מדוע מומלץ להסתייע באדם מוסמך לצורך עריכת צוואה?

צוואה מאפשרת לכל אדם לקבוע על אופן ניהול הרכוש שבבעלותו לאחר מותו. ההחלטה על קיום צוואה נתונה לבחירה, אך קיימים מקרים מסויימים בהם עריכת צוואת מומלצת במיוחד. לדוגמא כאשר בני זוג ידועים בציבור, כאשר מעוניינים בפיצול ירושה עבור אנשים שאינם קרובים, וכאשר אין ילדים או יורשים טבעיים.

מה תפקיד עו”ד העוסק בדיני צוואות?

מכיוון שהצוואה היא מסמך משפטי לכל דבר, חשוב לערוך אותה באמצעות עו”ד צוואות  כדי שהצוואה תהיה מובנת ותכלול את כל הפרמטרים הנדרשים לפי כוונתו האמיתית של כותב הצוואה. לדוגמא את שמות היורשים בצורה מלאה וברורה כולל מספרי ת.ז. ובנוסף על הצוואה להיות ברורה ולכלול תאריך, כותרת “צוואה” פרטי מצווה מלאים ואופן חלוקת הרכוש בצורה מפורטת ומובנת לכל. לבסוף נדרשת חתימה בכתב ידו של המצווה.

הפקדת הצוואה

את הצוואה יש להפקיד אצל הרשם לענייני ירושה. כך ניתן להבטיח שלא ינתן לאחר מותו צו אחר הנוגד את הצוואה שהשאיר. אצל הרשם מפקידים צוואה מקורית חתומה וערוכה בצירוף תעודת זיהות ושובר תשלום. הצוואה נשמרת עד ליום מותו של המצווה. במהלך חייו רק המצווה יכול לקחת את הצוואה ולא ניתן להפקיד צוואה נוספת ללא לקיחת הצוואה הקודמת.

סיוע בענייני צוואות

עורך דין מוסמך יכול לסייע בכל האמור והוא הכרחי כאשר יש שאלות שנוגעות לענייני צוואות מורכבות. לדוגמא, כשיש נכסים מרובים החייבים במיסוי ירושות, כשיש בעלות על עסק או שותפות בו, כשיש חשש לאפשרות של מרמה או פסילת צוואה ועוד.

עורכת הדין אלינור ליבוביץ וצוות משרדה המומחים בענייני צוואות וירושות, יאפשרו לכם לערוך צוואה מדוייקת ולקבל שירות משפטי מקצועי תוך הגנה מלאה על האינטרסים האישיים. תחום ההתמחות של המשרד הינו דיני משפחה. מעבר למענה בענייני צוואות וירושות מספק צוות המשרד ייעוץ מקצועי בענייני גישור, מזונות , ניכור הורי, רכוש וכספים ועוד.

 

 

 

רוצים להתייעץ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

ניב יחזקאלי
קרא עוד
לפני שאתחיל קודם כל חשוב לי לומר שאלינור בנאדם. כבר מהפגישה הראשונה היה לי חיבור וכימיה איתה. היא מאוד סובלנית, קשובה, נעימה, ישרה לא חיפשה לקחת את התיק אלא ללכת בדרך היפה בלי משפטים ובלאגן. היה לי מענה לכל שאלה שרק רציתי בכל שעה ובכל זמן אלינור עורכת דין מהשורה הראשונה. אבל צנועה שאין להסביר עורכת דין מנוסה עם סופררר הבנה וניסיון במה שהיא עושה אלינור הביאה אותי למקום אחר בחיים ואיפשרה לי להתחיל את החיים שלי מחדש ממקום בטוח וחזק.
יובל גולדברגר
קרא עוד
משרד מצוין. מקצועי מיומן וישר עם ניסיון של עשרות שנים
דרור דקל
קרא עוד
מקצועית, אמינה, מחירים הוגנים מאוד
אורי דן
קרא עוד
כשיצאתי לפנסיה, הבנתי שאני נכנס לפרק חדש בחיי - וזהו השלב שעליי להתכונן לעתיד. שלב זה כלל עריכת צוואה. כדי להבטיח שכל בני המשפחה יקבלו את המגיע להם, פניתי אל משרדה של עו"ד אלינור ליבוביץ. תודה על העזרה והסיוע המשפטי והמקצועי.
דנה לוין
קרא עוד
פרידה מבן הזוג היא לא פשוטה אף פעם. עם זאת, הצוות המקצועי של עו"ד אלינור ליבוביץ ליווה אותי ברגישות לאורך כל הליך הגירושין, סייע לי, תמך בי ועזר לי בכל שלב. אין ספק, הם סייעו והביאו לתוצאות הטובות ביותר עבורי ועבור משפחתי. תודה רבה על המקצועיות והרגישות!
ליה ברקוביץ
קרא עוד
כדי להבין האם בעלי ואני אכן צריכים להתגרש, פניתי אל עו"ד אלינור ליבוביץ - והתחלנו בהליך גישור. כך, הצלחנו לגשר על הפערים, להתכונן לעתיד המשותף - ולהבין כיצד נבנה את הפרק הבא בחיינו היטב ומבלי לפגוע בילדים המשותפים שלנו. תודה!
י עוז
קרא עוד
עורכת דין מנוסה בטירוף בדיני משפחה, יודעת להבחין בין העיקר לטפל. הראתה מסירות ורגישות יוצאת דופן לכל פרט ופרט בתיק שהסתיים בהצלחה. תודה רבה
שירה צדיק
קרא עוד
תותחית-על, מקצועית, כמו אנציקלופדיה בתחום דיני משפחה. יודעת הכל ונותנת מעצמה תמיד מכל הלב. תודה רבה על האדיבות והנכונות!
הקודם
הבא
צריכים עורך דין לענייני משפחה/גירושין?

לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות

מלאו את הפרטים שלכם | נחזור אליכם בהקדם

עוד בנושא

החלטה חריגה של בית המשפט המחוזי הביאה לפסילת חוות דעתו של מומחה בתחום הנפשי והחלפתו במומחה חילופי, נוכח עבודה רשלנית משהו. בהחלטה הנוגעת לפסילת מומחה התנהל מאבק עז בין ההורים אודות קטין פעוט, כאשר האם עתרה להגבלת המפגשים ועתרה להערכה פסיכיאטרית, ואילו האב טען שאין לכך כל הצדקה עניינית, וכי העבר שאליו מתייחסת האם, שייך […]

שיהוי בתוך תקופת ההתיישנות השתהות בהגשת תביעה אינה, כשלעצמה, שיהוי כמובנה המשפטי.   שיהוי בתוך תקופת ההתיישנות נוצר מקום שיש בהשתהות בפנייה לבית-המשפט משום שימוש לא נאות בזכות התביעה הנתונה לתובע ופגיעה בציפייה הלגיטימית של הנתבע שלא להיתבע.  במקרים בהם שימוש המגיע כדי ניצול לרעה של ההליך השיפוטי  יביע על כך בית המשפט ביקורת. ישנם מקרים […]

ברוב המקרים הבעל הוא זה שהינו המפרנס העיקרי וזה שמביא את מירב האמצעים לכלכלת המשפחה, ועדיין הדברים נכונים בשנת 2023 במאה הנוכחית. אמנם אין ספק שיש נשים יזמיות ומרשימות ביכולות שלהן אך אחוזן הוא נמוך, וכאמור הגבר הוא זה שאחראי על אספקת אמצעי הקיום למשפחה, ובין היתר ישנם גברים המנהלים חברות, בין גדולות ובין קטנות. […]

עורכת דין אלינור ליבוביץ’ – מחלוצות עורכי הדין לענייני משפחה וגירושין בישראל, עם ניסיון מקצועי עצום של 37 שנים (!) ברציפות

למשרד ניסיון מצטבר של טיפול באלפי תיקים בדיני משפחה, גירושין וירושה – כולל הצלחות תקדימיות בשורת תחומים, לרבות: מזונות, משמורת, ידועים בציבור, ניכור הורי ועוד.

עו”ד ליבוביץ’ ניהלה במשך שנים ארוכות בהצלחה את פורום דיני משפחה וגירושין באתר “וואלה!”. היא העבירה הרצאות במסגרת רשמית של לשכת עורכי הדין למאות עו”ד וחנכה דורות של עורכי דין בתחום לאורך השנים.

במשרד חיים ונושמים כל ניואנס של דני המשפחה. ראינו כבר את כל הסרטים. טיפלנו בכל הסוגיות. פירקנו את כל סוגי המוקשים ועמדנו בכל אתגר – מה שהקנה למשרד מעמד מיוחד של אוטוריטה בתחום.

אלינור ליבוביץ' עורכת דין גירושין ומשפחה
דילוג לתוכן