צרו קשר
ּ

חטיפת ילדים

חטיפת ילדים היא לקיחה של ילד מהמקום הקבוע אליו הוא רגיל, לארץ אחרת, בהפתעה ומבלי ליידע מראש ולקבל את הסכמה ההורה השני. לעיתים נוכל לראות כי לאחר גירושין או במהלכם אחד ההורים עלול לחטוף את ילדו ממקום המגורים וזאת ללא הסכמה מפורשת של ההורה השני ובלא נטילת רשות לכך מבית המשפט.

הורה השואף להגר עם ילדו יכול להגיש תביעת הגירה לבית המשפט לענייני משפחה. במידה וילדכם הוצא מהמדינה ללא הסכמתכם המפורשת, או הגיע ממדינה זרה לישראל על דעת אחד ההורים בלבד, אל תהססו! פנו במהרה למשרד עורכי דין ונוטריון אלינור ליבוביץ, אנו נסייע במהירות ובצורה מיומנת בסוגיית החטיפה.

חוק חטיפת ילדים – אמנת האג

אמנת האג נחתמה בשנת 1980 במטרה ליצור מערכת חוקים בינלאומית אשר תטפל במקרים שבהם עוזבים הורים עם ילדיהם את מדינת האם, זאת בניגוד לעמדה של ההורה השני.

אמנת האג נועדה להבטיח שני דברים:

  • חזרה בטוחה של הילדים אשר הורחקו בניגוד לדין או רצונם חזרה למדינת האם.
  • להבטיח כי תישמר זכות המשמורת של ההורים בהתאם לחוק.

החוק לפי אמנת האג מציין כי במידה והילד נחטף על ידי אחר ההורים למדינה אחרת ללא הסכמה של הצד השני, אותו צד רשאי להגיש בקשה להחזיר את הילד לארצו המקורית. כל מדינה אשר חותמת על אמנה זו מתחייבת לפעול על פי חוק זה ולהשיב את הילד לארץ ממנה נחטף.

בראש ובראשונה – טובת הילד

במצבים מסוימים, ההורה החוטף עלול לציין כי במידה והילד יוחזר למדינה המקורית ייתכן וחייו יהיו בסכנה. במצבים כאלו ישנה מחויבות לבחון את העניין לעומק. בכל מקרה של חטיפת ילדים מישראל או לישראל, בית המשפט ייבחן את הנושא לכל אורך הדרך ולעומק על מנת לקבוע מה היא טובת הילד ובאילו צעדים יש לנקוט על מנת שזו תישמר והאם הוא חשוף לסיכומים. משרד עורכי דין ונוטריון אלינור ליבוביץ יעמדו לצדכם לכל אורך הדרך בכדי לוודא כי ילדכם יחזור למקום בו הוא אמור להיות, כל זאת תוך ראייה של טובת הילד מעל הכל ופעילות מנוסה במסגרת החוקית האפשרית.

למעלה

לצורך קבלת יעוץ ראשוני,

לתאום פגישה במחיר מוזל ונוח,

וכן להצעת מחיר

לתאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות

ּ