מרכז גישור בדיני משפחה

א’ - ה’ : 18:00 - 09:00
050-969-3850
תובל 40, רמת גן
עו"ד אלינור ליבוביץ

מחפשים עורך דין לענייני משפחה?

הגעתם למקום הנכון אלינור ליבוביץ עו"ד גישור, גירושין, דיני משפחה, צוואות וירושות

  חטיפת ילדים

  חטיפת ילדים היא לקיחה של ילד מהמקום הקבוע אליו הוא רגיל, לארץ אחרת, בהפתעה ומבלי ליידע מראש ולקבל את הסכמה ההורה השני. לעיתים נוכל לראות כי לאחר גירושין או במהלכם אחד ההורים עלול לחטוף את ילדו ממקום המגורים וזאת ללא הסכמה מפורשת של ההורה השני ובלא נטילת רשות לכך מבית המשפט.

  הורה השואף להגר עם ילדו יכול להגיש תביעת הגירה לבית המשפט לענייני משפחה. במידה וילדכם הוצא מהמדינה ללא הסכמתכם המפורשת, או הגיע ממדינה זרה לישראל על דעת אחד ההורים בלבד, אל תהססו! פנו במהרה למשרד עורכי דין ונוטריון אלינור ליבוביץ, אנו נסייע במהירות ובצורה מיומנת בסוגיית החטיפה.

  חוק חטיפת ילדים – אמנת האג

  אמנת האג נחתמה בשנת 1980 במטרה ליצור מערכת חוקים בינלאומית אשר תטפל במקרים שבהם עוזבים הורים עם ילדיהם את מדינת האם, זאת בניגוד לעמדה של ההורה השני.

  אמנת האג נועדה להבטיח שני דברים:

  • חזרה בטוחה של הילדים אשר הורחקו בניגוד לדין או רצונם חזרה למדינת האם.
  • להבטיח כי תישמר זכות המשמורת של ההורים בהתאם לחוק.

  החוק לפי אמנת האג מציין כי במידה והילד נחטף על ידי אחר ההורים למדינה אחרת ללא הסכמה של הצד השני, אותו צד רשאי להגיש בקשה להחזיר את הילד לארצו המקורית. כל מדינה אשר חותמת על אמנה זו מתחייבת לפעול על פי חוק זה ולהשיב את הילד לארץ ממנה נחטף.

  בראש ובראשונה – טובת הילד

  במצבים מסוימים, ההורה החוטף עלול לציין כי במידה והילד יוחזר למדינה המקורית ייתכן וחייו יהיו בסכנה. במצבים כאלו ישנה מחויבות לבחון את העניין לעומק. בכל מקרה של חטיפת ילדים מישראל או לישראל, בית המשפט ייבחן את הנושא לכל אורך הדרך ולעומק על מנת לקבוע מה היא טובת הילד ובאילו צעדים יש לנקוט על מנת שזו תישמר והאם הוא חשוף לסיכומים. משרד עורכי דין ונוטריון אלינור ליבוביץ יעמדו לצדכם לכל אורך הדרך בכדי לוודא כי ילדכם יחזור למקום בו הוא אמור להיות, כל זאת תוך ראייה של טובת הילד מעל הכל ופעילות מנוסה במסגרת החוקית האפשרית.

  חטיפת ילדים

  חטיפת ילדים – מה עושים במקרה של הסלמה 

  ככל שיש יותר מקרים בהם הורים גרושים מתמודדים עם מחלוקות בנוגע לילדים, וככל שהעולם הופך לכפר קטן ואפשרויות הרילוקיישן גדלות – כך הולך ועולה השימוש באמצעים קיצוניים כלפי הצד השני. כיום, סכסוכים בין הורים עלולים לעלות מדרגה במהירות ולהחריף עד לכדי מצב בו מתרחשים אירועים של חטיפת ילדים. כאשר העולם הוא כל-כך גלובאלי ופתוח, אתם יכולים למצוא את עצמכם עומדים חסרי אונים מול הורה שבחר לקחת את הילד ללא הסכמתכם – מבלי להחזיר אותו לחזקתכם. במקרה כזה של חטיפת ילדים חשוב לבצע את התהליך המשפטי הכרוך בהחזרת הילד בצורה אחראית ובליווי עורך דין מקצועי בתחומו. בצורה כזו אתם תצמצמו עד כמה שניתן את הנזקים שנגרמים לילד. לפרטים נוספים, צרו קשר עם משרד עורכי דין ונוטריון אלינור ליבוביץ.

  איך להתמודד עם מקרים של חטיפת ילדים?

  במקרה בו בן/ בת הזוג או הגרוש/ה מחליט באופן מודע לקחת את הילד אליו ובדרך לא דרך, בוחר לחטוף את הילד ולא להשיב לחזקת ההורה השני, יש מספר דרכים שבהם ניתן להתמודד. ראשית, במקרים של חטיפת ילדים בתוך תחומי מדינת ישראל, אתם יכולים לפנות למשטרה ולרשויות הרווחה ולבקש מהם ללוות אתכם לאורך התהליך עד למציאת הילד ואיתור ההורה החוטף. משטרת ישראל מחויבת למצוא את ההורה ולהחזיר את הילד לחזקתו של ההורה השני במהירות האפשרית – תוך מינימום סיכון לכל המעורבים בדבר.

  יחד עם זאת כיום בעולם הגלובלי בו אנו חיים ישנם יותר ויותר מקרי חטיפת ילדים אשר נגמרים מעבר לים ודורשים טיפול מקצועי רחב ונרחב הרבה יותר. בסיטואציה כזו, בה ההורה החוטף מצליח להעלות את הילד על מטוס ולהבריח אותו מן הארץ, יש לכם עניין משפטי מורכב הרבה יותר שדורש מכם להסתייע בשירותיו של עורך דין מיומן. על מנת להחזיר את הילד בחזרה ארצה בצורה המהירה ביותר, יש לפנות לרשויות החוק במדינה בה נמצא הילד ולבקש סיוע משפטי ברמה הבינלאומית. אומנם זהו תהליך מורכב יותר, שיכול לקחת לכם יותר זמן מאשר טיפול בארץ, אך בסופו של דבר, גם מדינות בחו"ל לא רוצות להגיע למצב שהן נותנות מקלט להורה שחטף את ילדו, ובמיוחד מדינות החתומות על האמנה עם מדינת ישראל (אמנת האג).

  טיפול רגיש בסיטואציה מורכבת – חטיפת ילדים

  טיפול בסיטואציות של חטיפת ילדים הוא טיפול שחייב להתבצע ברגישות גבוהה ובמהירות. בתור הורים, זו סיטואציה מאוד לא נעימה אותה יש לפתור במהירות האפשרית – תוך קבלת מלוא התמיכה; תמיכה שיכולה לעשות את השינוי הקטן שיחזיר לכם את הילד. לכן חשוב לבחור עורך דין מקצועי שילווה אותכם למשימה.

  רוצים להתייעץ?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!
   חווים אלימות במשפחה? אני כאן כדי לעזור!

   לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות

   מלאו את הפרטים שלכם | ונחזור אליכם בהקדם

    חטיפת ילדים על ידי הורה

    ככל שהשנים חולפות, כך תופעת הגירושין נעשית שכיחה יותר. כיום, כשליש מהזוגות הנשואים צפויים להתגרש בשלב כזה או אחר. למרבה הצער, לא פעם הסכסוך בין בני הזוג עשוי לגלוש לפסים מכוערים ולהפוך את תהליך הגירושין לסבוך, טעון רגשית ורווי עוגמת נפש. עם זאת, הביטוי הקיצוני והקשה ביותר של סכסוכים אלו הוא ללא ספק אירוע חטיפת ילדים. כאשר סכסוך משמורת אינו מגיע לכדי פתרון ראוי, עשויים הורים לקחת את החוק לידיהם ולגרום לקרע קשה מנשוא הפוגע בכל הנוגעים בדבר. ברגעים כמו אלו, הסיוע המקצועי שנקבל הוא קריטי.

    מהי חטיפת ילדים?

    ככל שבחר הורה לקחת את ילדו למדינה אחרת ללא הסכמת ההורה השני, על רקע הליך גירושין, ובעיקר כאשר קיים סכסוך משמורת, ייחשב הדבר חטיפת ילדים לכל דבר ועניין. למען הסר ספק, גם כאשר הורה עזב את הארץ עם הילד בהסכמת ההורה השני אך אינו חוזר עמו, ייחשב הדבר כחטיפה.

    כיצד ניתן להתמודד עם חטיפת ילדים?

    כדי להתמודד עם תופעה עגומה זו, אשר לצערנו הרב נפוצה בכל רחבי העולם, חתומות מדינות רבות במערב על "אמנת האג". אמנה זו מהווה היום את הכלי החשוב ביותר למניעת תופעה זו. כל המדינות החתומות על אמנה זו, מתחייבות לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותן כדי להשיב את הילד החטוף למדינת המקור.

    האם המדינות ישיבו את הילד למדינת המקור בכל מקרה?

    ככל שמדובר בקטין וכאשר לא נשקפת לילד כל סכנה במקרה בו יוחזר למדינת המקור, המדינות מחויבות לציית לאמנה.

    כיצד יש לפעול במקרה בו ילד נחטף?

    הצעד הראשון והחשוב ביותר הוא לפנות לעו"ד המתמחה בתחום. עורך הדין יפנה לעורכי דין במדינה זרה שיוכלו לפעול מטעמו בכל הכלים המשפטיים הזמינים כדי לאתר את הילד ולהשיבו.

    חשוב שלא נתמודד עם זה לבד

    חטיפת ילדים היא תופעה הרסנית אשר עשויה להותיר משקעים רגשיים שיהיה קשה מאוד למחות בקרב ההורים והילד כאחד. כדי להבטיח שהדברים יתנהלו על הצד ביותר, חשוב להסתייע בייצוג מקצועי ואמין. עם ניסיון של מעל 30 שנה בדיני משפחה וליווי משפחות רבות בהליכי גירושין מורכבים, עו"ד אלינור ליבוביץ מעמידה לרשותך ייצוג משפטי מהשורה הראשונה. ככל שנפנה בשלב מוקדם יותר, כך יעמדו לרשותנו יותר אפשרויות לפתור את הדברים באופן יעיל.

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים