מרכז גישור בדיני משפחה

א’ - ה’ : 18:00 - 09:00
050-969-3850
תובל 40, רמת גן
עו"ד אלינור ליבוביץ

מחפשים עורך דין לענייני משפחה?

הגעתם למקום הנכון אלינור ליבוביץ עו"ד גישור, גירושין, דיני משפחה, צוואות וירושות

  כמה עולה לנהל תיק גירושין?

  כמה עולה לנהל תיק גירושין או תיק בענייני ירושה?

  עו"ד אלינור ליבוביץ, מומחית בגירושין גישור ודיני משפחה

  מנהלת את פורום הגירושין בוואלה! מנהלת ובעלים של אתר gerushin.co.il

  הסטטיסטיקה מצביעה על כך שבישראל כשליש לערך מן הזוגות – מתגרשים.  כעשרים עד עשרים וחמישה אחוז מכלל היורשים מנהלים תיקי ירושה בבית המשפט לענייני משפחה.  עולה אם כן, שרבים מנהלים תיקי מעמד אישי בין אם מדובר בגירושין ובין אם מדובר בירושה, והסכסוכים המשפחתיים מרובים.

  אנשים רבים ממהרים לפרק את התא המשפחתי, לא תמיד בשל הסיבות הנכונות ופעמים רבות בלא לנסות ולשקם את הנישואין. האצבע קלה על ההדק.  רק מעטים חוזרים לאותו בן זוג לאחר הגירושים, אך גם זה קורה.

  תיקי ירושה הם לא פחות כואבים וגם הם רווי אמוציות ומטענים.  ילד שקופח על ידי הורה שנפטר, מרגיש פגוע, ויכול לפרש את התנהגות ההורה המנשל כהורה שאהב אותו פחות, מאשר את האחרים, שלהם הוריש את רכושו.

  כספים רבים מוצאים הן על תיקי גירושין והן על סכסוכי ירושה.  הרבה פעמים מדובר במאבקי אגו ולא בהתנהגות רציונאלית.  למשל גבר שאשתו בגדה בו, ירגיש באופן טבעי ומובן מאליו – פגוע בשל הבגידה, ירצה לנקום, וימהר לפתוח בהליכים משפטיים, לא רק כדי לצאת עם ידו על העליונה אלא במיוחד כדי שתהיה לו ההזדמנות להכפיש אותה ולהלבין את פניה. יורש טבעי אשר מנושל מחלקו בירושה, ירצה גם הוא נקמה באח או אחות אשר היו קרובים להורה שנפטר ואשר הוריש להם בלבד את הרכוש, ויטען טענות מטענות שונות, ויעלה טיעונים שנועדו להשחיר את הצד השני ולהטיל בו דופי, כמו השפעה בלתי הוגנת או אי כשירות של הקשיש.

  ומהן העלויות הכרוכות בניהול תיקי משפחה?

  ישנם עורכי דין למשפחה אשר נוהגים לקחת שכר גלובאלי על כל התיק כולו ולחייב בנוסף רק עבור ישיבות או פעולות מיוחדות כגון סיכומים.  מובן שערעורים אינם נכללים בשכר הגלובאלי ועליהם יש לשלם בנפרד.

  מנגד ישנם עורכי דין לגירושים או לענייני ירושה, אשר עובדים על פי שלבים, וגובים בנפרד עבור כל שלב ושלב בהליך ועבור כל ישיבה או פעולה נוספת.

  ישנם גם עורכי דין אשר גובים שכר עבור שעת עבודה ואולם בתחום המעמד האישי, דהיינו גירושין או ירושה, שיטת תגמול זו אינה מקובלת כל כך והיא פחות נפוצה.

  העלויות לתיק גירושין נעות בין 25,000 ₪ ל 200,000 ₪ (לא כולל מע"מ) לכל צד. הכל כמובן תלוי בתיק, בכמות העבודה הצפויה, במה מדובר, ומהי המחלוקת האמיתית.  תיק שבו מעורב רכוש רב וכספים לא יתומחר כמו תיק העוסק בבני זוג מתגרשים שלהם דירת מגורים ומעט חסכונות.

  זוגות הפונים לגישור ישלמו סכומים פחותים בהרבה.  עלות גישור יכולה לנוע בין 5,000 ש"ח ל- 20,000 ₪ לשני הצדדים גם יחד. יחד עם זאת, לא כל מקרה מתאים לגישור, וקיומו של מרוץ הסמכויות בין בית הדין הרבני לבית המשפט לענייני משפחה, יש בו כדי לגרום לצד החושש מפעולות של בן הזוג או בת הזוג – לרוץ ולהגיש תביעות בענייני חלוקת רכוש, משמורת ילדים, הסדרי ראייה או מזונות אשה ומזונות ילדים, במקום בו אפשר היה לנהל מו"מ ולסיים את ההליך בזמן קצר ובעלויות נמוכות יחסית.

  רוצים להתייעץ?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!
   חווים אלימות במשפחה? אני כאן כדי לעזור!

   לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות

   מלאו את הפרטים שלכם | ונחזור אליכם בהקדם

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים