מרכז גישור בדיני משפחה

א’ - ה’ : 18:00 - 09:00
050-969-3850
תובל 40, רמת גן
עו"ד אלינור ליבוביץ

מחפשים עורך דין לענייני משפחה?

הגעתם למקום הנכון אלינור ליבוביץ עו"ד גישור, גירושין, דיני משפחה, צוואות וירושות

  אשתך הקדימה אותך?

  א. חזרת מעבודתך בשעת לילה ומצאת את הבית ריק מאשתך, מהילדים ומכל הרהיטים. לפני שהספקת לנסות ולהשיג אותה בטלפון, דפק שליח על דלת ביתך והגיש לך מספר תביעות: תביעת משמורת, תביעת מזונות לאשה ולילדים, ותביעת רכוש. נכנסת להלם. התקשרת לטלפון הנייד של אשתך והיא לא ענתה. התקשרת לבית הוריה. אמה ענתה לטלפון ואמרה לך כי היא לא רוצה לדבר איתך, כי תיפגשו בבית המשפט ואם יש לך משהו לומר את יכול לפנות לעורך הדין שלה. כן. הוריה שכרו עבורה משרד עורכי דין העוסק בדיני משפחה וגירושין.

  ב. למרות הכל אל תגיב ב"שליפה". שקול כל מעשה וצעד ביישוב דעת למרות ההלם והעלבון. אל תקבל שום החלטה באותו לילה וגם לא למחרת. נסה להירגע ולחשוב בצורה מסודרת. נסה לאתר עוד באותו לילה עורך דין שיהיה מוכן להיפגש עמך למחרת בשעות הבוקר או הצהריים. התייעץ עם חברים שהתגרשו בעבר האם הם ממליצים על עורך הדין שייצג אותם, נסה לחפש דרך האינטרנט משרד רציני, או מצא דרכים אחרות לאתר עורך דין שיתאים לך.

  ג. פגישה עם עורך דין תראה לך שהמצב אינו שחור משחור, וכי יש עוד הרבה דרכי פעולה בהן אפשר לנקוט למרות שאשתך הקדימה אותך והגישה את תביעותיה בבית המשפט לענייני משפחה, שבדרך כלל מיטיב עם האישה. העובדה שאשתך הגישה תביעותיה ראשונה אינה מצביעה על כך שהפסדת במלחמה כולה, אלא רק כי יש לה יתרון פסיכולוגי על פניך. היא כבר מוכנה למלחמה ואתה עדיין לא. זה לא אומר שאין פעולות וצעדים משפטיים ואחרים שאתה יכול לנקוט בהם.

  במידה והחלטת על שכירת שירותי משרד עורכי הדין שבו נועצת – גבשו יחד דרכי פעולה וטקטיקה לצורך השגת מטרותיך. עמוד על כך שתהיה שותף לכל צעד ולכל פעולה וקבל הסבר ממצה על מצבך המשפטי, על דרכי הפעולה הנכונות לדעתך עורך או עורכת דינך, והיה חלק מהמאבק.

  כך לדוגמא, אם אשתך עבדה במקום עבודה מסודר תקופה ארוכה אתה יכול לדרוש ולתבוע את זכויותיה הסוציאליות שצברה במהלך עבודתה כאשר הייתם נשואים. דרישה כזאת עשויה למוטט את אשתך. דוגמא זו מצביעה על כך שהעובדה שאשתך הגישה תביעותיה בבית המשפט לענייני משפחה אינה בהכרח לרעתך מאחר וקיימים סיכויים גבוהים שבית המשפט לענייני משפחה יקבע שביטוח המנהלים של אשתך וקופות הגמל שלה – שייכים גם לך. תביעה כזאת מאשתך תוציא את הרוח מהמפרשים ותושיב אותכם לשולחן המו"מ. לשם כך הנך זקוק לעורך דין או לעורכת דין העוסק בדיני משפחה ואשר יש ביניכם הבנה ותקשורת טובה.

  ד. אל תסכים להצעת עורך הדין של אשתך להיפגש עמך. עורך הדין של אשתך נשכר על ידה ושכרו שולם על ידה או על ידי הוריה ועל כן הנאמנות הראשונית שלו היא כלפיה. אין זה אומר שהוא אדם לא הגון ולא ישר, אך עליו לגלות נאמנות ומסירות כלפיה ועל כן אין הוא יכול להיות לטובתך.

  התעקש להביא עמך לפגישה עורך או עורכת דין מטעמך העוסקים בדיני משפחה, אשר ייצגו אותך וישמרו על זכויותיך.

  ה. אל תאפשר לאשתך לאיים עליך או לסחוט אותך. גם אם אשתך מאיימת כי תפנה למס הכנסה ותלשין על העלמות מס אל תיכנס לפאניקה. הסבר לה שזהו גול עצמי, כי גם היא שותפה לכך כי הייתה נשואה לך, וכי אם תשב בכלא או שרכושך יוחרם על ידי שלטונות המס, היא והילדים יישארו עם פחות רכוש, וגם לא יהיה לך כיצד לשלם מזונות אם תשב בכלא, ואזי היא תקבל מינימום מזונות במקרה הטוב…..

  ו. בשום מצב ובכל תנאי אל תיגרר לאלימות כנגד אשתך. הדבר רק יפעל לרעתך. בתי המשפט לענייני משפחה רואים בחומרה ובצורה שלילית גברים אלימים. החברה שלנו מפנה להם עורף. במשטרה ירחיקו אותך למשך שבוע או שבועיים ובית המשפט עשוי להרחיק אותך עד שנה שלמה מביתך!!!

  הפרקליטות עשויה גם להגיש נגדך תביעה פלילית, ואתה עשוי למצוא עצמך עם תיק פלילי, שימנע ממך קבלת משרות מסויימות ויגביל את חייך בעתיד.

  אל תיגרר לפרובוקציות של אשתך. אל תענה לה. אל תקלל ובוודאי שאל תאיים או תרים יד. אם את מרגיש שאשתך מנסה לגרות אותך לאלימות כדי להתלונן עליך במשטרה – צא מהבית והירגע. בשום מקרה על תיגרר לתגובה גם אם אשתך היא זו האלימה. השתדל אפילו מלנבל את הפה, יש מקרים בהם גם אלימות מילולית או נפשית מצדיקה הרחקת בעל מהבית.

  אם בית המשפט ישתכנע שאתה אלים, אתה עשוי למצוא עצמך גם מורחק מילדיך, ורשאי לפגוש אותם רק במרכז קשר, שהינו חוויה לא נעימה ומיותרת עבורך. על כן היזהר והישמר לנפשך וברח מכל אפשרות של היגררות לתגובה אלימה.

  ז. שקול אפשרות של גישור. פתרון זה הוא מהיר, זול יחסית להליכים משפטיים, וחוסך ממך ומאשתך זמן ועוגמת נפש. קיים סיכוי סביר כי אם תסיימו את המאבק בהסכם שהושג בגישור היחסים ביניכם עשויים להיות סבירים או אף תקינים ויש לכך חשיבות ולו רק למען הילדים. גישור אפשר ליזום בכל שלב של ההליך, אפילו אם התיק הגיע כבר לשלבים מתקדמים ביותר. הסכמה עדיפה על כל פסק דין.

  ח. קבל תמיכה מחברים ומקרובי משפחה. בין אם המדובר בסיוע כספי ובין אם מדובר בסיוע נפשי. אם אתה מתקשה לקבל את המצב שקול גם טיפול פסיכולוגי. אין רע במספר מצומצם של שיחות עם בעל מקצוע טוב שיסייע להפיג את המועקה שאתה חש, לעזור לך לעבד את העלבון, ולפתוח לך אפשרות ופתח לחיים חדשים.

  ט. התעקש על קשר קרוב ויומיומי עם הילדים. אל תוותר על הילדים ואל תתרחק מהם. הדבר עשוי לפגוע בך ובהם כאחד. העובדה שאתם מתגרשים אינה צריכה לגרור אחריה נתק מהילדים ואובדן הקשר המשמעותי והחשוב בחייך. הקפד לפגוש אותם בימים ובמועדים מוסכמים. בלה עמם את החגים ואת החופשות והקפד על תקשורת טובה עם אשתך-בנפרד ולו רק למען הילדים. התנהגות כזאת מוכיחה עצמה לטווח הרחוק.

  רוצים להתייעץ?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!
   חווים אלימות במשפחה? אני כאן כדי לעזור!

   לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות

   מלאו את הפרטים שלכם | ונחזור אליכם בהקדם

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים