מרכז גישור בדיני משפחה

א’ - ה’ : 18:00 - 09:00
03-6969916
ויצמן 2, תל אביב יפו
עורך דין גירושין אלינור ליבוביץ

מעוניינים להתגרש וזקוקים לעזרה?

מלאו את הפרטים שלכם | ונחזור אליכם בהקדם

  הגשת התנגדות לצוואה

  התנגדות לצוואה ניתן יהיה להגיש כל עוד לא הוצא צו קיום צוואה (ורק במקרים מיוחדים יהיה ניתן לבטל צו קיום צוואה שכבר ניתן). ההתנגדות לרוב עשויה לנבוע מתחושה כי התובע "נושל" באופן לא הוגן, או כי המנוח שעשה את הצוואה היה נתון להשפעה בלתי הוגנת, ללחצים, לכפיה וכיוצ"ב או כי לא היה כשיר מבחינה מנטלית שכלית לבצע פעולה משפטית. חשוב לציין כי נטל ההוכחה בתהליך ההתנגדות מוטל על המתנגד לצוואה. כאן ישנה חשיבות רבה להיעזר במשרד עורכי דין ונוטריון אלינור ליבוביץ, זאת משום שרק עורכי הדין המנוסים והמיומנים ביותר יוכלו לסייע לכם להוכיח כי אכן הצוואה לא נכתבה כחוק.

  התנגדות לצוואה – על סמך מה ואיך עושים את זה?

  ישנם מצבים, בהם לאחר פטירתו של אדם קרוב, אנו עלולים לגלות כי צוואתו קוראת לחלוקה לא צפויה אשר עלולה להוביל יורשים אשר מרגישים מקופחים להגיש התנגדות לצוואה. בכדי לתקן את העוול שנעשה, ניתן להגיש בקשת התנגדות לצוואה בעזרתם של עורכי דין מנוסים. משמעות פעולה זו הוא ניסיון לביטול חלקי או מלא של הצוואה. קיימים שני הליכים שונים להגשת התנגדות לצוואה:

  • התנגדות לצו קיום צוואה – מוגש במידה וטרם ניתן צו קיום צוואה, מוגשת בתוך 14 ימים ממועד הפרסום של הגשת הבקשה לצו בעיתונות וברשומות. זוהי דרך המלך.
  • ביטול צו קיום צוואה – מוגש לאחר מתן צו קיום צוואה אך רק במקרים מיוחדים

  ההתנגדות לצוואה בבסיסה יכולה להסתמך על העובדה כי הצוואה לא נערכה בהתאם לחוק הירושה, כי היא נערכה תחת לחץ, איום או כפייה. ייתכן ויוצר הצוואה לא היה במצב בריאותי תקין במידה מספקת על מנת להבין בדעת צלולה את תוכן הצוואה עליה חתם. הסיבות יכולות להיות מגוונות, ועל כן ישנה חשיבות במציאת כל ההוכחות הנחוצות על מנת להוכיח את צדקת המתנגדים לצוואה ובתכנון מראש של ההליך המשפטי הכרוך בהתנגדות לצוואה.

  מה קורה במידה מתקבלת ההתנגדות?

  לאחר סיומו של התהליך, במידה ובית המשפט יקבל את ההתנגדות לצוואה, ולמעשה לא יאשר את צו קיום הצוואה, העיזבון של המנוח יחולק על פי חוק הירושה. כלומר, הירושה תחולק בין היורשים החוקיים, במידה ומדובר בילדים הרי שהעיזבון יחולק ביניהם שווה בשווה מבלי נישול של אף אחד מצאצאיו של המנוח.

  הצוות המשפטי של  משרד עו"ד גירושין ונוטריון אלינור ליבוביץ יעמוד לרשותכם לכל אורך הדרך. הידע והניסיון אשר צברנו לאורך 31 שנות פעילותינו ללא ספק יכולים לבוא לעזרתכם ברגע בו תהיו זקוקים להם ביותר.

  עו"ד התנגדות לצוואה

  עורכי דין מומחים לענייני ירושה וצוואות מטפלים גם בנושא ההתנגדות לצוואה. התנגדות לצוואה מתקיימת כאשר הצוואה אינה משקפת את הציפיות של בעלי העניין, או האנשים הרואים את עצמם כזכאים או ראויים להיות בין היורשים. זקוקים לשירותיו של עו"ד התנגדות לצוואה? משרד עורכי דין ונוטריון אלינור ליבוביץ יעמיד לרשותכם בשמחה את הניסיון והידע שצבר בתחום דרך אלפי תיקים שעברו את טיפולו.

  עו"ד התנגדות לצוואה – מומחה לירושות וצוואות

  • עו"ד לענייני ירושות וצוואות מלווה את תהליך הצוואה מהרגע שבו מבקשים ממנו לערוך צוואה לאדם חי. הוא גם זה שמטפל בצו הירושה – אם לא נערכה צוואה. הוא מטפל בחלוקת הירושה ומבטיח את קיום רצונו של הנפטר, כפי שנכתב בצוואה. ומתוקף הניסיון והידע הרב שיש לו בכל השלבים וההיבטים של צוואות וירושות – הוא גם זה שמטפל בהתנגדות לצוואה.
  • יותר ויותר אנשים מבינים את חשיבותה של עריכת הצוואה – כדי להבטיח את קיום רצונות של הנפטר, כדי למנוע מחלוקות בתוך המשפחה ועוד.
  • כל אדם בעל עניין רשאי להגיש התנגדות למתן צו קיום צוואה תוך 14 יום ממועד בקשת צו קיום צוואה ברשומות.
  • חוק הירושה קובע מקרים מסוימים המצדיקים הגשת התנגדות לצוואה: הצוואה נערכה תחת השפעה בלתי הוגנת, או אי כשירות לצוות, אחד מהנהנים מהצוואה היה עד לה, או לקח חלק אחר בעריכתה.
  • המבקש להגיש התנגדות לקיום צוואה, יתבקש לגבות את ההתנגדות בראיות מתאימות.
  • ברגע שהוגשה התנגדות למתן צו קיום צוואה, הדיון כולו יעבור לבית המשפט לענייני משפחה. שם, רצוי שכל אחד מבעלי העניין יהיה מיוצג על ידי עורך דין מומחה לענייני ירושה וצוואה, שידע כיצד להתייחס לכל ההיבטים של ההתנגדות לצוואה – בין אם הוא מייצג את מגיש ההתנגדות או את שאר בעלי העניין.

  הצוואה כחלק מענייני המשפחה

  משרד עורכי דין ונוטריון אלינור ליבוביץ קיים מעל 30 שנה, במהלכן ניהל אלפי תיקים בתחום דיני המשפחה, איזון משאבים על פי חוק יחסי ממון, חלוקת רכוש משפחתי, אופציות וכיוצ"ב וכן בתחום עריכת צוואות, דיני הירושה וניהול תיקי עיזבון.

  חווים אלימות במשפחה? אני כאן כדי לעזור!

  לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות

  מלאו את הפרטים שלכם | ונחזור אליכם בהקדם

   חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים