מרכז גישור בדיני משפחה

א’ - ה’ : 18:00 - 09:00
050-969-3850
תובל 40, רמת גן
עו"ד אלינור ליבוביץ

מחפשים עורך דין לענייני משפחה?

הגעתם למקום הנכון אלינור ליבוביץ עו"ד גישור, גירושין, דיני משפחה, צוואות וירושות

  חובת הגבר היהודי למזונות האישה

  מדינת ישראל מתירה לכל בני הדתות להתחתן על פי דתם ומנהגם, כך גם בנושא גירושין כאשר בדת היהודית חובה על הגבר לכלכל את האישה ולדאוג לכל צרכיה. חובה זו מוגדרת אפו בכתובה אשר נחתמה במעמד החופה, והיא מוגדרת תחת ההגדרה של מזונות אישה. הגדרה זו הינה רחבה וכוללת מספר רחב של הוצאות שונות אשר מתחילות מקורת גג ועד לכדי הנעלה, בילויים ורמת מחייה באופן כללי. עם זאת בתי הדין מתחשבים במקרים שונים גם ביכולת השתכרות של האישה וגם ביכולת השתכרות הגבר, כאשר דמי מזונות אלו עלולים להתקזז עם יכולת השתכרות, בעלות על נכסים ועוד. ובדיני משפחה אחת מומלץ להיוועץ עם משרד עורכי הדין אלינור ליבוביץ', המתמחה בתחום מעל לשלושים שנים וקצר שורה נאה הצלחות.

  העיקרון של תשלום מזונות אישה כאשר הזוג עודנו נשוי, טמון ראשית בהתחייבותו של הגבר לפרנס את האישה כפי שמורה הכתובה. התחייבות זו מתחילה כמו שציינו עוד בתשלום שכר הדירה/משכנתא וכלה בביגוד, רכב ואפילו רמת חיים תואמת כמו של הבעל. התחייבות זו הינה התחייבות אשר תקפה על הבעל כל עוד והזוג נשוי ובמקרים בהם הבעל אינו עומד בהתחייבות זו, ראשית האישה לתבוע את המזונות המגיעים לה. מנגד פסיקות שונות בישראל קבעו כי לבעל אין זכות להכריח את האישה לצאת לעבוד במקרה שכזה, עם זאת כאשר אישה איננה יוצאת לעבוד מבחירה ייתכנו מקרים ובהם יופחתו דמי המזונות או לכול היותר ישללו.

  מקרי ביניים ותנאים לשלילה

  מקרים של שלילת מזונות אישה יכולים להתקיים על פני מגוון דוגמאות, הראשונה בהן היא כאשר האישה עוזבת את הבית ללא כל סיבה מוצדקת או בשל חוסר רצונה לקיים יחסים עם הבעל גם כן ללא סיבה. מקרים אלו אשר יוכיחו כי לא קיימת עילה ליחסים קלוקלים בין הבעל לאישה, יובילו בסופו של דבר לשלילית המזונות. עם זאת חשוב לזכור כי גם בהליך גירושין, מחויב הבעל לשלם מזונות אישה עד לקבלת הגט.
  ועבור מקרים משפחתיים סבוכים, מומלץ לפנות אל משרד עורכי הדין אלינור ליבוביץ'

  רוצים להתייעץ?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!
   חווים אלימות במשפחה? אני כאן כדי לעזור!

   לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות

   מלאו את הפרטים שלכם | ונחזור אליכם בהקדם

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים