מרכז גישור בדיני משפחה

א’ - ה’ : 18:00 - 09:00
050-969-3850
תובל 40, רמת גן
עו"ד אלינור ליבוביץ

מחפשים עורך דין לענייני משפחה?

הגעתם למקום הנכון אלינור ליבוביץ עו"ד גישור, גירושין, דיני משפחה, צוואות וירושות

  דרכי ההורים נפרדות אך הילדים במשמורת משותפת

  שירותי המשרד של עו"ד אלינור ליבוביץ כוללים גם עניינים הקשורים לאפוטרופסות, ביטול יפוי כוח מתמשך, אימוץ, והליכים הכרוכים בבית משפט לנוער בהליך של נזקקות, זאת בנוסף לגירושים צוואות וירושות. כאשר מזכירים משמורת משותפת או בשמה החדשה חלוקת אחריות הורית, הרי שהכוונה היא להסדר, שבו לשני ההורים יש חלק שווה או כמעט שווה, בטיפול הפיסי והנפשי בילדים, באחריות קבלת ההחלטות עליהם ובמשמורת הפיזית על הילד. הסדר זה נועד לאפשר לשני ההורים תפקיד פעיל בחיי ילדם ולספק לילד יציבות, תמיכה והמשכיות וכמה שפחות פגיעה מתהליך הגירושים. ישנם שני סוגים של משמורת משותפת: משמורת משפטית משותפת ומשמורת פיזית משותפת. משמורת משפטית משותפת פירושה שלשני ההורים יש אחריות שווה בקבלת החלטות לגבי גידול הילד, כגון חינוך, דת ושירותי בריאות. משמורת פיזית משותפת פירושה שהילד מבלה בערך זמן שווה בחיי השגרה עם כל אחד מההורים.

  בהסדר של משמורת משותפת/אחריות הורית משותפת, על שני ההורים לתקשר ביניהם ולעבוד יחד כדי לקבל החלטות שהן לטובת הילד. זה יכול להיות מאתגר עבור חלק מההורים, שכן זה דורש רמה של שיתוף פעולה וגמישות, שאולי לא תמיד נוכחים במצב של גירושין או פרידה. אך המשמורת המשותפת מאפשרת לילד לשמור על יחסים קרובים עם שני ההורים. הדבר מספק לילד תחושת יציבות, ביטחון והמשכיות, גם מול שינויים משמעותיים בחיים כמו גירושין או פרידה. משמורת משותפת יכולה גם לסייע בהפחתת הסכסוך בין ההורים, שכן לשני הצדדים יש ביטוי שווה בהחלטות לגבי הילד ואף אחד לא מרגיש נחיתות. יתרון נוסף של משמורת משותפת הוא בכך שהיא יכולה להפחית את הנטל הכלכלי על ההורים. כאשר לשני ההורים יש תפקיד שווה בחיי הילד, הם יכולים לפצל את העלויות של גידול הילד ולחלוק בהן, כגון טיפול בילדים, חינוך והוצאות רפואיות. זה יכול לעזור להבטיח שהילד יקבל את הטיפול והתמיכה שהם צריכים.

  לא בכל המקרים זה פתרון מועדף

  במקרים מסוימים, משמורת משותפת עשויה לא להיות האפשרות הטובה ביותר עבור הילד. לדוגמה, אם לאחד ההורים יש היסטוריה של הזנחה, התעללות או שימוש לרעה בסמים, בית המשפט רשאי לפסוק משמורת בלעדית להורה השני, או להורות על ביקורים בפיקוח להורה עם היסטוריה של התעללות או הזנחה. בכל מקרה של צורך בעזרה מקצועית משפטית תוכלו ליצור עמנו קשר בטלפון ובאתר ועורכי הדין המקצועיים שלנו ינסו לסייע ממיטב נסיונם.

  רוצים להתייעץ?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!
   חווים אלימות במשפחה? אני כאן כדי לעזור!

   לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות

   מלאו את הפרטים שלכם | ונחזור אליכם בהקדם

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים