הימים, בהם פרץ ריב חריף בינה לבין קובי, פנתה עדנה לעורכת דין המתמחה בדיני משפחה והתייעצה עמה כיצד לפעול. עדנה פנתה לעורכת הדין העוסקת בדיני משפחה על מנת שתייעץ לה האם עליה להגיש תביעות או לפנות לגישור ולהגיע עם קובי להסכם ממון או הסכם גירושין בהסכמה.

  עורכת הדין הסבירה לעדנה כי כל עוד היא אשתו של קובי עליו לפרנסה "לפי מעמדו ולפי כבודו" דהיינו ברמת החיים לה הורגלה ולפי הכנסתו של קובי. אם תתגרש ממנו – קובי לא יהיה חייב לפרנסה, שכן בעל חייב במזונות אשתו רק כל עוד הם נשואים. אמנם יש לה זכויות אחרות אך הזכות למזונות אישה אינה ממשיכה להתקיים מיום הגירושין.

  עורכת הדין הסבירה שאם אין לבני הזוג חסכונות או רכוש רב שבו יחלקו ושממנו יכולה עדנה לחיות – תרד עדנה ברמת חייה בצורה ניכרת או תאלץ לעבוד יומם ולילה, דבר שאין היא מורגלת בו.

  עורכת הדין המשיכה והסבירה לעדנה שקובי צריך להסכים לשלם לה מזונות לאחר הגירושין, אולם לא ניתן לחייב אותו לשלם לה מזונות בהיותה גרושתו, והדבר צריך לבוא מתוך הסכמה ורצון מצידו.

  יחד עם זאת, יכולה עדנה להגיש תביעה למזונות משקמים ו/או לתבוע את המוניטין של קובי, בתשלום חד פעמי או בתשלום עיתי, ואולם אין וודאות כי עדנה תצליח להוכיח מוניטין או תצליח להוכיח את זכאותה למזונות משקמים, וגם אם כן מדובר בתקופה מוגבלת שתהא ככל הנראה בין שלוש לחמש שנים לכל היותר.

  באשר למוניטין של קובי, הרי שברמת העיקרון עדנה זכאית לפיצוי בגינו אולם עד כה הפסיקה קבעה סכומים לא גבוהים, בגין נכסי קריירה ומוניטין, ולא ניתן יהיה להיבנות מסכומים אלה. עדנה אם כן תצטרך לצאת לעבוד, ומאחר ואינה צעירה או בעלת מקצוע או ניסיון, סביר להניח שיקשה עליה לחזור למעגל העבודה וגם אם תצליח בכך – תוכל להשתכר סכום מוגבל בעבודה לא מקצועית.

  עדנה צריכה לבחור בין מצב שבו היא ממשיכה לחיות עם קובי, נהנית מהכנסותיו, אך איננה מאושרת, לבין מצב בו תפתח בחיים חדשים ללא קובי, עם סיכוי לבנות מערכת זוגית טובה יותר אולם אז תאלץ לעבוד לפרנסתה, גם אם תקבל מחצית מהרכוש ואף תקבל מזונות משקמים לתקופת מה או פיצוי בגין נכסי קריירה. כך או כך, יהיה עליה לעבוד ולהיות עצמאית כלכלית.

  הפתרון איננו קל והתשובה איננה חד משמעית, והיא משתנה מאדם לאדם. ישנן נשים המוכנות לסבול הרבה בחיי הנישואין ובלבד שיהיה להן בטחון כלכלי, וישנן נשים המוכנות "לזרוק את עצמן למים" ולקחת סיכונים בשביל עתיד טוב יותר.

  אף עו"ד או מטפל זוגי או פסיכולוג אינו יכול לקבל את ההחלטה עבור אדם אחר.

  עדנה עדיין מתלבטת וטרם קבלה החלטה כלשהי. ביום מן הימים היא בוודאי תגיע להכרעה.

  רוצים להתייעץ?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!
   חווים אלימות במשפחה? אני כאן כדי לעזור!

   לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות

   מלאו את הפרטים שלכם | ונחזור אליכם בהקדם

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים