צרו קשר
ּ

עורך דין ירושה

המציאות בה אנו חיים אומרת כי כל אחד מאתנו, בשלב זה או אחר במהלך חייו, יחווה פטירה של קרוב משפחה. ברגע שמצב קשה זה מתרחש, ישנו צורך להסדיר את האופן בו רכושו של המנוח יחולק, בין אם מדובר בצוואה או על ידי ירושה מכוח הדין, בתהליך זה יוכל לעזור לכם עורך דין ירושה. משרד עורכי דין ונוטריון אלינור ליבוביץ הינו בעלי הידע, הניסיון והרגישות המקצועית המספקת על מנת להבין את התהליכים המורכבים והמסובכים הקשורים לתחום דיני המשפחה.

עורך דין ירושה מציג בפניכם את כל המידע

אף אדם אינו יודע את גורלו, המיטב שנוכל לעשות הוא לדאוג להשאיר צוואה אשר תעזור לחלק את עיזבוננו לפי רצונותינו. לעיתים, אין הנפטר משאיר אחריו צוואה. במצבים אלו, כאשר האדם נפטר ללא צוואה תקפה וחוקית, קובע חוק הירושה את זהות היורשים של המנוח על פי דין.

חוק הירושה קובע את ברירת המחדל של חלוקת עיזבונו של אדם באופן הבא:

  • אדם יורש את בן זוגו, גם זוגות נשואים וגם זוגות אשר אינם נשואים אך מוכרים כידועים בציבור.
  • במידה והנפטר משאיר אחריו ילדים, בן/בת הזוג יורש מחצית מהירושה והחצי השני מתחלק שווה בשווה בין הילדים.
  • במידה ואין ילדים, ההורים או אחי המנוח יורשים מחצית מהירושה והחצי השני עובר לבן הזוג.
  • במידה ואין הורים או ילדים לנפטר, הירושה עוברת להוריו של הנפטר וילדיהם.
  • בהיעדר קרובים, תירש את המנוח מדינת ישראל.

עורך דין ירושה לבקשה לצו ירושה

על מנת שהיורשים על פי דין יוכלו לקבל את עיזבונו של המנוח, עליהם להגיש בקשה לצו ירושה לרשם לענייני ירושה. צו זה יצהיר עליהם בתור יורשים על פי דין. בכדי לבצע פעולה זו חשוב לפנות למשרד עורכי דין מקצועי כמו משרדה של אלינור ליבוביץ. אנו בעלי וותק של מעל 31 שנה בתחום דיני המשפחה, וניסיון בתיקים רבים בתחומי הגירושין, שלום בית וצוואות וירושות. עורך דין ירושה אשר ינומה לתיק שלכם, ילווה אתכם בכל שלבי התהליך כאשר הקו המנחה יהיה שמירה על זכויותיו וטובתו של הלקוח.

עורך דין ירושה

עורך דין ירושה מומלץ

פטירה של קרוב משפחה היא לעולם אינה עניין קל ונוח. על הקושי הרגשי שבפטירה, נוספים אתגרים והתמודדויות נוספות – כדוגמת ארגון הלוויה וחלוקת הירושה. בין אם מדובר בצוואה או על ידי ירושה מכוח הדין, בתהליך זה יוכל לעזור לכם עורך דין ירושה מומלץ. משרד עורכי דין ונוטריון אלינור ליבוביץ הינו בעלי הידע, הניסיון והרגישות המקצועית המספקת על מנת להבין את התהליכים המורכבים והמסובכים הקשורים לתחום דיני המשפחה.

 

תפקידיו של עורך דין ירושה מומלץ

בתוך המערכת המשפטית, עורך דין לענייני ירושה ממלא כמה תפקידים חשובים: מסייע בכתיבת צוואה מנוסחת היטב, חוקית ותקינה, כולל התייחסות לרכוש עתידי בעת כתיבת הצוואה ומסייע ליורשים פוטנציאלים במימוש כתב הצוואה, או הוצאת צו ירושה.

בכל מקרה – המטרה היא למנוע או לצמצם ככל האפשר את הסכסוכים העלולים להתרחש במשפחה מתוך רצון לרשת את רכוש הנפטר.

צוואות נערכות בכל מיני מצבים משפחתיים – חלקם מאוד לא שגרתיים – צוואות לאנשים בהליך גירושין, צוואה בעדים, או ניהול עיזבון כשקטינים מעורבים או כאשר יש מחלוקות בין היורשים. מטרתן היא להסדיר את נושא הירושה, למנוע מחלוקות קשות בתוך המשפחה ולוודא שמכבדים את רצון הנפטר. לעיתים, אין הנפטר משאיר אחריו צוואה. במצבים אלו, כאשר האדם נפטר ללא צוואה תקפה וחוקית, קובע חוק הירושה את זהות היורשים של המנוח על פי דין.

חוק הירושה מפרט מצבים שונים, ביניהם זוגות שאינם נשואים, זוגות ללא ילדים, נפטר שאין לו בן זוג או ילדים, ואפילו עבור נפטר שאין לו כלל קרובי משפחה. בכל המקרים האלה – חוק הירושה קובע באיזה אופן יחולק הכסף ולמי.

יורשים הרוצים לממש את זכותם לפי צו הירושה – צריכים להגיש בקשה לצו ירושה, באמצעות עורך דין, שיאפשר להם לממש את זכותם לירושה על פי חוק.

 

אז מה הדרך הטובה ביותר לטפל בענייני ירושה?

הפתרון הוא לפנות לעורך דין מנוסה לענייני ירושה, ממשרד עורכי דין ונוטריון אלינור ליבוביץ – אם לניסוח צוואה חוקית ותקינה, שלא משתמעת לשתי פנים, אם לצורך התייחסות למקרים חריגים, סיוע למימוש צוואה, הוצאת צו ירושה, או התנגדות לצוואה, עורכי הדין שלנו מכירים הנושא על בוריו וישמחו לעמוד לרשותכם בכל שלב.

 

למעלה

לצורך קבלת יעוץ ראשוני,

לתאום פגישה במחיר מוזל ונוח,

וכן להצעת מחיר

לתאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות

ּ