מזונות גרושה / מזונות משקמים

האם עדיף לחיות בכלוב של זהב או לרדת ברמת חיים ולקוות לאושר?

עדנה הנשואה לקובי, ואינה מאושרת מחיי הנישואין, מתלבטת כבר תקופה ארוכה האם לפתוח כנגד קובי בהליכי גירושין או להמשיך ולסבול ….

לעדנה ולקובי ילדים בוגרים אשר כבר עזבו את הבית. קובי, עצמאי, המכין פרוטזות לנכים, משתכר היטב מעבודתו ומפרנס את עדנה ברמה גבוהה. עדנה איננה עובדת מאז נולדו הילדים, ואינה מעוניינת לחזור למעגל העבודה.

באחד הימים, בהם פרץ ריב חריף בינה לבין קובי, פנתה עדנה לעורכת דין המתמחה בדיני משפחה והתייעצה עמה כיצד לפעול. עדנה פנתה לעורכת הדין העוסקת בדיני משפחה על מנת שתייעץ לה האם עליה להגיש תביעות או לפנות לגישור ולהגיע עם קובי להסכם ממון או הסכם גירושין בהסכמה.

עורכת הדין הסבירה לעדנה כי כל עוד היא אשתו של קובי עליו לפרנסה לפי מעמדו ולפי כבודו” דהיינו ברמת החיים לה הורגלה ולפי הכנסתו של קובי. אם תתגרש ממנו – קובי לא יהיה חייב לפרנסה, שכן בעל חייב במזונות אשתו רק כל עוד הם נשואים. אמנם יש לה זכויות אחרות אך הזכות למזונות אישה אינה ממשיכה להתקיים מיום הגירושין.

עורכת הדין הסבירה שאם אין לבני הזוג חסכונות או רכוש רב שבו יחלקו ושממנו יכולה עדנה לחיות – תרד עדנה ברמת חייה בצורה ניכרת או תאלץ לעבוד יומם ולילה, דבר שאין היא מורגלת בו.

עורכת הדין המשיכה והסבירה לעדנה שקובי צריך להסכים לשלם לה מזונות לאחר הגירושין, אולם לא ניתן לחייב אותו לשלם לה מזונות בהיותה גרושתו, והדבר צריך לבוא מתוך הסכמה ורצון מצידו.

יחד עם זאת, יכולה עדנה להגיש תביעה למזונות משקמים ו/או לתבוע את המוניטין של קובי, בתשלום חד פעמי או בתשלום עיתי, ואולם אין וודאות כי עדנה תצליח להוכיח מוניטין או תצליח להוכיח את זכאותה למזונות משקמים, וגם אם כן מדובר בתקופה מוגבלת שתהא ככל הנראה בין שלוש לחמש שנים לכל היותר.

באשר למוניטין של קובי, הרי שברמת העיקרון עדנה זכאית לפיצוי בגינו אולם עד כה הפסיקה קבעה סכומים לא גבוהים, בגין נכסי קריירה ומוניטין, ולא ניתן יהיה להיבנות מסכומים אלה. עדנה אם כן תצטרך לצאת לעבוד, ומאחר ואינה צעירה או בעלת מקצוע או ניסיון, סביר להניח שיקשה עליה לחזור למעגל העבודה וגם אם תצליח בכך – תוכל להשתכר סכום מוגבל בעבודה לא מקצועית.

עדנה צריכה לבחור בין מצב שבו היא ממשיכה לחיות עם קובי, נהנית מהכנסותיו, אך איננה מאושרת, לבין מצב בו תפתח בחיים חדשים ללא קובי, עם סיכוי לבנות מערכת זוגית טובה יותר אולם אז תאלץ לעבוד לפרנסתה, גם אם תקבל מחצית מהרכוש ואף תקבל מזונות משקמים לתקופת מה או פיצוי בגין נכסי קריירה. כך או כך, יהיה עליה לעבוד ולהיות עצמאית כלכלית.

הפתרון איננו קל והתשובה איננה חד משמעית, והיא משתנה מאדם לאדם. ישנן נשים המוכנות לסבול הרבה בחיי הנישואין ובלבד שיהיה להן בטחון כלכלי, וישנן נשים המוכנות “לזרוק את עצמן למים” ולקחת סיכונים בשביל עתיד טוב יותר.

אף עו”ד או מטפל זוגי או פסיכולוג אינו יכול לקבל את ההחלטה עבור אדם אחר.

עדנה עדיין מתלבטת וטרם קבלה החלטה כלשהי. ביום מן הימים היא בוודאי תגיע להכרעה.

רוצים להתייעץ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

ניב יחזקאלי
קרא עוד
לפני שאתחיל קודם כל חשוב לי לומר שאלינור בנאדם. כבר מהפגישה הראשונה היה לי חיבור וכימיה איתה. היא מאוד סובלנית, קשובה, נעימה, ישרה לא חיפשה לקחת את התיק אלא ללכת בדרך היפה בלי משפטים ובלאגן. היה לי מענה לכל שאלה שרק רציתי בכל שעה ובכל זמן אלינור עורכת דין מהשורה הראשונה. אבל צנועה שאין להסביר עורכת דין מנוסה עם סופררר הבנה וניסיון במה שהיא עושה אלינור הביאה אותי למקום אחר בחיים ואיפשרה לי להתחיל את החיים שלי מחדש ממקום בטוח וחזק.
יובל גולדברגר
קרא עוד
משרד מצוין. מקצועי מיומן וישר עם ניסיון של עשרות שנים
דרור דקל
קרא עוד
מקצועית, אמינה, מחירים הוגנים מאוד
אורי דן
קרא עוד
כשיצאתי לפנסיה, הבנתי שאני נכנס לפרק חדש בחיי - וזהו השלב שעליי להתכונן לעתיד. שלב זה כלל עריכת צוואה. כדי להבטיח שכל בני המשפחה יקבלו את המגיע להם, פניתי אל משרדה של עו"ד אלינור ליבוביץ. תודה על העזרה והסיוע המשפטי והמקצועי.
דנה לוין
קרא עוד
פרידה מבן הזוג היא לא פשוטה אף פעם. עם זאת, הצוות המקצועי של עו"ד אלינור ליבוביץ ליווה אותי ברגישות לאורך כל הליך הגירושין, סייע לי, תמך בי ועזר לי בכל שלב. אין ספק, הם סייעו והביאו לתוצאות הטובות ביותר עבורי ועבור משפחתי. תודה רבה על המקצועיות והרגישות!
ליה ברקוביץ
קרא עוד
כדי להבין האם בעלי ואני אכן צריכים להתגרש, פניתי אל עו"ד אלינור ליבוביץ - והתחלנו בהליך גישור. כך, הצלחנו לגשר על הפערים, להתכונן לעתיד המשותף - ולהבין כיצד נבנה את הפרק הבא בחיינו היטב ומבלי לפגוע בילדים המשותפים שלנו. תודה!
י עוז
קרא עוד
עורכת דין מנוסה בטירוף בדיני משפחה, יודעת להבחין בין העיקר לטפל. הראתה מסירות ורגישות יוצאת דופן לכל פרט ופרט בתיק שהסתיים בהצלחה. תודה רבה
שירה צדיק
קרא עוד
תותחית-על, מקצועית, כמו אנציקלופדיה בתחום דיני משפחה. יודעת הכל ונותנת מעצמה תמיד מכל הלב. תודה רבה על האדיבות והנכונות!
הקודם
הבא
צריכים עורך דין לענייני משפחה/גירושין?

לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות

מלאו את הפרטים שלכם | נחזור אליכם בהקדם

עוד בנושא

החלטה חריגה של בית המשפט המחוזי הביאה לפסילת חוות דעתו של מומחה בתחום הנפשי והחלפתו במומחה חילופי, נוכח עבודה רשלנית משהו. בהחלטה הנוגעת לפסילת מומחה התנהל מאבק עז בין ההורים אודות קטין פעוט, כאשר האם עתרה להגבלת המפגשים ועתרה להערכה פסיכיאטרית, ואילו האב טען שאין לכך כל הצדקה עניינית, וכי העבר שאליו מתייחסת האם, שייך […]

שיהוי בתוך תקופת ההתיישנות השתהות בהגשת תביעה אינה, כשלעצמה, שיהוי כמובנה המשפטי.   שיהוי בתוך תקופת ההתיישנות נוצר מקום שיש בהשתהות בפנייה לבית-המשפט משום שימוש לא נאות בזכות התביעה הנתונה לתובע ופגיעה בציפייה הלגיטימית של הנתבע שלא להיתבע.  במקרים בהם שימוש המגיע כדי ניצול לרעה של ההליך השיפוטי  יביע על כך בית המשפט ביקורת. ישנם מקרים […]

ברוב המקרים הבעל הוא זה שהינו המפרנס העיקרי וזה שמביא את מירב האמצעים לכלכלת המשפחה, ועדיין הדברים נכונים בשנת 2023 במאה הנוכחית. אמנם אין ספק שיש נשים יזמיות ומרשימות ביכולות שלהן אך אחוזן הוא נמוך, וכאמור הגבר הוא זה שאחראי על אספקת אמצעי הקיום למשפחה, ובין היתר ישנם גברים המנהלים חברות, בין גדולות ובין קטנות. […]

עורכת דין אלינור ליבוביץ’ – מחלוצות עורכי הדין לענייני משפחה וגירושין בישראל, עם ניסיון מקצועי עצום של 37 שנים (!) ברציפות

למשרד ניסיון מצטבר של טיפול באלפי תיקים בדיני משפחה, גירושין וירושה – כולל הצלחות תקדימיות בשורת תחומים, לרבות: מזונות, משמורת, ידועים בציבור, ניכור הורי ועוד.

עו”ד ליבוביץ’ ניהלה במשך שנים ארוכות בהצלחה את פורום דיני משפחה וגירושין באתר “וואלה!”. היא העבירה הרצאות במסגרת רשמית של לשכת עורכי הדין למאות עו”ד וחנכה דורות של עורכי דין בתחום לאורך השנים.

במשרד חיים ונושמים כל ניואנס של דני המשפחה. ראינו כבר את כל הסרטים. טיפלנו בכל הסוגיות. פירקנו את כל סוגי המוקשים ועמדנו בכל אתגר – מה שהקנה למשרד מעמד מיוחד של אוטוריטה בתחום.

אלינור ליבוביץ' עורכת דין גירושין ומשפחה
דילוג לתוכן