בעלך הקדים אותך?

לא נעים אבל לא נורא

לנו יש פתרונות

א. שליח הגיע למקום עבודתך ומסר לך מעטפה מבית הדין הרבני. נכנסת להלם. כשפתחת את המעטפה מצאת תביעת גירושין “כרוכה”. היית מופתעת עד מאד. אמנם לא ליקקת דבש בנישואין אך גם לא ציפית שבעלך יפנה לבית הדין הרבני. ברגע הראשון הרגשת שכבר אין מה לעשות ובעלך ניצח אותך מראש במלחמה.

זה פשוט לא נכון. זה לא טוב שבעלך הקדים אותך והגיש תביעה לבית הדין הרבני לפנייך. היה עדיף שאת תקדימי אותו ותגישי את תביעותייך לפניו (קרוב לוודאי שלבית המשפט לענייני משפחה) – אך אין זה סוף פסוק, ואת עדיין יכולה לעשות הרבה עבור עצמך ועבור הילדים, וגם אם בעלך עשה את הצעד הראשון – אין זה בהכרח מצביע על כך שהוא ינצח במערכה הכוללת.

יש עדיין הרבה אפשרויות ודרכים משפטיות, טקטיות ואחרות העומדות בפנייך.

ב. אל תגיבי בצורה היסטרית ואל תהיי בפאניקה. אל תראי לבעלך כי נפגעת עד מאד או כי נכנסת להלם. הדבר ישחק לידיו והוא עלול לנצל את המומנטום ולהחתים אותך על הסכם גירושין גרוע מבחינתך בלא שהתאפשר לך להיוועץ בעורך דין או לשכור את שירותיו על מנת שיוציא עבורך את התנאים המקסימליים.

במידת האפשר, קבעי עוד לאותו יום פגישה עם עורך דין או עורכת דין לפחות על מנת לקבל תמונה ראשונית על המצב המשפטי. גשי לפגישה עם עורך או עורכת הדין בליווי בן משפחה או חברה קרובה שיסייעו לך לעבד את המידע שנמסר לך ולהגיע להחלטה נכונה. התעקשי על פגישה עם עורך או עורכת דין בו ביום. מידע שתקבלי עשוי להפיג את חששותייך ולהבהיר לך שהתמונה פחות שחורה ממה שנדמה לך.

ג. פני לבני המשפחה הקרובים אלייך וקבלי מהם הבטחה לתמיכה נפשית וכלכלית במאבק הגירושין. שתפי את הורייך, אחייך וחברים קרובים שעליהם הינך סומכת. בהליך זה יהיו עוד הרבה רגעי שבירה ואת זקוקה לאנשים הקרובים לך לתמיכה נפשית וגם לעזרה כלכלית על מנת לממן עורך דין אשר יגן על זכויותייך וייאבק עבורך כראוי.

ד. פני מיידית לקבלת יעוץ משפטי הן על מנת לברר את זכויותייך והן על מנת לגבש טקטיקה. שכרי רק משרד עורכי דין המתמחה בדיני משפחה וגירושין, וביחד תוך שיתוף פעולה ביניכם קבעו ביחד מהן דרכי הפעולה בהן עלייך לנקוט, אלו תביעות עלייך להגיש וכיצד להגיב לתביעה של בעלך. גבשי ביחד עם עורכי דינך את דרכי המאבק ואת סוג הפעולות בהן תעשו שימוש. דרשי להיות שותפה לכל התלבטות ולכל צעד משפטי ולהיות מיועדת על כל צעד ושעל.

ה. בדקי עניינית מה מהותה של תביעת הגירושין שהגיש נגדך בעלך. ייתכן מאד שבעלך עשה טעות משפטית כלשהי. לדוגמא במידה ובעלך לא פירט את כלל הרכוש ולא התייחס לחלק מהרכוש בתביעתו – את רשאית להגיש תביעה רכושית לבית המשפט לענייני משפחה בטענה של כריכה לא כנה. קיים סיכוי טוב שבית המשפט לענייני משפחה יקבע כי נושא הרכוש בסמכותו ולא בסמכות בית הדין, ואזי בעלך לא יוכל להתעקש ולדון בנושא בבית הדין הרבני, ואת תצאי עם ידך על העליונה. דוגמא נוספת: במידה ובעלך ביקש מבית הדין הרבני לדון במזונותייך, יכול הדבר דווקא להיות לך ליתרון, וייתכן וזוהי עצת אחיתופל של עורך דינו. את יכולה להגיש לבית הדין הרבני תביעה למדור ספציפי, דהיינו למנוע מבעלך למכור את הבית ולכפות עלייך את פינויו. במקרה כזה תוכלי להפעיל עליו לחץ כבד שכן אי מכירת הבית משמיטה את הקרקע מתחת לפעולותיו, ואינה מאפשרת לו להפעיל עלייך לחצים.

העובדה שבעלך הקדים אותך והגיש תביעה לפנייך לבית הדין הרבני עדיין אינה אומרת כי נקט בצעד נכון מבחינתו או כי לא עשה שגיאות בדרך. כל שגיאה שלו ניתן לנצל עבורך באופן מקסימלי אם פנייתך תהיה לעורך או לעורכת הדין המתאימים לך.

ו. אל תוותרי על ייצוג משפטי מטעמך ואל תתפתי להיפגש עם עורכי הדין של בעלך. אלו יהיו לטובתו ובצדק רב מבחינתם מאחר והוא שכר את שירותיהם ולא את. הוא שילם להם ולא את. עורך דין שבעלך שכר לא יכול להיות לטובתך ולא בהכרח יהיה הוגן, למרות שקיימים עורכי דין רבים הגונים וטובים, אולם עליהם לגלות נאמנות ללקוח שלהם ולשמור על האינטרסים שלו, ולא על שלך. אל תחתמי על הסכם בלי שעורך דין מטעמך היה מעורב בהכנתו ולכל הפחות בדק אותו בדיקה יסודית ומדוקדקת.

ז. במידת האפשר שכנעי את בעלך לפנות לגישור אצל פסיכולוג או עורך דין נייטרלי שלא מוכר לשניכם. דבר זה עשוי לקצר את ההליכים, לחסוך כסף, ולמנוע עוגמת נפש מכם ומילדיכם. העובדה שבעלך הגיש תביעה אינה מונעת ואינה שוללת את האפשרות לפנות לגישור ולסיים את כל הסיפור בהסכמה וברוח טובה יחסית. ניתן ורצוי לפנות לגישור בכל שלב שהוא של הדיונים המשפטיים.

ח. אל תתייאשי רק משום שבעלך הקדים אותך. בכל מקרה את מזונות הילדים אין הוא יכול לכרוך בבית הדין הרבני וגם אם נושא מזונות הילדים מופיע בתביעת הגירושין שלו אין את חייבת להדיין בנושא זה בבית הדין הרבני.

הגישי מיידית תביעת מזונות עבור הילדים לבית המשפט למשפחה וייתכן שהמזונות הזמניים שייקבעו בתוך מספר שבועות יגרמו לכך שהקערה תיהפך על פיה ואת תצאי עם ידך על העליונה.

ט. באותו יום בו קבלת את תביעת הגירושין גשי לבנק ומנעי הברחת כספים על ידי בעלך. במידה ונעשתה עוד קודם לכן העברת כספים, הוציאי דפי חשבון כדי שיהיה לכך תיעוד.

י. אל תפחדי מאיומים של בעלך או מגישה אלימה. במידה ובעלך נוקט בלשון אלימה ובוודאי אם הינו מאיים או מרים יד – פני מיד למשטרה אשר תרחיק אותו למספר ימים, ומיד לאחר מכן לעורך דין אשר יוציא לו צו הגנה בבית המשפט לענייני משפחה.

רוצים להתייעץ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

ניב יחזקאלי
קרא עוד
לפני שאתחיל קודם כל חשוב לי לומר שאלינור בנאדם. כבר מהפגישה הראשונה היה לי חיבור וכימיה איתה. היא מאוד סובלנית, קשובה, נעימה, ישרה לא חיפשה לקחת את התיק אלא ללכת בדרך היפה בלי משפטים ובלאגן. היה לי מענה לכל שאלה שרק רציתי בכל שעה ובכל זמן אלינור עורכת דין מהשורה הראשונה. אבל צנועה שאין להסביר עורכת דין מנוסה עם סופררר הבנה וניסיון במה שהיא עושה אלינור הביאה אותי למקום אחר בחיים ואיפשרה לי להתחיל את החיים שלי מחדש ממקום בטוח וחזק.
יובל גולדברגר
קרא עוד
משרד מצוין. מקצועי מיומן וישר עם ניסיון של עשרות שנים
דרור דקל
קרא עוד
מקצועית, אמינה, מחירים הוגנים מאוד
אורי דן
קרא עוד
כשיצאתי לפנסיה, הבנתי שאני נכנס לפרק חדש בחיי - וזהו השלב שעליי להתכונן לעתיד. שלב זה כלל עריכת צוואה. כדי להבטיח שכל בני המשפחה יקבלו את המגיע להם, פניתי אל משרדה של עו"ד אלינור ליבוביץ. תודה על העזרה והסיוע המשפטי והמקצועי.
דנה לוין
קרא עוד
פרידה מבן הזוג היא לא פשוטה אף פעם. עם זאת, הצוות המקצועי של עו"ד אלינור ליבוביץ ליווה אותי ברגישות לאורך כל הליך הגירושין, סייע לי, תמך בי ועזר לי בכל שלב. אין ספק, הם סייעו והביאו לתוצאות הטובות ביותר עבורי ועבור משפחתי. תודה רבה על המקצועיות והרגישות!
ליה ברקוביץ
קרא עוד
כדי להבין האם בעלי ואני אכן צריכים להתגרש, פניתי אל עו"ד אלינור ליבוביץ - והתחלנו בהליך גישור. כך, הצלחנו לגשר על הפערים, להתכונן לעתיד המשותף - ולהבין כיצד נבנה את הפרק הבא בחיינו היטב ומבלי לפגוע בילדים המשותפים שלנו. תודה!
י עוז
קרא עוד
עורכת דין מנוסה בטירוף בדיני משפחה, יודעת להבחין בין העיקר לטפל. הראתה מסירות ורגישות יוצאת דופן לכל פרט ופרט בתיק שהסתיים בהצלחה. תודה רבה
שירה צדיק
קרא עוד
תותחית-על, מקצועית, כמו אנציקלופדיה בתחום דיני משפחה. יודעת הכל ונותנת מעצמה תמיד מכל הלב. תודה רבה על האדיבות והנכונות!
הקודם
הבא
צריכים עורך דין לענייני משפחה/גירושין?

לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות

מלאו את הפרטים שלכם | נחזור אליכם בהקדם

עוד בנושא

החלטה חריגה של בית המשפט המחוזי הביאה לפסילת חוות דעתו של מומחה בתחום הנפשי והחלפתו במומחה חילופי, נוכח עבודה רשלנית משהו. בהחלטה הנוגעת לפסילת מומחה התנהל מאבק עז בין ההורים אודות קטין פעוט, כאשר האם עתרה להגבלת המפגשים ועתרה להערכה פסיכיאטרית, ואילו האב טען שאין לכך כל הצדקה עניינית, וכי העבר שאליו מתייחסת האם, שייך […]

שיהוי בתוך תקופת ההתיישנות השתהות בהגשת תביעה אינה, כשלעצמה, שיהוי כמובנה המשפטי.   שיהוי בתוך תקופת ההתיישנות נוצר מקום שיש בהשתהות בפנייה לבית-המשפט משום שימוש לא נאות בזכות התביעה הנתונה לתובע ופגיעה בציפייה הלגיטימית של הנתבע שלא להיתבע.  במקרים בהם שימוש המגיע כדי ניצול לרעה של ההליך השיפוטי  יביע על כך בית המשפט ביקורת. ישנם מקרים […]

ברוב המקרים הבעל הוא זה שהינו המפרנס העיקרי וזה שמביא את מירב האמצעים לכלכלת המשפחה, ועדיין הדברים נכונים בשנת 2023 במאה הנוכחית. אמנם אין ספק שיש נשים יזמיות ומרשימות ביכולות שלהן אך אחוזן הוא נמוך, וכאמור הגבר הוא זה שאחראי על אספקת אמצעי הקיום למשפחה, ובין היתר ישנם גברים המנהלים חברות, בין גדולות ובין קטנות. […]

עורכת דין אלינור ליבוביץ’ – מחלוצות עורכי הדין לענייני משפחה וגירושין בישראל, עם ניסיון מקצועי עצום של 37 שנים (!) ברציפות

למשרד ניסיון מצטבר של טיפול באלפי תיקים בדיני משפחה, גירושין וירושה – כולל הצלחות תקדימיות בשורת תחומים, לרבות: מזונות, משמורת, ידועים בציבור, ניכור הורי ועוד.

עו”ד ליבוביץ’ ניהלה במשך שנים ארוכות בהצלחה את פורום דיני משפחה וגירושין באתר “וואלה!”. היא העבירה הרצאות במסגרת רשמית של לשכת עורכי הדין למאות עו”ד וחנכה דורות של עורכי דין בתחום לאורך השנים.

במשרד חיים ונושמים כל ניואנס של דני המשפחה. ראינו כבר את כל הסרטים. טיפלנו בכל הסוגיות. פירקנו את כל סוגי המוקשים ועמדנו בכל אתגר – מה שהקנה למשרד מעמד מיוחד של אוטוריטה בתחום.

אלינור ליבוביץ' עורכת דין גירושין ומשפחה
דילוג לתוכן