מרכז גישור בדיני משפחה

א’ - ה’ : 18:00 - 09:00
050-969-3850
תובל 40, רמת גן
עו"ד אלינור ליבוביץ

מחפשים עורך דין לענייני משפחה?

הגעתם למקום הנכון אלינור ליבוביץ עו"ד גישור, גירושין, דיני משפחה, צוואות וירושות

  הדרכים המשפטיות להילחם כנגד ניכור הורי

  כאשר אחד ההורים מסית את ילדו כלפי ההורה האחר, עד לרמה בה הילד מסרב לקיים עמו קשר, למרות שלא קיימת לכך סיבה אובייקטיבית, משמעות הדבר היא כי ההורה המוסת וילדו עומדים בפני מצב של ניכור הורי. מצב של ניכור הורי אינו מזיק רק להורה אשר ילדו מתנכר לו, אלא בעיקר מזיק לילד, אשר הקשר שלו עם ההורה המוסת נפגם בעקבות ההסתה. כאשר קשר בין ילד לאחד מהוריו הינו פגום, עשויות להיות לכך השלכות רבות על הילד, כגון פגיעה בדימויו העצמי, באופן התפתחותו ובנפשו. משרד עורכי דין אלינור ליבוביץ רואה במאבק נגד ניכור הורי שליחות עבור הילדים, אשר עומדים פעמים רבות במצב של הפחדה, איומים וחוסר יכולת להביע את עמדתם האמתית כלפי ההורה אשר הם נאלצים להתנכר כלפיו.

  הדרכים המשפטיות להילחם כנגד ניכור הורי

  קיימות מספר דרכים משפטיות אשר באמצעותן יכול ההורה המנוכר להילחם כנגד המצב בו ילדו מתנכר כלפיו. הדרך הראשונה של נטרול ההשפעה של ההורה המסכסך בין הילד להורה השני, היא באמצעות העלאת דרישה בפני בית המשפט כי יעורבו בסיטואציה גורמים חיצוניים אשר יספקו תמיכה עבור הילד. דרך זו קרויה תביעה לחידוש קשר לפי נוהל הנשיאה והטיפול בה מהיר ומיידי. הדרך השנייה היא להפסיק את תשלום מזונות הילדים עבור הילד אשר מתנכר להורה, כמובן לאחר פניה לבית המשפט וכאשר אפסו הסיכויים לטפל בניכור בדרך אחרת. דרך זו מעוגנת בחוק ואין חשש מביצועה בעת הצורך. הדרך השלישית בה יכול הורה מנוכר מצד ילדיו להילחם נגד מצב כואב זה, היא באמצעות הגשת תביעה כנגד ההורה המסית והמנכר, והכוונה היא לתביעה נזיקית. תביעה זו מתבססת על הפגיעה בזכותו של הילד לקשר בריא עם הוריו וגם על הפגיעה בזכות ההורה לקיים קשר משמעותי עם ילדו.

  ליווי וייעוץ במצב של ניכור הורי

  כאשר הורה עובר ניכור הורי מצד ילדו בעידוד פעיל של ההורה השני, המסית, קיימת לו הזכות להילחם על ההכרה של ילדו בו, ולנסות להצילו ממצב של פגיעה עמוקה וארוכת טווח. לשם כך, מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בדיני משפחה, אם נתקלתם במצב בו אתם או אחד מן הקרובים לכם סובל מניכור הורי, תוכלו להשאיר את פרטיכם באתר, או ליזום שיחה עמנו באמצעות הטלפון או המייל ונשמח לסייע לכם להשיב את הקשר בין הילד להורה בדרך המהירה והיעילה ביותר. יש לנו הרבה נסיון והרבה הצלחות בחידושי קשר בין הורים לילדיהם במצבי ניכור.

  רוצים להתייעץ?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!
   חווים אלימות במשפחה? אני כאן כדי לעזור!

   לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות

   מלאו את הפרטים שלכם | ונחזור אליכם בהקדם

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים