צרו קשר
ּ

אחריות הורית משותפת

אחריות הורית משותפת, הנקראת גם משמורת משותפת, מתכוונת למצב בו לאחר הגירושין שני ההורים מקבלים משמורת על הילדים, וחולקים בזמנים שווה בשווה או כמעט שווה בשווה. כיום סוג ההסדר הזה נפוץ מאוד בבתי דין רבניים ובבתי המשפט למשפחה. זהו למעשה, אחד הפתרונות הטובים ביותר לטובת הילד, ההורים נשארים ההורים שלו והוא יכול לשמור על מערכת יחסים תקינה ככל הניתן עם שניהם. משרד עורכי דין ונוטריון אלינור ליבוביץ הוא אחד ממשרדי עורכי הדין המובילים בתחום דיני המשפחה והגירושין ויעמוד לרשותכם בכל שלב של הדרך. כיום השיח המשפטי עוסק יותר באחריות הורית משותפת מאשר במשמורת משותפת.

החשיבות של אחריות הורית משותפת

בשנים האחרונות נוכל לשים לב כי בתי המשפט לענייני משפחה נוטים לקבוע אחריות הורית משותפת, זאת מתוך מחשבה על טובת הילד. חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות קובע כי ההורים יהיו האפוטרופוסים הטבעיים והשווים על הילדים, בעוד המחויבות הראשית של ההורים היא לדאוג לרווחת הקטין. צעד זה יהיה אפשרי כמובן בצורה המיטבית במידה וההורים נמצאים ביחסים תקינים. הסדר זה אומר למעשה כי הילדים ימצאו תחת הסכם הורות משותף של האם והאב, בעוד שניהם יהיו זכאים לשהות עם הקטינים, באופן שוויוני ככל שניתן.

בחירה בהסדר מסוג זה נועדה למנוע ככל הניתן מהילדים את חוויית פרידה של ההורים, ועל ידי כך לאפשר להם תקשורת מקסימלית ויכולת בניה של מערכת יחסים נורמטיבית ותקינה עם כל אחד מההורים. כך הילדים יוכלו לקבל את ההרגשה כי למרות הפרידה של ההורים, הם עדיין נשארו ההורים שלהם.

מניעת מלחמות מיותרות

ההחלטה של ללכת לכיוון של אחריות הורית משותפת נובעת מדאגה לשלומו של הילד וקיום של מערכת יחסים תקינה של הילד עם שני ההורים וביניהם. ההסדר הזה מעביר מסר מאוד ברור לילד, והוא ששני ההורים יהיו נוכחים בחייו וכי המשמורת איננה מופקעת בידו של מי מההורים. כמו כן, חשוב לציין כי כך גם ההורים יוכלו להעניק לילד את מיטב תשומת הלב מבלי להיכנס לריבים ומלחמות קשות לגבי מי מהם יקבל את המשמורת על הילדים. משרד עורכי דין ונוטריון אלינור ליבוביץ מוביל בתחום דיני המשפחה מזה 31 שנים. מאז ועד היום המשרד עוסק אך ורק בתחומי המשפחה תוך התמקצעות והתנסות יומיומית בתחומים אלו.

 

למעלה

לצורך קבלת יעוץ ראשוני,

לתאום פגישה במחיר מוזל ונוח,

וכן להצעת מחיר

לתאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות

ּ