צרו קשר
ּ

עורך דין ירושה

המציאות בה אנו חיים אומרת כי כל אחד מאתנו, בשלב זה או אחר במהלך חייו, יחווה פטירה של קרוב משפחה. ברגע שמצב קשה זה מתרחש, ישנו צורך להסדיר את האופן בו רכושו של המנוח יחולק, בין אם מדובר בצוואה או על ידי ירושה מכוח הדין, בתהליך זה יוכל לעזור לכם עורך דין ירושה. משרד עורכי דין ונוטריון אלינור ליבוביץ הינו בעלי הידע, הניסיון והרגישות המקצועית המספקת על מנת להבין את התהליכים המורכבים והמסובכים הקשורים לתחום דיני המשפחה.

עורך דין ירושה מציג בפניכם את כל המידע

אף אדם אינו יודע את גורלו, המיטב שנוכל לעשות הוא לדאוג להשאיר צוואה אשר תעזור לחלק את עיזבוננו לפי רצונותינו. לעיתים, אין הנפטר משאיר אחריו צוואה. במצבים אלו, כאשר האדם נפטר ללא צוואה תקפה וחוקית, קובע חוק הירושה את זהות היורשים של המנוח על פי דין.

חוק הירושה קובע את ברירת המחדל של חלוקת עיזבונו של אדם באופן הבא:

  • אדם יורש את בן זוגו, גם זוגות נשואים וגם זוגות אשר אינם נשואים אך מוכרים כידועים בציבור.
  • במידה והנפטר משאיר אחריו ילדים, בן/בת הזוג יורש מחצית מהירושה והחצי השני מתחלק שווה בשווה בין הילדים.
  • במידה ואין ילדים, ההורים או אחי המנוח יורשים מחצית מהירושה והחצי השני עובר לבן הזוג.
  • במידה ואין הורים או ילדים לנפטר, הירושה עוברת להוריו של הנפטר וילדיהם.
  • בהיעדר קרובים, תירש את המנוח מדינת ישראל.

עורך דין ירושה לבקשה לצו ירושה

על מנת שהיורשים על פי דין יוכלו לקבל את עיזבונו של המנוח, עליהם להגיש בקשה לצו ירושה לרשם לענייני ירושה. צו זה יצהיר עליהם בתור יורשים על פי דין. בכדי לבצע פעולה זו חשוב לפנות למשרד עורכי דין מקצועי כמו משרדה של אלינור ליבוביץ. אנו בעלי וותק של מעל 31 שנה בתחום דיני המשפחה, וניסיון בתיקים רבים בתחומי הגירושין, שלום בית וצוואות וירושות. עורך דין ירושה אשר ינומה לתיק שלכם, ילווה אתכם בכל שלבי התהליך כאשר הקו המנחה יהיה שמירה על זכויותיו וטובתו של הלקוח.

 

למעלה

לצורך קבלת יעוץ ראשוני,

לתאום פגישה במחיר מוזל ונוח,

וכן להצעת מחיר

לתאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות

ּ