מרכז גישור בדיני משפחה

א’ - ה’ : 18:00 - 09:00
050-969-3850
תובל 40, רמת גן
עו"ד אלינור ליבוביץ

מחפשים עורך דין לענייני משפחה?

הגעתם למקום הנכון אלינור ליבוביץ עו"ד גישור, גירושין, דיני משפחה, צוואות וירושות

  כיצד מחשבים מזונות ילדים?

  הליכי גירושין כוללים בתוכם לא רק פרידה ופירוק התא המשפחתי, הפרדה בין חשבונות הבנק או הנכסים אלא גם חלוקה בין הנטל של הילדים. חלוקה זו מתאפיינת כיום כדוגמת מזונות ילדים, אשר מסתמך ברובו ובעיקר על החוק המקראי היהודי ולאחר מכן הורחב גם אל החוק האזרחי. החוק המקראי קובע כי עבור זוגות יהודים, על אחריותו של האב לשלם מזונות עד גיל שש אך ההרחבה אזרחית העלתה את התשלום עד גיל שמונה עשרה. אך כמו כל מדד פיננסי גם מזונות מעורכים דרך מגוון מאפיינים שונים, אותם בית המשפט לוקח בחשבון. וכאשר מדובר בדיני משפחה, מומלץ להיוועץ עם משרד עורכי הדין אלינור ליבוביץ' ולהנות מליווי משפטי מצוין וניסיון של מעל לשלושים שנים.

  מזונות ילדים-מה זה כולל

  כאשר מדובר בתשלום של מזונות ילדים הם כוללים כמה פרמטרים אשר אמורים להבטיח את גידולם וחינוכם המיטבי של הילדים, הראשונים הם הבסיסים כמו קורת בית, מזון, הלבשה והנעלה. אל כל אלו מצטרפים כמובן חוגים, חינוך אשר יתקזז עם תשלומי הורים וכמובן בריאות. הוצאות רפואיות כמו פסיכולוגים, הוראה מתקנת, טיפולי שיניים ועוד. עם זאת חשוב לדעת כי בכוחו של בית המשפט להגביל את התשלום לתעריפי קופת חולים, כל זאת בהתאם לתנאים שונים. גם זמנם הפנוי של ילדים אינו נעלם,  הוא כולל גם טלפון נייד, גם הצגות, נסיעות ואפילו אינטרנט.

  ובמספר ילדים?

  דמי המזונות נשענים גם על יכולת של בני הזוג להשתכר, אך כאשר קיים יותר מילד אחד לא תתבצע הכפלה בדמי המזונות לפי מספר הילדים. כך למשל אם הערכת קטין הינה אלף ושש מאות שקלים, שני קטינים לא יהיו שלושת אלפים ומאתיים שקלים. אלא חישוב זה יתבצע על ידי קיזוז בין צרכים דומים, כמו למשל אינטרנט, כבלים, בית ועוד. בנוסף חשוב לדעת כי חיוב דמי המזונות משתנה החל מקבוצות 0-6,6-15, 15-18. עם זאת זוגות יהודים בישראל ימשיכו לשלם מזונות גם בזמן שירות הצבאי או הלאומי של הבן או הבת.
  לכן אחת ההמלצות במקרים כאלו, הוא משרד עורכי הדין אלינור ליבוביץ'.

  רוצים להתייעץ?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!
   חווים אלימות במשפחה? אני כאן כדי לעזור!

   לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות

   מלאו את הפרטים שלכם | ונחזור אליכם בהקדם

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים