תביעת לשון הרע

תביעת לשון הרע

 

 

האם הנייר סובל הכל, והאם אפשר להעלות בכתבי טענות ובמהלך הדיונים הכפשות אודות הצד השני, ולהטיח בו רפש ללא הגבלה וללא כל רסן

ככל הנראה התשובה לכך היא חיובית – הנייר סובל הכל

 

שירי ויצחק היו מצויים בהליכי גירושין תקופה ארוכה, והם ניהלו ביניהם מאבקים בבית הדין הרבני ובבית המשפט לענייני משפחה בנושאי הרכוש, משמורת הילדים, מזונותיהם ונושאים נוספים.

 

יצחק תבע את משמורת הילדים בבית הדין הרבני וטען כי הוא יתן להם חינוך יהודי וישלח אותם לבתי ספר ממלכתיים – דתיים. עוד כתב יצחק בכתב תביעתו כי שירי איננה שומרת מצוות וכי אם הילדים יגדלו אצלה הרי שיהיו מתפקרים, רחוקים מהדת, מוזנחים, וחסרי חינוך.

 

שירי "התפוצצה" מזעם כאשר ראתה את תביעתו של יצחק. בכתב התשובה שהגישה לבית הדין הרבני כתבה כי יצחק מחלל שבת, אינו צם ביום כיפור, אוכל טרף וכי הינו צבוע, מתחסד ומשקר לבית הדין. שירי לא חסכה במילים קשות בכתבי הטענות שהגישה לבית הדין הרבני בתביעת הגירושין שהוגשה מטעמה, ותיארה את יצחק במילים שאינן מוסיפות כבוד לשני הצדדים.

 

יצחק הגיש תביעה נגד שירי לפי חוק איסור לשון הרע תשכ"ה – 1965.

 

בית המשפט דחה על הסף את תביעתו של יצחק כנגד שירי, וקבע כי אין כל עילה משפטית לתבוע מכוח חוק לשון הרע כאשר דברים נאמרים בכתבי טענות המוגשים לערכאה שיפוטית מוסמכת בישראל. סעיף 13 לחוק איסור לשון הרע מגדיר שורה של פרסומים מותרים ובין השאר קובע כי כל מסמך המוגש על ידי בעל דין או בא כוחו לצורך הדיון - חסין מפני תביעה כאמור.


בית המשפט ציין גם כי יצחק אף הוא לא חסך משבט לשונו בטענותיו כנגד שירי וכי גם הוא לא היה עדין יתר על המידה בנסיון להשיג את מטרותי.

 

בעקרון, הן כתבי טענות (כתב תביעה, כתב הגנה, בקשות, עתירה לסעד זמני, כתבי תשובה וכיוצ"ב) והן טענות העולות במהלך הדיונים עצמם – מוגנים ואינם מאפשרים תביעה לפי חוק לשון הרע או חוק הגנת הפרטיות. כנגד זכותו של אדם לשם טוב עומדת זכות לא פחות חשובה והיא הזכות הלגיטימית, לחופש הביטוי.

 

השופט הוסיף והסביר כי יש אינטרס ציבורי שבעלי דין יוכלו להתבטא ללא חשש וללא מורא בהליך השיפוטי ואין לאפשר להפוך כל התבטאות במשפט, לעילה למשפט נוסף, ובכך ליצור שרשרת בלתי נפסקת של התדיינויות משפטיות.

 

בית המשפט פסק לזכות שירי הוצאות משפט של 1,500 ₪,והמליץ בפני שני בני הזוג להפסיק את ההתדיינויות הממושכות שאין בהן כל צורך וטעם ולהגיע להסכם גירושין כולל והוגן בסיוע מגשר לגירושין. לאחר הדיון בבית הדין הרבני, פנו הצדדים, בליווי עורכי הדין שלהם להליך של גישור ובכך הביאו את הנושא לסיומו. בני הזוג הסכימו על משמורת משותפת ועל חלוקת הרכוש, כמו גם על חינוך מסורתי מתון לילדים.

 
ליצירת קשר לצורך קבלת יעוץ ראשוני, לתאום פגישה במחיר מוזל ונוח, וכן להצעת מחיר
טלפונים
טל במשרד – 03-6969916
03-6954380, 03-6963093
נייד למקרים דחופים
058-4919100
דואר אלקטרוני
אפשר לפנות בשאלות למייל - בכל שעה - 24 שעות ביממה, ונענה באופן מיידי
leibo22@zahav.net.il או leibolaw@zahav.net.il
טופס יצירת קשר


עו"ד אלינור ליבוביץ
25 שנים ותק בתחום הגירושין
גירושין מייסדת ובעליו של משרד עורכי דין
גירושין ונוטריון, הנחשב כאחד המובילים
והאיכותיים בתחום הגירושין.
קרא עוד על עורכת דין אלינור ליבוביץ....

לקבלת ייעוץ צרו

קשר 03-6969916


הרשמה לרשימת תפוצה
דואר אלקטרוני *
שם *
מעוניין לקבל עדכונים חודשים למייל
© כל הזכויות שמורות לאלינור ליבוביץ, עורכת דין גירושין
Google+