מרכז גישור בדיני משפחה

א’ - ה’ : 18:00 - 09:00
050-969-3850
תובל 40, רמת גן
עו"ד אלינור ליבוביץ

מחפשים עורך דין לענייני משפחה?

הגעתם למקום הנכון אלינור ליבוביץ עו"ד גישור, גירושין, דיני משפחה, צוואות וירושות

  דירוג בשלוש רמות לניכור הורי

  בעולם ובישראל נפרמים לא מעט קשרים רומנטיים ולרבות זוגות נשואים, אשר את פרי אהבתם הביאו לאוויר אך בחרו להמשיך לחיות את חייהם בנפרד אחד מהשנייה. מקרים שכאלו עלולים לא פעם גם לסחוף אליהם את הילדים שבאו לעולם ולערער את מערכת היחסים בין אחד הילדים אל ההורה. לעיתים גם אם הקשר נשאר במתכונת של משמורת משותפת ולעיתים גם כאשר הילד נותר אצל אחד ההורים,  עלול להיווצר יחס של ניכור הורי. מקרים שכאלו עלולים להתקיים דרך מספר רחב של סיבות, אך בטיפול לקוי בהם עלולים להשפיע על מערכת היחסים בין ההורים ככל הנראה לזמן רב. ובכדי לקבל ייעוץ מתאים גם בעבור מצבים של ניכור הורי, הכנת הסכם גירושין ועוד מומלץ להיוועץ עם משרד עורכי הדין אלינור ליבוביץ.

  ניכור הורי-מבית או מחוץ?

  לעיתים ילדים עלולים להיסחף אל הריבים של ההורים, כאשר אחד מההורים עושה שימוש בילד ומסית אותו כנגד ההורה האחר. מקרים שכאלו עלולים להתלוות במגוון רחב של התנהגויות, החל מאי רצון לצפות בהורה, להביע סלידה ממנו, להמציא בדיות או לספר דברים שאמרו לו לספר(אבא אנס, אמא מפלצת). מקרים שכאלו יכולים להתפתח גם כחלק מ"מלחמת גירושין", אך בחלק לא קטן מהמקרים להתפתח גם כתגובה של הילד אל המצב החדש. מקרים שכאלו עלולים להתקיים כאשר הילד מבקש להגיב בצורה תוקפנית או מוצא את אחד ההורים אשם למצב, בין אם בגין אמת מוחלטת או כזו שבדה בראשו. כך או כך חשוב לדעת כי מקרים אלו מלווים בלא מעט חוסר אונים מצידם של הילדים.

  רמות של ניכור הורי

  אם ניתן לבצע פילוח או דירוג לניכור הורי ניתן לחלק לשלוש רמות, כאשר הראשון הוא שיתוף פעולה/הזדהות עם הורה אחד וביקורת/סלידה כלפי האחר. רמה שנייה היא כאשר ילד מגיב בחוסר כבוד או יחס אל ההורה, ואילו הרמה השלישית היא אלימות מילולית או פיזית כלפי ההורה הסובל מניכור ולעיתים אף סירוב מוחלט להיפגש עמו. על מנת לטפל במקרים כאלו בצורה מקצועית לאורך כל הדרך, מומלץ לפנות אל משרד עורכי הדין אלינור ליבובץ'.

  רוצים להתייעץ?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!
   חווים אלימות במשפחה? אני כאן כדי לעזור!

   לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות

   מלאו את הפרטים שלכם | ונחזור אליכם בהקדם

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים