צרו קשר
ּ

הגשת התנגדות לצוואה

התנגדות לצוואה ניתן יהיה להגיש כל עוד לא הוצא צו קיום צוואה (ורק במקרים מיוחדים יהיה ניתן לבטל צו קיום צוואה שכבר ניתן). ההתנגדות לרוב עשויה לנבוע מתחושה כי התובע "נושל" באופן לא הוגן, או כי המנוח שעשה את הצוואה היה נתון להשפעה בלתי הוגנת, ללחצים, לכפיה וכיוצ"ב או כי לא היה כשיר מבחינה מנטלית שכלית לבצע פעולה משפטית. חשוב לציין כי נטל ההוכחה בתהליך ההתנגדות מוטל על המתנגד לצוואה. כאן ישנה חשיבות רבה להיעזר במשרד עורכי דין ונוטריון אלינור ליבוביץ, זאת משום שרק עורכי הדין המנוסים והמיומנים ביותר יוכלו לסייע לכם להוכיח כי אכן הצוואה לא נכתבה כחוק.

התנגדות לצוואה – על סמך מה ואיך עושים את זה?

ישנם מצבים, בהם לאחר פטירתו של אדם קרוב, אנו עלולים לגלות כי צוואתו קוראת לחלוקה לא צפויה אשר עלולה להוביל יורשים אשר מרגישים מקופחים להגיש התנגדות לצוואה. בכדי לתקן את העוול שנעשה, ניתן להגיש בקשת התנגדות לצוואה בעזרתם של עורכי דין מנוסים. משמעות פעולה זו הוא ניסיון לביטול חלקי או מלא של הצוואה. קיימים שני הליכים שונים להגשת התנגדות לצוואה:

  • התנגדות לצו קיום צוואה – מוגש במידה וטרם ניתן צו קיום צוואה, מוגשת בתוך 14 ימים ממועד הפרסום של הגשת הבקשה לצו בעיתונות וברשומות. זוהי דרך המלך.
  • ביטול צו קיום צוואה – מוגש לאחר מתן צו קיום צוואה אך רק במקרים מיוחדים

ההתנגדות לצוואה בבסיסה יכולה להסתמך על העובדה כי הצוואה לא נערכה בהתאם לחוק הירושה, כי היא נערכה תחת לחץ, איום או כפייה. ייתכן ויוצר הצוואה לא היה במצב בריאותי תקין במידה מספקת על מנת להבין בדעת צלולה את תוכן הצוואה עליה חתם. הסיבות יכולות להיות מגוונות, ועל כן ישנה חשיבות במציאת כל ההוכחות הנחוצות על מנת להוכיח את צדקת המתנגדים לצוואה ובתכנון מראש של ההליך המשפטי הכרוך בהתנגדות לצוואה.

מה קורה במידה מתקבלת ההתנגדות?

לאחר סיומו של התהליך, במידה ובית המשפט יקבל את ההתנגדות לצוואה, ולמעשה לא יאשר את צו קיום הצוואה, העיזבון של המנוח יחולק על פי חוק הירושה. כלומר, הירושה תחולק בין היורשים החוקיים, במידה ומדובר בילדים הרי שהעיזבון יחולק ביניהם שווה בשווה מבלי נישול של אף אחד מצאצאיו של המנוח.

הצוות המשפטי של משרד עו"ד גירושין ונוטריון אלינור ליבוביץ יעמוד לרשותכם לכל אורך הדרך. הידע והניסיון אשר צברנו לאורך 31 שנות פעילותינו ללא ספק יכולים לבוא לעזרתכם ברגע בו תהיו זקוקים להם ביותר.

למעלה

לצורך קבלת יעוץ ראשוני,

לתאום פגישה במחיר מוזל ונוח,

וכן להצעת מחיר

לתאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות

ּ