כל הזכויות החשובות של ידועים בציבור

מערכות יחסים שונות עלולות לגזור על חלקנו עתיד לא ידוע מראש, בין אם אנו נכנסים אליהן באהבה והתלהבות ובין אם אנו סקפטיים בכל הנוגע לקשר המיועד. כך או כך לא מעט מקרים של ידועים בציבור עלולים להוביל אל בית המשפט, כאשר אחד מבני הזוג מבקש ”לפרק” את החבילה שהוקמה לא מזמן.
מקרים שכאלו דורשים לא רק עיון במקרים שונים הדנים בזכויות ידועים בציבור, אלא גם בהיוועצות עם עורך דין המתמחה במקרים שכאלו, אשר יוכל לספק הגנה מלאה לצד ה”חלש” במערכה שכזו. לכן בעבור מקרים שכאלו מומלץ לפנות תחילה אל משרד עורכי הדין אלינור ליבוביץ’, המתמחה במקרים שכאלו ובעל ניסיון של מעל לעשרים שנים בתחום.

זכויות ידועים בציבור-התופעה והטעמים לה

ישראל המנדטורית של שנות השלושים במאה הקודמת, הייתה בנויה בעזרת מערכת חוקים מבוססת ובעלת ניסיון כמו של הבריטים. מערכת משפט זו הביאה גם חוק הנקרא ”חוק המלץ במועצתו”, המאפשר למוסדות הדתיים לקבוע דיני כמו נישואין וגירושין. המשמעות לכך היא שבתי המשפט הרבניים יוכלו לעסוק בענייני משפחה, אך כאשר זוגות אינם נכנסים אל מוסד הנישואים החוק עלול לקבוע אחרת. כך למשל זכויות ידועים בציבור בישראל, עלולים להשתנות בין זוג אחד לזוג אחר וכאשר לא קיים גם הסכם ממון, פסיקות בית הדין עלולות להיות שונות לחלוטין אחת מהשנייה. כך למשל יכול בית המשפט להטות את הכף ולהחליט כי הקשר היה כקשר רומנטי לכל דבר ועניין, ואילו צד אחד טוען כי היה כזה רק בחלוף מספר שנים.

הגדרות שונות

לצד כל אלו חשוב לדעת כי גם קיום של משק בית משותף עלול להעיד על זוג כידועים בציבור, עם זאת גם זוג שאיננו מקיים משק בית משותף אלא קשר זוגי בנפרד יכול גם הוא להיחשב לזוג ידוע בציבור. על כן זכויות ידועים בציבור, עלולות להשתנות החל מעדויות של חברים קרובים ועד לקשירת גורל משותף בין בני הזוג. לכן בעבור מקרים שכאלו, מומלץ לפנות אל משרד עורכי הדין אלינור ליבוביץ’ ולהנות מליווי משפטי מצוין לאורך כל ההליך.

רוצים להתייעץ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

ניב יחזקאלי
קרא עוד
לפני שאתחיל קודם כל חשוב לי לומר שאלינור בנאדם. כבר מהפגישה הראשונה היה לי חיבור וכימיה איתה. היא מאוד סובלנית, קשובה, נעימה, ישרה לא חיפשה לקחת את התיק אלא ללכת בדרך היפה בלי משפטים ובלאגן. היה לי מענה לכל שאלה שרק רציתי בכל שעה ובכל זמן אלינור עורכת דין מהשורה הראשונה. אבל צנועה שאין להסביר עורכת דין מנוסה עם סופררר הבנה וניסיון במה שהיא עושה אלינור הביאה אותי למקום אחר בחיים ואיפשרה לי להתחיל את החיים שלי מחדש ממקום בטוח וחזק.
יובל גולדברגר
קרא עוד
משרד מצוין. מקצועי מיומן וישר עם ניסיון של עשרות שנים
דרור דקל
קרא עוד
מקצועית, אמינה, מחירים הוגנים מאוד
אורי דן
קרא עוד
כשיצאתי לפנסיה, הבנתי שאני נכנס לפרק חדש בחיי - וזהו השלב שעליי להתכונן לעתיד. שלב זה כלל עריכת צוואה. כדי להבטיח שכל בני המשפחה יקבלו את המגיע להם, פניתי אל משרדה של עו"ד אלינור ליבוביץ. תודה על העזרה והסיוע המשפטי והמקצועי.
דנה לוין
קרא עוד
פרידה מבן הזוג היא לא פשוטה אף פעם. עם זאת, הצוות המקצועי של עו"ד אלינור ליבוביץ ליווה אותי ברגישות לאורך כל הליך הגירושין, סייע לי, תמך בי ועזר לי בכל שלב. אין ספק, הם סייעו והביאו לתוצאות הטובות ביותר עבורי ועבור משפחתי. תודה רבה על המקצועיות והרגישות!
ליה ברקוביץ
קרא עוד
כדי להבין האם בעלי ואני אכן צריכים להתגרש, פניתי אל עו"ד אלינור ליבוביץ - והתחלנו בהליך גישור. כך, הצלחנו לגשר על הפערים, להתכונן לעתיד המשותף - ולהבין כיצד נבנה את הפרק הבא בחיינו היטב ומבלי לפגוע בילדים המשותפים שלנו. תודה!
י עוז
קרא עוד
עורכת דין מנוסה בטירוף בדיני משפחה, יודעת להבחין בין העיקר לטפל. הראתה מסירות ורגישות יוצאת דופן לכל פרט ופרט בתיק שהסתיים בהצלחה. תודה רבה
שירה צדיק
קרא עוד
תותחית-על, מקצועית, כמו אנציקלופדיה בתחום דיני משפחה. יודעת הכל ונותנת מעצמה תמיד מכל הלב. תודה רבה על האדיבות והנכונות!
הקודם
הבא
צריכים עורך דין לענייני משפחה/גירושין?

לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות

מלאו את הפרטים שלכם | נחזור אליכם בהקדם

עוד בנושא

החלטה חריגה של בית המשפט המחוזי הביאה לפסילת חוות דעתו של מומחה בתחום הנפשי והחלפתו במומחה חילופי, נוכח עבודה רשלנית משהו. בהחלטה הנוגעת לפסילת מומחה התנהל מאבק עז בין ההורים אודות קטין פעוט, כאשר האם עתרה להגבלת המפגשים ועתרה להערכה פסיכיאטרית, ואילו האב טען שאין לכך כל הצדקה עניינית, וכי העבר שאליו מתייחסת האם, שייך […]

שיהוי בתוך תקופת ההתיישנות השתהות בהגשת תביעה אינה, כשלעצמה, שיהוי כמובנה המשפטי.   שיהוי בתוך תקופת ההתיישנות נוצר מקום שיש בהשתהות בפנייה לבית-המשפט משום שימוש לא נאות בזכות התביעה הנתונה לתובע ופגיעה בציפייה הלגיטימית של הנתבע שלא להיתבע.  במקרים בהם שימוש המגיע כדי ניצול לרעה של ההליך השיפוטי  יביע על כך בית המשפט ביקורת. ישנם מקרים […]

ברוב המקרים הבעל הוא זה שהינו המפרנס העיקרי וזה שמביא את מירב האמצעים לכלכלת המשפחה, ועדיין הדברים נכונים בשנת 2023 במאה הנוכחית. אמנם אין ספק שיש נשים יזמיות ומרשימות ביכולות שלהן אך אחוזן הוא נמוך, וכאמור הגבר הוא זה שאחראי על אספקת אמצעי הקיום למשפחה, ובין היתר ישנם גברים המנהלים חברות, בין גדולות ובין קטנות. […]

עורכת דין אלינור ליבוביץ’ – מחלוצות עורכי הדין לענייני משפחה וגירושין בישראל, עם ניסיון מקצועי עצום של 37 שנים (!) ברציפות

למשרד ניסיון מצטבר של טיפול באלפי תיקים בדיני משפחה, גירושין וירושה – כולל הצלחות תקדימיות בשורת תחומים, לרבות: מזונות, משמורת, ידועים בציבור, ניכור הורי ועוד.

עו”ד ליבוביץ’ ניהלה במשך שנים ארוכות בהצלחה את פורום דיני משפחה וגירושין באתר “וואלה!”. היא העבירה הרצאות במסגרת רשמית של לשכת עורכי הדין למאות עו”ד וחנכה דורות של עורכי דין בתחום לאורך השנים.

במשרד חיים ונושמים כל ניואנס של דני המשפחה. ראינו כבר את כל הסרטים. טיפלנו בכל הסוגיות. פירקנו את כל סוגי המוקשים ועמדנו בכל אתגר – מה שהקנה למשרד מעמד מיוחד של אוטוריטה בתחום.

אלינור ליבוביץ' עורכת דין גירושין ומשפחה
דילוג לתוכן