מרכז גישור בדיני משפחה

א’ - ה’ : 18:00 - 09:00
050-969-3850
תובל 40, רמת גן
עו"ד אלינור ליבוביץ

מחפשים עורך דין לענייני משפחה?

הגעתם למקום הנכון אלינור ליבוביץ עו"ד גישור, גירושין, דיני משפחה, צוואות וירושות

  אופנים שונים בהם סרבנות קשר מתבטאת

  הסכמי חיים משותפים, ידועים בציבור, אפוטרופסות בזוגיות חד מינית, צו הורות פסיקתית, נושאים הקשורים בקהילת הלהטב המצריכה התייחסות מיוחדת, ועוד סוגיות שאנו מכירים מהשנים האחרונות, בכל אלה עוסקים עורכי דין לענייני משפחה, ובכולם עוסקים כבר שנים רבות עורכי הדין במשרד של עו"ד אלינור ליבוביץ' שמפורסמת בגישה אמפטית ותומכת ללקוחותיה. שלעיתים אף הם נתקלים בסיטואציה של סרבנות קשר או ניכור הורי, בו אחד הילדים מנותק מההורה האחר, כאשר ההורה המחזיק בילד, ההורה המשמורן מסית ומתסיס את הילד כנגד ההורה האחר. הניכור וסרבנות הקשר מתאפיינים בהעדר תגובה לשיחות טלפון, מיילים או צורות אחרות של תקשורת, חוסר הסכמה להיפגש וחוסר יידוע של מידע אודות הילד ומצבו. ישנם מקרים בהם ניכור מתמשך וחוסר תקשורת בעניינו, עלולים לגרום להפחתה או ביטול מזונות. מצב כזה יתאפשר לאחר שנעשה הכל על מנת לחדש את הקשר אך הקשר לא חודש ואז אפשר לפנות לתביעה להפחתת מזונות.

  מרדנות, בהקשר המשפחתי הינה התנהגות שמפריעה או מקשה בכוונה, מול הורה מטפל או מול ההורה שהורחק מהמשמורת. ישנם מקרים בהם התנהגות מרדנית של הילד משפיעה לרעה על מצבו הכלכלי של הילד, מאחר שהיא עלולה לגרום להפחתה או ביטול מזונות. ניכור הורי מתייחס למצב ההפוך, בו ההורה מערער בכוונה את היחסים בין הילד להורה השני. זה יכול לכלול הכפשה ודיבור מכוער ומכפיש על ההורה השני, הגבלת מגע או מניפולציה של הילד על מנת לגרום לו לרגשות שליליים כלפי ההורה השני. במקרים בהם ניכור הורי משפיע לרעה על על הקשר בין ההורה לבין הילד המצב  עלול להביא להפחתה או ביטול מזונות. סירוב לתקשר בתקשורת סבירה מתייחס למצב בו מקבל מזונות הילד או ההורה, בוחר באופן אקטיבי שלא לתקשר עם בן הזוג המשלם, שאינו ההורה המשמורן. מצב זה יכול לכלול סירוב להגיב לשיחות טלפון, מיילים או צורות אחרות של תקשורת. במקרים בהם סירוב לתקשר מתמשך עלול להביא להפחתה או ביטול מזונות.

  בית משפט כשותף אקטיבי

  בכל אחד מהמקרים הללו, חשוב לקחת בחשבון את הנסיבות הספציפיות, את האופן בו סרבנות הקשר באה לידי ביטוי ואת ההשפעה על יכולתו של זה שאינו משתף פעולה לפרנס את הילד. בית המשפט רשאי גם לשקול את משך הזמן שבו התרחשה ההתנהגות ואת חומרת ההתנהגות בקביעה אם יש מקום להפחית או לבטל את המזונות. נבחנת טובת הילדים וטיב הקשר עם שני ההורים.

  אם גם אתם מתמודדים עם סוגיות בתחום המשפחתי וזקוקים לייעוץ, מוזמנים ליצור עמנו קשר בטלפון או באתר ונוכל לענות במקצועיות הגבוהה ומתוך ניסיוננו הרב.

  רוצים להתייעץ?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!
   חווים אלימות במשפחה? אני כאן כדי לעזור!

   לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות

   מלאו את הפרטים שלכם | ונחזור אליכם בהקדם

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים