הטלפון הסלולרי הוא ברכה או קללה?

מאז הפך האינטרנט לאמצעי התקשורת העיקרי שלנו, נושא הפרטיות קיבל תפנית משמעותית. בעבר נחשבה הרשת לזירה אנונימית יחסית אך ככל שהתקשורת הבין אישית עברה לרשת, כך גם התפתחו טכנולוגיות המעקב. כמענה לשינויים אלה, פותחו גם אמצעים שמטרתם להחזיר למשתמש את האלמוניות. אם יש לכם מה להסתיר – מבן הזוג, מהבוס או סתם מגוגל או כל רשת מידע ענקית אחרת.

פרשיית אפי נווה

פרשיה זו התופסת כותרות בימים אלו (ינואר 19) מראה על השימוש שיכולה אישה בהליכי גירושין (וגם גבר) לעשות בטלפון הנייד של הבעל או הבעל לשעבר או הבעל בנפרד, על מנת להשיג מידע על פעולותיו של הבעל הן בתחום הנאמנות הזוגית והן בנוגע לתחומים שונים ואחרים.

על פי המידע שפורסם בעיתונות כתובה ואלקטרונית, ואין לי ידיעה האם הדברים נכונים או אם לא, אשתו השנייה של אפי נווה עמה הוא מצוי בהליכי גירושין ובסכסוך גירושין קשה, הוציאה מן הכספת טלפון ישן (או מספר טלפונים) של בעלה בנפרד עמו היא מסוכסכת בנושאים שונים לרבות חלוקת רכוש, ונושאים הקשורים לילדים, ומסרה אותו לכתבת נמרצת, הדס שטייף, אשר קיבלה אישור וגם חסינות לפרוץ את הטלפון הנייד, ולדלות ממנו מידע, שיש בו לפחות כפי שהדברים נראים היום – התנהגות פלילית ולמצער בלתי מוסרית בעליל.

אין לדעת מה יהיה וייתכן שפרשת אפי נווה תסתיים בקול דממה דקה מבלי שיהיו כתבי אישום ומבלי שאנשים יודחו מכיסאם הרם (שיפוט) אך הרבה נזק כבר נגרם וליבי עם ילדיהם של האנשים ששמם הוכפש ברבים, שאין ספק כי הם חוששים ומתביישים לצאת מן הבית, נוכח כניסת התקשורת לחדר המיטות שלהם.

בן זוג שכל העת משוחח בטלפון, בן זוג המקפיד למחוק הודעות, בן זוג אשר מגן על הטלפון הנייד שלו באמצעות סיסמא או טביעת אצבע, בן זוג אשר ישן עם הטלפון שלו מתחת לכרית או אף לוקח אותו לאמבטיה ולשירותים.

התנהגויות אלו ללא ספק מעוררות חשד כבד באשר לבן הזוג האחר ומזמינות ניסיון לחדור למכשיר הטלפון הסלולארי על מנת לוודא או להפריך חשדות מחשדות שונים.

טלפונים סלולריים בראי החברה

אין כל אפשרות להישאר מאחור ולהימנע משימוש בטכנולוגיות מודרניות, אשר מחד מקלות על חיינו והופכות הרבה מאוד דברים לנגישים יותר ומנגד עשויות לפגוע בפרטיות שלנו.

קיימות אינסוף אפשרויות לשימוש חיובי בטלפון הנייד כגון: השגת מידע חיוני לנו בתחומים שונים קלי ערך וחשובים כאחת, ביצוע קניות ברשת הן בארץ והן בעולם, יכולת לתקשר עם הילדים ועם בני משפחה וחברים ובמיוחד עם ילדים קטנים כאשר אנחנו יכולים לדעת מהו מקום הימצאם ומה הם עושים ולהתעדכן לגבי שינויים שונים, אפשר לשתף חברים בחוויות באמצעות תמונות שצילמנו בטלפון, ניתן ליצור קשרים מידיים גם עם אנשים הנמצאים רחוק ועוד ועוד.

ניתן ליצור קשר עם ילדים ו/או מבוגרים הזקוקים לעזרה בדחיפות (הזמנת אמבולנס או משטרה) וכן לאתר ילדים או מבוגרים שברשותם טלפון ומחפשים אחריהם. אם אדם נעלם ויש חשש שמא פגע בעצמו יש אפשרות לאתר את מקומו באמצעות איכון וכך לנסות ולהציל את חייו.

החסרונות כוללים פגיעה בפרטיות. לא פעם ראינו כותרות אודות תמונות עירום של מפורסמים שפורסמו לאחר שפריצה למכשיר הטלפון הנייד הביאה לחשיפתן של תמונות מביכות במצבים אינטימיים אשר נשמרו בטלפון הנייד.

התכתבויות במסגרת הנישואין עם בני זוג אחרים יכולות להיחשף בנקל.

מידע אודות האדם עצמו יכול להיחשף כתוצאה משימוש בטלפון הנייד ועוד ועוד.

יש בכך פגיעה בפרטיות ויש גם חשיבות כיצד הושג הטלפון והאם נפרץ ברשות או שלא ברשות ואולם כך או כך כל חיינו מצויים בטלפון הנייד ואם אנשים אינם מתנהגים בחוכמה ובמיוחד במסגרת ובמהלך הליך גירושין – הטלפון הנייד יכול לחשוף הרבה מידע שיסייע לצד השני.

רוצים להתייעץ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

ניב יחזקאלי
קרא עוד
לפני שאתחיל קודם כל חשוב לי לומר שאלינור בנאדם. כבר מהפגישה הראשונה היה לי חיבור וכימיה איתה. היא מאוד סובלנית, קשובה, נעימה, ישרה לא חיפשה לקחת את התיק אלא ללכת בדרך היפה בלי משפטים ובלאגן. היה לי מענה לכל שאלה שרק רציתי בכל שעה ובכל זמן אלינור עורכת דין מהשורה הראשונה. אבל צנועה שאין להסביר עורכת דין מנוסה עם סופררר הבנה וניסיון במה שהיא עושה אלינור הביאה אותי למקום אחר בחיים ואיפשרה לי להתחיל את החיים שלי מחדש ממקום בטוח וחזק.
יובל גולדברגר
קרא עוד
משרד מצוין. מקצועי מיומן וישר עם ניסיון של עשרות שנים
דרור דקל
קרא עוד
מקצועית, אמינה, מחירים הוגנים מאוד
אורי דן
קרא עוד
כשיצאתי לפנסיה, הבנתי שאני נכנס לפרק חדש בחיי - וזהו השלב שעליי להתכונן לעתיד. שלב זה כלל עריכת צוואה. כדי להבטיח שכל בני המשפחה יקבלו את המגיע להם, פניתי אל משרדה של עו"ד אלינור ליבוביץ. תודה על העזרה והסיוע המשפטי והמקצועי.
דנה לוין
קרא עוד
פרידה מבן הזוג היא לא פשוטה אף פעם. עם זאת, הצוות המקצועי של עו"ד אלינור ליבוביץ ליווה אותי ברגישות לאורך כל הליך הגירושין, סייע לי, תמך בי ועזר לי בכל שלב. אין ספק, הם סייעו והביאו לתוצאות הטובות ביותר עבורי ועבור משפחתי. תודה רבה על המקצועיות והרגישות!
ליה ברקוביץ
קרא עוד
כדי להבין האם בעלי ואני אכן צריכים להתגרש, פניתי אל עו"ד אלינור ליבוביץ - והתחלנו בהליך גישור. כך, הצלחנו לגשר על הפערים, להתכונן לעתיד המשותף - ולהבין כיצד נבנה את הפרק הבא בחיינו היטב ומבלי לפגוע בילדים המשותפים שלנו. תודה!
י עוז
קרא עוד
עורכת דין מנוסה בטירוף בדיני משפחה, יודעת להבחין בין העיקר לטפל. הראתה מסירות ורגישות יוצאת דופן לכל פרט ופרט בתיק שהסתיים בהצלחה. תודה רבה
שירה צדיק
קרא עוד
תותחית-על, מקצועית, כמו אנציקלופדיה בתחום דיני משפחה. יודעת הכל ונותנת מעצמה תמיד מכל הלב. תודה רבה על האדיבות והנכונות!
הקודם
הבא
צריכים עורך דין לענייני משפחה/גירושין?

לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות

מלאו את הפרטים שלכם | נחזור אליכם בהקדם

עוד בנושא

החלטה חריגה של בית המשפט המחוזי הביאה לפסילת חוות דעתו של מומחה בתחום הנפשי והחלפתו במומחה חילופי, נוכח עבודה רשלנית משהו. בהחלטה הנוגעת לפסילת מומחה התנהל מאבק עז בין ההורים אודות קטין פעוט, כאשר האם עתרה להגבלת המפגשים ועתרה להערכה פסיכיאטרית, ואילו האב טען שאין לכך כל הצדקה עניינית, וכי העבר שאליו מתייחסת האם, שייך […]

שיהוי בתוך תקופת ההתיישנות השתהות בהגשת תביעה אינה, כשלעצמה, שיהוי כמובנה המשפטי.   שיהוי בתוך תקופת ההתיישנות נוצר מקום שיש בהשתהות בפנייה לבית-המשפט משום שימוש לא נאות בזכות התביעה הנתונה לתובע ופגיעה בציפייה הלגיטימית של הנתבע שלא להיתבע.  במקרים בהם שימוש המגיע כדי ניצול לרעה של ההליך השיפוטי  יביע על כך בית המשפט ביקורת. ישנם מקרים […]

ברוב המקרים הבעל הוא זה שהינו המפרנס העיקרי וזה שמביא את מירב האמצעים לכלכלת המשפחה, ועדיין הדברים נכונים בשנת 2023 במאה הנוכחית. אמנם אין ספק שיש נשים יזמיות ומרשימות ביכולות שלהן אך אחוזן הוא נמוך, וכאמור הגבר הוא זה שאחראי על אספקת אמצעי הקיום למשפחה, ובין היתר ישנם גברים המנהלים חברות, בין גדולות ובין קטנות. […]

עורכת דין אלינור ליבוביץ’ – מחלוצות עורכי הדין לענייני משפחה וגירושין בישראל, עם ניסיון מקצועי עצום של 37 שנים (!) ברציפות

למשרד ניסיון מצטבר של טיפול באלפי תיקים בדיני משפחה, גירושין וירושה – כולל הצלחות תקדימיות בשורת תחומים, לרבות: מזונות, משמורת, ידועים בציבור, ניכור הורי ועוד.

עו”ד ליבוביץ’ ניהלה במשך שנים ארוכות בהצלחה את פורום דיני משפחה וגירושין באתר “וואלה!”. היא העבירה הרצאות במסגרת רשמית של לשכת עורכי הדין למאות עו”ד וחנכה דורות של עורכי דין בתחום לאורך השנים.

במשרד חיים ונושמים כל ניואנס של דני המשפחה. ראינו כבר את כל הסרטים. טיפלנו בכל הסוגיות. פירקנו את כל סוגי המוקשים ועמדנו בכל אתגר – מה שהקנה למשרד מעמד מיוחד של אוטוריטה בתחום.

אלינור ליבוביץ' עורכת דין גירושין ומשפחה
דילוג לתוכן